- Преподавателю
- Математика
- Шаршы
Шаршы
Раздел | Математика |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Молдабекова Р.Ж. |
Дата | 02.03.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Математика
Тақырыбы: Шаршы.
Мақсаты:
Білімділігі:Геометриялық фигураларды еске түсіре отырып, шаршы жайлы түсінік беру. Есепті әртүрлі тәсілмен шығаруға үйрету.
Дамытушылығы: Ой-өрістерін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелігі:Тапқырлыққа, алғырлыққа шапшаңдыққа тәрбиелеу.
Көрнекілігі: Оқулық, геометриялық фигуралар, шаршы.
Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, ізденушілік, өзіндік.
Типі: аралас.
Пән аралық байланыс: сурет
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік
ІІ .Үй тапсырмасын тексеру:№ 4 , 91
ІІІ.Өткенді пысықтау.Тік төртбұрыштың қасиетін айт? Қосудың қандай қасиеттері болады? Геометриялық фигураларды ата?
ІҮ. Мақсат қою: Шаршы. Есепті әртүрлі тәсілмен шығару.
Ү. Жаңа сабақ:Оқулықпен жұмыс.
1) № 1 а/ Суреттер барлығы неше тік төртбұрыш барын айту. /2,4/ Барлық қабырғалары тең төртбұрыштарды табу. /1,3/ Бұлар шаршылар екенін түсіндіру.
ә/ Төртбұрыштардың нөмірлерін теріп жазу. 3,4,5,6,7 /3, 4,/
ҮІ. Білімдерін тексеру.
-
№ 2 Есепті әртүрлі тәсілмен шығару.
Қыз - 20 Ұл - 10
Келді - 4 оқушы ? /20 + 10 / + 4 = 34 20 + / 10 + 4 / = 34 /20 + 4 / + 10 = 34
Жауабы: 34 оқушы.
-
Сергіту сәті.
-
№ 3 Түптеуге тиіс - 48 кітап. Түске дейін - 20.
Түстен кейін - 10 Қалғаны - ? 48 - /30 + 10 / =18 /48-20/-10=18 /48-10/-20=18 Жауабы: 18 кітап
-
№ 4. Қосындыларды салыстыру. 50 + 10 + 10 Ұқсастығы: қосылғыштар бірдей 50 + 20 + 10 Айырмашылығы: орындары ауысып отыр.
20+ 10 + 50 20+ 50 + 10.
-
№ 6. 8+5= -5=
18+5 -5 т.б
-
Шығармашылық тапсырманы орындау.
ҮІІ .Қорыту:шаршы дегеніміз не?
ҮІІІ .Үйге тапсырма:Бағалау.