Тема: Трикутник і його елементи

Тема: Трикутник і його елементи Мета: - Засвоєння учнями змісту означення,назв елементів та властивості сторін трикутника (нерівності трикутника); - Навчити виділяти ознаки різних видів трикутників, об'єднувати трикутники по групах на основі виділених ознак; -На готовому рисунку розпізнувати трикутники та називати їх елементи . - Навчити вести дослідження, аналізувати отримані дані і робити висновки; Тип уроку:  Засвоєння знань , вироблення вмінь.   Обладнання: комп'ютер, різнокольорові палички,...
Раздел Математика
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тема: Трикутник і його елементиТема: Трикутник і його елементиТема: Трикутник і його елементиТема: Трикутник і його елементиТема: Трикутник і його елементиТема: Трикутник і його елементиТема: Трикутник і його елементиТема: Трикутник і його елементиТема: Трикутник і його елементиТема: Трикутник і його елементиТема: Трикутник і його елементиТема: Трикутник і його елементиТема: Трикутник і його елементиТема: Трикутник і його елементиТема: Трикутник і його елементиТема: Трикутник і його елементиТема: Трикутник і його елементиТема: Трикутник і його елементи

Тема: Трикутник і його елементиТема: Трикутник і його елементи

Подорож у країну

трикутників









Тема: Трикутник і його елементиТема: Трикутник і його елементиТема: Трикутник і його елементи

Вчитель Гречана Т.І.

Тема: Трикутник і його елементи

Мета:

- Засвоєння учнями змісту означення,назв елементів та властивості сторін трикутника (нерівності трикутника);

- Навчити виділяти ознаки різних видів трикутників, об'єднувати трикутники по групах на основі виділених ознак;

-На готовому рисунку розпізнувати трикутники та називати їх елементи .

- Навчити вести дослідження, аналізувати отримані дані і робити висновки;

Тип уроку: Засвоєння знань , вироблення вмінь.

Обладнання: комп'ютер, різнокольорові палички, роздатковий матеріал, презентація в Power Point .

Хід уроку

I. Організаційний момент (оголошення теми, визначення цілей діяльності) (Слайд 1 ).

ІІ. Усна робота . Актуалізація опорних знань у формі бесіди.

У ч і т е л ь . Сьогодні ми з вами подорожуємо у Країну трикутників, де відкриємо і дізнаємося багато нового і цікавого про ці геометричні фігури.А подорожувати будемо у групах.

Давайте згадаємо, що відомо вам про трикутники .

- З яких елементів складається трикутник? Як вони називаються? ( З трьох точок,які називаються вершинами і трьох відрізків, які називаються сторонами).

- Чи з будь-яких точок можна скласти трикутник? ( Ні . Лише з трьох точок, які не лежать на одній прямій)

- Які види трикутників виділяють за ознакою: залежно від величини кута?

(Прямокутний, тупокутний, гострокутий.)

- Який трикутник називається прямокутним? (Трикутник, у якого один з кутів прямий.)

- Який трикутник називається тупокутний? (Трикутник, у якого один з кутів тупий.)

- Який трикутник називається гострокутним? (Трикутник, у якого всі кути гострі.)

- Які види трикутників виділяють за ознакою: залежно від сторін ?

- Як можна назвати трикутник, у якого всі сторони рівні? (Рівносторонній.)

- Як можна назвати трикутник, у якого всі сторони різні? (Різносторонній.)

- Як можна назвати трикутник, у якого дві сторони рівні? (Рівнобедрений.)

- Все велике сімейство трикутників можна розділити на дві групи ( Слайд 2 )

ТРИКУТНИКИ

(Учні записують схему в зошит) .

Завдання № 1 ( Слайд 3) Який трикутник зображено на екрані ? Назвіть його елементи .

- Будь-якому трикутнику можна дати назву за кількістю сторін і за видами кутів. Дайте назву трикутникам , які зображені на слайді за сторонами і кутами .

Тема: Трикутник і його елементи

Завдання № 2 ( Слайд 4)

Кути 1 і 2 рівні. Які кути 3 і 4? Поясніть.

Тема: Трикутник і його елементи Кут1 =57°, кут 2=108°. Знайти кут В.

Тема: Трикутник і його елементи

III. Практична робота (дослідницького характеру) (Слайд 5)

- А як ви думаєте, скільки треба відрізків, щоб скласти трикутник?

На столах кожної групи знаходяться палички червоного кольору, довжиною 4см, 2см, 7см і синього кольору довжиною 4см, 3см, 5см.)

Візьміть у руки палички червоного кольору і спробуйте з них скласти трикутник.

Тема: Трикутник і його елементи

- Вийшло? (Ні)

- А тепер спробуйте скласти трикутник з паличок синього кольору.

- Вийшло? (Так)

- Чому не вийшов трикутник з паличок червоного кольору?

Зробіть висновок.

- Отже: сума двох сторін трикутника завжди більше третьої сторони. (Висновок записується у зошит.)

Завдання № 3 На яких зображеннях трикутників допущено помилку?

( Слайд 6)

Тема: Трикутник і його елементи

IV. Первинне закріплення вивченого матеріалу

  • А зараз ми трохи відпочинемо і послухаємо казку про трикутники.

Текст казки на столах для кожної групи . (Слайд 7 )

Казка про трикутники.

Тема: Трикутник і його елементи

Тема: Трикутник і його елементи

Тема: Трикутник і його елементи

Зібралися представники всіх видів трикутників на лісовій галявині і стали обговорювати питання про вибір свого короля. Довго сперечалися і ніяк не могли прийти до єдиної думки. І ось один старий трикутник сказав: «Давайте вирушимо всі в царство трикутників. Хто прийде першим, той і буде королем».

Всі погодилися. Рано вранці вирушили всі в далеку подорож. На шляху мандрівників зустрілася річка, яка сказала: « перепливуть мене тільки ті, які не мають тупого кута ». Частина трикутників залишилися на березі, інші вдало перепливли і вирушили далі. На шляху їм зустрілася висока гора, яка сказала, що дасть пройти тільки тим, у кого хоча б дві сторони рівні. Подолали другу перешкоду і продовжили шлях. Дійшли до великого обриву, де був вузький міст. Міст сказав, що пропустить тих, у кого один з кутів дорівнює сумі двох іншіх кутів. По мосту пройшов тільки один трикутник, який першим дістався до царства і був проголошений королем.

Запитання:

1. Хто першим вийшов зі змагання? (Тупокутні трикутники)

2. Хто став королем? Пояснити.( Прямокутний рівнобедрений трикутник )

Завдання 4. ( Слайд 8 ) (Запитання жовтого трикутника) Периметр рівностороннього трикутника АВС - 156 см. Знайдіть всі сторони.

(Запитання голубого трикутника) Чи існує трикутник, довжини сторін якого рівні 5дм, 2ДМ і 70см?

Завдання № 5 ( Слайд 9 ) Скільки всього трикутників на малюнку?

Які види трикутників ?

Тема: Трикутник і його елементи

V. Домашнє завдання

- Завдання №1. Периметр трикутника АВС дорівнює 18 см, причому АВ=6см. Якими можуть бути довжини двох інших сторін трикутника, якщо вони виражаються цілими числами.

№ (За підручником)

VI. Підсумки уроку

- Отже, давайте підведемо підсумок нашої подорожі країною трикутників.

- За якими ознаками можна поділити трикутники на дві групи ?

-Які трикутники бувають за сторонами ? За кутами ?

- Чи завжди існує трикутник?


  • Розв´язати ребус ( Слайд 10 )

Тема: Трикутник і його елементи

( Додаткове завдання ( Слайди 11, 12)

-Дякую за увагу. Бажаю вам успіхів. ( Слайд 13)



© 2010-2022