- Преподавателю
- Математика
- Анықталмаған интегралды табу
Анықталмаған интегралды табу
Раздел | Математика |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Тулегенова М.К. |
Дата | 02.03.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
№ | Жұмыс түрі | Мұғалімнің іс-әрекеті | Студенттің іс-әрекеті | Бағалау | Күтілетін нәтиже |
1.
2.
3.
4. 5.
6. 7.
8.
9.
10. 11. | Ұйымдастыру кезеңі.5мин «Психология лық дайындық» 3мин «Сиқырлы қорап» б.о.7мин
Есте сақтау қабілеттерін тексеру. б.о7мин Білімді толтыру.15 мин
Сергіту сәті 5мин Жаңа білімді қолдану (есептер шығару)
«Кім жылдам!» 10мин
«Білімді мыңды жығар» (логикалық есеп) 7мин.
Үйге тапсырма 2мин Сабақты қорытынды лау. 3мин | Сәлемдесу. Сабаққа қатынасын, дайындықтарын тексеру. Студенттерге сабақтын мақсаты мен міндеттерін жеткізу.Сабақ барысымен таныстыру Көздеріңізді жұмып, денелеріңді бос ұстап былайдеп іштеріңнен қайталаңдар: «Мен өзіме сенімді,ақылды батыл адамын. Менің қолымнан бәрі келеді және еш нәрседен қорықпаймын. Менің денсаулығым мықты және күштімін» Өткен тақырыпты қайталау барысында сиқырлы қорап ойынын ойнаймыз. «Сиқырлы қорап » ішінен сұрақ алып, жауап береді. Әр дұрыс жауап 1 ұпаймен бағаланады.
Сіздердің есте сақтау қабілеттеріңізді тексеру барысында алғашқы функция тақырыбына, функциялардың алғашқы функциясын табудың жалпы 7 түрі бар соны мына парақ беттеріне жазамыз. Анықтама: f(x)функциясының барлық алғашқы функцияларының жиынтығы F(x)+c берілген функцияның анықталмаған интегралы деп аталады. Белгіленуі: бойынша Анықталмаған интегралдың мәнін табу операциясын функцияны интегралдау дейди. Мысалы: 2) 3)sin(7x+1)+с
Жаңа білімді пысықтау мақсатында, есептер шығарамыз. Есеп №1 1) 2) 3) 4) Ал кәнекей оқушылар ендігі бөліміміз жоспар бойынша «Кім жылдам!».Бұл бөлімде мынандай тапсырма орындаймыз. Мына үлестірмелі тапсырмада есеп және формулалар берілген, осының екінші бетінде жауаптары кестеде жазулы тұр. Дұрыс жауабын кесте арқылы табамыз. Мысалы: 1-а 2-в т.с.с. 10мин уақыт беріледі, әр дұрыс жауап 1ұпаймен бағаланады
Ал енди «Кім жылдам!» ойынын қортындылап болсақ, келесі бөліміміз логикалық есеп. 1.Суға қай кезде қолды кесіп алуға болады? 2. Көшеде екі әкесі, екі баласы, және атасы немересімен қыдырып жүр. Көшеде неше адам жүр? 3. Қараңғы бөлмеде майшам мен керосин лампасы бар. Бірінші не жағасыз? Дәптерлерімізге үй жұмысын жазып аламыз.11бет №16 есеп (1,2) және « Интеграл» сөзіне сөзжұмбақ құрастыру. Бүгінгі сабақ қызықты өтті деп ойлайсыңдар ма? Анықталмаған интегралды табуды үйрендікпе? Алған ұпайларыңды есептеп,бағалау қағазына жазыңдар. «5»-23-20 «4»-19-15 «3»-14-10 | Мұғалімнің айтқанын тыңдап, қойылған сұраққа жауап береді Мұғалімнің айтқанын қайталайды
Қол көтеріп «Сиқырлы қорап» ойынына қатысады.
Студенттер есте қалған алғашқы функциялардың формулаларын жазады Жаңа ақпаратты мұқият тыңдап,дәптерлеріне енгізеді
Есептің шешуі: 1) 2)= 3) 4) Студенттер дәптерлеріне дұрыс жауаптарын жазады
Жауабы: 1.Егер оны мұз етіп қатырса 2.Үшеу 3. Шырпы
Дәптерлеріне үй жұмысын жазып алады Сұрақтарға жауап береді,ұпайларын есептейді |
Әр дұрыс жауап 1ұпай
7ұпай
2ұпай
10ұпай
Әр дұрыс жауап 3ұпаймен бағалана ды | Сабаққа қызығушылықтарын арттыру Қабілеттерін, ынта-жігерін жақсарту
Тапқырлық білімділік.
Есте сақтау қабілеттерін дамыту Оқушылардың білімдерін тереңдету,дамыту
Алған білімдерін пысықтау
Қызығушылық тарын арттыру
Ойлау қабілеттерін дамыту, тапқырлықтарын байқау
Жауапкершілік
|
Пән Математика
Сабақ № 121-122
Топ
107
Уақыты
Тексерілді
Сабақтың тақырыбы: Анықталмаған интегралды табу
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: а) анықталмаған интеграл анықтамасымен таныстыру
б) анықталмаған интегралға есептер шығарып үйрету
в) анықталмаған интегралды табу бойынша білім-білік дағдыларын қалыптастыру
Тәрбиелік: парасаттылыққа, жеке топтық жұмыс барысында өзара көмекке тәрбиелеу
Дамытушылық: есте сақтау, пәнге қызығушылығын арттыру, логикалық ойларын дамыту
Сабақтың типі: жаңа сабақты түсіндіру
Сабақтың түрі: аралас
Оқыту формалары: топпен жұмыс, жеке, өзіндік
Көрнекілігі: интерактивті тақта,тақта, бор, оқулық, үлестірмелі қағаздар
№
Сабақтың барысы
Уақыты
Бағалау
1
Ұйымдастыру бөлімі
5мин
2
«Психологиялық дайындық»
3мин
3
«Сиқырлы қорап» б.о
8мин
1ұпай
4
Есте сақтау қабілеттерін тексеру б.о
7мин
7ұпай
5
Білімді толтыру
15мин
6
Сергіту сәті
5мин
7
Жаңа білімді қолдану (есептер шығару)
10мин
2ұпай
8
«Кім жылдам!»
10мин
10ұпай
9
Логикалық есеп
7мин
3ұпай
10
Үйге тапсырма
2мин
11
Сабақты қорытындылау
3мин
«5»-23-20
«4»-19-15
«3»-14-10