Қос бұрыш формулалары 9 класс

Раздел Математика
Класс 9 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пән : Алгебра Сыныбы : 9 класс Мерзімі:11.03.15


Сабақтың тақырыбы:

Тригонометриялық функциялардың қос бұрыштарының формулалары

Мақсаты:

Тригонометриялық функциялардың қос бұрыштарының формулаларын ықшамдау кезінде есептерге қолданылатын формулалардың түрін білу.

Оқыту нәтижесі:

Тригонометриялық функциялардың қос бұрыштарының формулаларын есептерді шешу барысында қолдануды біледі.

Түйінді идея :

Тригонометрия-математикалық маңызды ұғымдардың бірі!


Сабақ барысы



Уақыт



Мұғалімнің іс-әрекеті



Оқушының іс-әрекеті



Ресурс

2 минут



1 минут

Ынтымақтастық атмосфера орнату.

Психологиялық тренинг.

« Бойымыздағы бір + және - »

+; - ; · ; : арифметикалық амалдар бойынша топқа бөлу.


Ынтымақтастық орнату



Оқушылар амалдар бойынша 4 топқа бөлінеді






5 минут



2минут

« Крестиктер - нөлдіктер »

әдісі бойынша білімдерін тексеру

Бағалау

«Он сұрақ » әдісі бойынша жаңа материалды ашу

Оқушылар өткен тақырып бойынша өз білімдерін сұрақтарға дұрыс жауап бере отырып көрсетеді

От шашу

Қатысушы сыныпқа 10 сұрақ қояды ,оған иә,жоқ деп жауап береді

А3 , маркер



Стикер


25 минут

«Дайындал, назар сал , оқыңдар » әдісі

Қос бұрыштың формулаларын қорытып шығару

Үш шапалақ

Қос бұрыш формулалары 9 класс



« Миға шабуыл »

А - В - С деңгейлік тапсырма , топпен орындайды





Топқа бөліну

Доғал,сүйір,жазыңқы ,тік бұрыштар бойынша

Өздері жаңа тақырыпты оқып қос бұрыштың формуласын қорытып шығарып , топтан бір оқушыдан шығып түсіндіреді.

Есепті шешу жолында қолдануды үйренеді.

Оқушылар берілген А,В,С деңгейлік тапсырмаларды орындайды , бір бірінің жұмысын тексереді, бағалайды.

Топпен жұмыс

Бағалау парақшасына өз-өздерін бағалайды


А-3

Түрлі-түсті маркер

Оқулық



Акт

Оқулық,жұмыс дәптері





Бұрыштар суреті

3 минут

Сергіту cәті

«Түрлі тұрпатты фигуралар » бөлмесі

Бір адам топтан «түрлі тұрпатты фигуралар бөлмесін» жасайды.Ол адамдарды түрлі жағдайда сомдайды,оларды бір-біріне тізбектеп қояды т.б.


5 минут





2минут




«sms» мұғалімнің ұялы телефонына хабарлама жазу.





Үйге тапсырма беру

«sms» мұғалімнің ұялы телефонына Сабақ қалай өтті,өзі сабаққа қалай қатысқаны,өзін бағалап хабарлама жазады.

Бүгінгі сабақ бойынша

қорытынды жасайды.

Бағалау парақшасы арқылы

оқушылар өз-өздерін бағалайды.


А3,маркер,стикер





Бағалау парақшасы



© 2010-2022