- Преподавателю
- Математика
- План конспект уроку математики «МНОЖЕННЯ ЧИСЕЛ, ЯКІ ЗАКІНЧУЮТЬСЯ НУЛЯМИ ВИДУ 124000 • 4, ПРОСТІ І СКЛАДЕНІ ЗАДАЧІ НА ВИЗНАЧЕННЯ ШВИДКОСТІ, ЧАСУ І ВІДСТАНІ» ( 4 клас)
План конспект уроку математики «МНОЖЕННЯ ЧИСЕЛ, ЯКІ ЗАКІНЧУЮТЬСЯ НУЛЯМИ ВИДУ 124000 • 4, ПРОСТІ І СКЛАДЕНІ ЗАДАЧІ НА ВИЗНАЧЕННЯ ШВИДКОСТІ, ЧАСУ І ВІДСТАНІ» ( 4 клас)
Раздел | Математика |
Класс | 4 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Пасичник А.В. |
Дата | 03.04.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
4 клас
ТЕМА: МНОЖЕННЯ ЧИСЕЛ, ЯКІ ЗАКІНЧУЮТЬСЯ НУЛЯМИ ВИДУ
124000 · 4, ПРОСТІ І СКЛАДЕНІ ЗАДАЧІ НА ВИЗНАЧЕННЯ ШВИДКОСТІ, ЧАСУ І ВІДСТАНІ.
Мета:
-
Ознайомити учнів із способом письмового множення круглих чисел;
-
удосконалювати уміння учнів у розв΄язуванні задач на обчислення відстані, часу і швидкості;
-
розвивати пізнавальні процеси ( сприйняття, увагу, пам΄ять ) і логічне мислення.
-
формувати в учнів уміння і навички самоконтролю й самооцінювання.
-
виховувати свідомого громадянина.
Обладнання:
-
Переносний екран;
-
ноутбук;
-
схематичний план уроку;
-
індивідуальні картки для математичного диктанту
" Хрестики - нулики";
-
індивідуальні картки для самостійної роботи;
ХІД УРОКУ
І. Стимулювання та мотивація навчально - пізнавальної діяльності.
1. - Візьміться за руки, заплющить очі уявіть собі наближення новорічних свят, але справжнє свято в душі відчуваєш лише тоді, коли знаєш, що всі справи зроблено. Тож не відкладайте на завтра ті знання, які можете отримати сьогодні. Наберіть повні груди повітря і повільно видихніть. Подивіться один на одного, загадайте бажання, яке б стосувалося вашої діяльності на уроці і передайте його своєму товаришу.
2. Робота над планом уроку:
- Уважно подивіться на план уроку . Зі скількох частин складається?
Так урок складатиметься з двох блоків: блоку роботи над прикладами і блоку роботи над задачами.
- Чим ми будемо займатися в першій частині уроку?
#
( писати математичний диктант, працювати з підручником, дізнаємось про щось нове )
План до блоку задач: ( розглядають пізніше )
- Справді, роботи в нас багато, але я очікую від вас гарної, плідної праці. Пам'ятайте, що " Усі блага і радощі життя створюються працею. Тож навчання - ваша перша праця. " А за гарну роботу ви будете отримувати бали.
- Сьогодні ми продовжимо роботу над багатоцифровими числами.
ІІ. Робота з інформацією
Виконання вправ, що необхідні для відкриття нових знань
1. Математичний диктант " Хрестики - нулики ". ( СЛАЙД 1 )
Вчитель нагадує правила проведення диктанту. ( СЛАЙД 2 )
якщо ви згодні з відповіддю ставите Х, якщо ні - О
1. Якщо 330 збільшити у 3 рази отримаємо 110? ( ні )
2. Чи змінеться від перестановки множників добуток?
Моя відповідь ні .( так )
3. Добуток чисел 203 та 4 дорівнює 800? ( ні )
4. 75 збільшити у два рази отримаємо 77? ( ні )
5. Різницю чисел 380 і 200 збільшити у 100 разів, буде 18.000? ( так )
6. Суму чисел 250 і 200 збільшити у 10 разів. Результат 1.050? ( ні )
7. До частки чисел 240 і 6 додати 60. Отримаємо 100 ? ( так)
8. Перший множник 70, другий - невідомий. Добуток 630. ( СЛАЙД 3 )
Оберіть правильну відповідь а) 90 б) 9 в) 70 Правильна відповідь а)? ( ні )
9. Розгляньте вираз ( СЛАЙД 4 )
160 · 8 + 20 - 240 : 6.
Оберіть правильний варіант порядку дій для обчислення значення виразу?
а) 1) · б) 1) · в) 1) ·
2) + 2) : 2) +
3) - 3) + 3) :
4) : 4) - 4) -
Це варіант Б) ? ( так).
Перевірка відбувається за допомогою " ключа ": ( СЛАЙД 5 )
-
О
Х
О
О
Х
О
Х
О
Х
Оцінювання:
-Хто відповів правильно поставте за полями собі 2 бали.
- Хто припустився 1 чи 2 помилок - 1 бал.
Хвилинка здоров΄я. ( з логічним навантаженням ) ( СЛАЙД 31 )
Рухлива гра " · 10 збільшити у 2 рази ".
- Ми маємо з вами повторити множення круглих чисел
Вчитель називає число, діти плескаючи в долоні виконують першу дію подумки. Результат другої дії промовляють вголос, торкаючись долонями один до одного.
Вчитель: 2 діти, плескають в долоні промовляють про себе 20, торкаючись до сусіда - 20.
2 · 10 · 2 = 20 ( СЛАЙД 6 )
3 · 10 · 2 = 60
4 · 10 · 2 = 80
5 · 10 : 2 = 100
6 · 10 · 2 = 120
Увага! Міняємо завдання " · 10 збільшити у 3 рази ".
7 · 10 · 3 = 210 ( СЛАЙД 7 )
8 · 10 · 3 = 240
9 · 10 · 3 = 270
10 · 10 · 3 = 300
Формування нових знань та способів дій.
Наступне завдання це теж крок, який готує нас до вивчення нового матеріалу:
1. Підготовчі вправи. Робота з підручником с. 70 № 447
1) Скільки всього в кожному числі сотень? Тисяч ? ( усно)
3400 7000 2404 140000
У перших двох числах скільки усього сотень, у наступних двох тисяч?
Як визначив?
Оцінювання:
-Хто відповів правильно поставте за полями собі 1 бал.
2) Виконуємо в зошитах . Запиши кожне число за допомогою цифр.
5 сот. 240 сот. 3 дес. 180 дес. 5 тис.
ПЕРЕВІРКА за допомогою екрану ( СЛАЙД 8 )
500, 24000, 30, 1800, 5000.
Завдання: Обведіть у кожному числі: ( СЛАЙД 9 )
-
Скільки усього десятків;
-
Скільки усього сотень;
-
Скільки усього одиниць;
-
Скільки усього сотень;
-
Скільки усього тисяч.
ПЕРЕВІРКА за допомогою екрану ( СЛАЙД 10 )
Оцінювання:
- Хто виконав безпомилково оцініть себе в 1 бал.
2. Повідомлення теми уроку: ( СЛАЙД 11 )
- Ось ми і підійшли до вивчення нового матеріалу.
- Сьогодні ми з вами познайомимось із способом письмового множення круглих чисел. ( СЛАЙД 12 )
- Наведіть свої приклади такого виду множення.
- У вас на партах лежать листочки з завданням, розгляньте два способи обчислення виразів і зробіть свої висновки:
3. Постановка утруднення. ( СЛАЙД 13 )
працюють в парі. Діти аналізують
Завдання: розглянути два способи обчислення виразів і зробити висновок.
х 43600 х 43600
3 3__
130800 130800
1. Чи змінився результат, в залежності від того, як записали другий множник?
( СЛАЙД 14 )
Учень:
-
Помітили, що незалежно від того, як підписали другий множник результат залишився незмінний;
2. Що відбувається з нулями у першому множнику і в добутку?
-
Очевидно, що два нулі, які були в кінці першого множника, залишилися і вкінці добутку.
3. Який спосіб запису раціональніше?
-
Але перший спосіб не раціональний, тому що ми витрачаємо більше часу. Тобто при обчисленні виконуємо на дві операції більше;
4. Чи є різниця, як підписувати другий множник?
-
Тому немає різниці де підписувати другий множник.
Вчитель:
-
Ні, різниця є де підписувати другий множник! Існує культура математичного запису. ( СЛАЙД 15 )
Саме тому ми маємо записувати другий множник так, щоб нулі залишилися праворуч. ( СЛАЙД 16 )
2. А при обчисленні користуватися таким алгоритмом ( СЛАЙД 17- 23 )
АЛГОРИТМ:
-
Множимо спочатку частину числа без нулів.
-
До утвореного числа приписуємо нулі першого множника.
Спочатку читає вчитель, після цього учні читають про себе
4. Первинне закріплення з коментуванням уголос.
Диференціація:
Хто відчуває в собі сили, що може працювати самостійно с. 70 № 449 2 завдання
6700 · 2 135000 · 7
84300 · 6 760 · 5
Всі інші з вчителем:
195000 · 4 = 780 000
5. Засвоєння нового навчального матеріалу.
Перевірка і оцінювання сильних за допомогою екрану. ( СЛАЙД 24 )
- Ті діти, які виконували № 449 переходять до № 450, с 70, а усі інші працюють самостійно над завданням на екрані.
Середні, Слабкі працюють самостійно: 38200 · 6 = 229200 ( СЛАЙД 25 )
45200 · 7 = 316400
3400 · 6 = 20400
Перевірка за допомогою екрану:
Оцінювання: Сильні - 2 б, середні, слабкі - 2 б. ( СЛАЙД 26 )
6. Підсумок:
-
З яким видом множення ми познайомились?
-
Як множити круглі числа? Алгоритм.
7. Домашнє завдання: ( СЛАЙД 27 )
На вибір:
№ 454, або скласти 6 виразів, щоб перший множник закінчувався нулями.
ІІІ. Хвилинка здоров'я ( СЛАЙД 28 )
( Музична )
ІV. Блок розв'язування задач.
- Наступний частина нашого уроку присвячена розв'язуванню задач.
План до блоку задач:
1. Актуалізація знань. Робота в парах. ( СЛАЙД 29 )
Дати відповідь на запитання. Правила, які ви повторите знадобляться вам у подальшій роботі.
-
Як знайти швидкість?
-
Як знайти час?
-
Як знайти відстань?
- Ставтеся до свого співрозмовника з повагою!
- робіть зауваження коректно!
- Не перебивайте!
2. Підготовчі вправи. ( Робота з планшетами ) ( СЛАЙД 30 - 37 )
Розв'язування простих задач підготовить нас до більш складніших.
- Я читатиму завдання, а ви маєте вибрати правильну відповідь і записати її на планшетах
Вчитель читає завдання:
-
За 3 год вертоліт пролетів 600 км. З якою швидкістю летів вертоліт?
а) 200 км/год
б) 200 км
в) 200 год
-
Теплохід подолав відстань 270 км зі швидкістю 30 км/год. Яке ми маємо поставити запитання, щоб відповідь була 9 годин.
а) Яку відстань подолав теплохід?
б) Скільки часу був у дорозі теплохід?
в) Яку відстань подолав теплохід за одну
годину?
-
Лижник був у дорозі, рухаючись зі швидкістю 10 км/год. Яку відстань подолав лижник?
Яких даних не вистачає для розв'язання задачі?
а) 2 год
б) 5 км
в) 14 км/год
Обміняйтеся планшетами, оцініть свого товариша.
Оцінювання: 1 бал ( СЛАЙД 37 )
3. Робота над задачею. ( СЛАЙД 38 )
1. Читання вчителем задачі ( СЛАЙД 39 )
Туристи 3 години йшли пішки зі швидкістю 4 км/год і 4 години їхали автобусом зі швидкістю 45 км/год. Яку відстань подолали туристи за весь цей час?
Діти читають задачу про себе.
- Яка це задача? ( складна )
- Чому? ( Не можемо одразу відповісти на головне питання задачі)
- Пропоную розібрати задачу за допомогою таблиці.
2. Аналіз умови задачі . Складання і заповнення таблиці. ( СЛАЙД 40 - 46)
- Про які величини йде мова в задачі? ( Швидкість, час, відстань )
- Як пересувалися туристи? ( пішки і на автобусі )
- Скільки годин йшли туристи? ( 3 год )
- З якою швидкістю? ( 4 км/год )
- Скільки годин вони їхали автобусом? ( 4 год)
- З якою швидкістю? ( 45 км/год )
- Що потрібно дізнатися? ( Відстань)
Швидкість
Час
Відстань
Пішки 4 км/год
3 год
? ?
Автобусом 45 км/год
4 год
?
2. Аналіз розв'язування задачі .
Вчитель аналізує задачу аналітичним способом:
-
Чи можемо одразу відповісти на головне питання задачі?
-
Що потрібно знати, щоб відповісти на головне питання задачі?
-
Ми можемо знайти відстань, яку подолали туристи пішки?
-
Якою дією?
-
Чому?
-
Як?
-
Ми можемо знайти відстань, яку подолали туристи на автобусі?
-
Якою дією?
-
Чому?
-
Як?
-
А тепер можемо відповісти на головне питання?
-
Якою дією?
-
Чому?
-
Як?
2. Запис розв'язування задачі . ( СЛАЙД 47)
Диференціація:
Записати розв'язання задачі з поясненнями
Записати розв'язання задачі за допомогою питань. А потім змінити питання так, щоб останньою дією була дія віднімання.
Деяким дітям вчитель пропонує індивідуальні картки з планом розв'язування задачі.
Перевірка: на екрані ( СЛАЙД 49 )
Творче завдання учні зачитують змінене питання.
Оцінювання: 1 варіант - 1бал;
2 варіант - 2 бали;
3 варіант - 3 бали.
VІІ. Підсумок уроку . Оцінювання і цінування. ( СЛАЙД 50 )
Підрахуйте загальну кількість балів, отриману на уроці
- Яке бажання задумали на початку уроку?
- чи справдились ваші сподівання?
- Я теж задумала бажання .....
Завдання: розглянути два способи обчислення виразів і зробити висновок.
х 43600 х 43600
3 3__
130800 130800
-
Чи змінився результат, в залежності від того, як записали другий множник?
-
Що відбувається з нулями у першому множнику і в добутку?
-
Який спосіб запису раціональніше?
-
Чи є різниця, як підписувати другий множник?
======================================================
Індивідуально: Записати розв'язання задачі користуючись планом:
1) · = ( км ) - пройшли туристи пішки
2) · = ( км ) - проїхали туристи на автобусі
3) + = ( км ) - пройшли туристи за день