Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану

Раздел Математика
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сынып: 5а Күні: 13.11.2015 жыл

Пән: математика Пән мұғалімі: Сырымбетов Б.М.

Тақырыбы: ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану

Мақсаттары:

  • Оқушылардың ондықбөлшектер тарауы бойынша алған ББД-нтексеру;

  • Оқушылардың логикалық, қызығушылық іскерліктерін тарауды қайталауға арналған тапсырмалар арқылы кеңейту;

  • Ұқыптылыққа, шапшандыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: қайталау сабағы

Сабақтың түрі: білім-дағдыны қалыптастыру

Сабақтың әдісі: практикалық

Құрал-жабдықтар: интербелсеңді тақта, тестілеу пульттары, карташалар және т.б.

Сабақтың барысы

І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Қайталауға арналған тапсымалар

1-тапсырма: Берілген сандардың жұбын тап

Ондық бөлшектер

0,2

12,6

15,001

3,09

Жай бөлшектер

Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану

Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану

Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану

Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану

2-тапсырма: Салыстыр

0,2132 * 0,1232

1100101,1 * 110010,11

10,23 * 10,230

Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану

Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану

Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану

ІІІ. Практикалық бөлім

1-деңгей:

Амалдарды орында:

Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану

Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану

2-деңгей:

Өрнектің мәнің тап:

Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану

Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану

3-деңгей:

Саяхатшы 1-ші күні бүкіл жолдың 0,4-н өтті, ал 2-ші күні тағы да сонша жол жүрді, ал 3-ші күні қалған 25,2 км жол жүрді. Саяхатшы үш күнде неше км жол жүрді?

ІV. Сергіту сәті

«Жұп-тақ» ойыны. Мұғалңм кез келген санды айтады. Егер жұп саны айтылса, онда оқушылар қолдарын жоғары көтереді, тақ болса - түсіреді.

V. Бекіту кезеңі

Тест

№1

Есепте

0,2+0,8

А)

1

В)

10

С)

0,1

D)

0,28



№2

Есепте

1-0,25

А)

1,25

В)

12,5

С)

0,75

D)

7,5



№3

Есепте

12,5 : 125

А)

1

В)

0,1

С)

0,01

D)

10



№4

Салыстыр

25,1 * 2,51

А)

<

В)

=

С)

>

D)

Дұрыс жауап жоқ



№5

«?» орнына дұрыс цифрді тап

21,?21 <21,101

А)

0

В)

1

С)

2

D)

3



№6

Есепте

12 · 0,01

А)

12

В)

0,012

С)

0,12

D)

1,2



№7

Есепте

25 : 0,5

А)

50

В)

5

С)

0,5

D)

0,05



№8

Салыстыр

25,1 - 10,1 * 15

А)

<

В)

=

С)

>

D)

Дұрыс жауап жоқ



№9

0,001 + 0,999

А)

0,1

В)

1

С)

0,01

D)

10

VІ. Рефлексия

  • Сабақ ұнады ма?

  • Қызықты болды ма?

  • Нені еске түсірдік?

  • Тағы да осындай сабақтар болғаның қалайсыңдар ма?

VІ. Үй тапсырмасы. Бағалау

1-деңгей:

Амалдарды орында:

Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану


Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану













.

1-деңгей:

Амалдарды орында:

Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану


Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану













.

1-деңгей:

Амалдарды орында:

Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану


Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану













.

2-деңгей:

Өрнектің мәнің тап:

Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану

Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану

Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану



.

2-деңгей:

Өрнектің мәнің тап:

Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану

Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану

Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану



.

2-деңгей:

Өрнектің мәнің тап:

Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану

Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану

Тема урока ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану



.

3-деңгей:

Саяхатшы 1-ші күні бүкіл жолдың 0,4-н өтті, ал 2-ші күні тағы да сонша жол жүрді, ал 3-ші күні қалған 25,2 км жол жүрді. Саяхатшы үш күнде неше км жол жүрді?




3-деңгей:

Саяхатшы 1-ші күні бүкіл жолдың 0,4-н өтті, ал 2-ші күні тағы да сонша жол жүрді, ал 3-ші күні қалған 25,2 км жол жүрді. Саяхатшы үш күнде неше км жол жүрді?




3-деңгей:

Саяхатшы 1-ші күні бүкіл жолдың 0,4-н өтті, ал 2-ші күні тағы да сонша жол жүрді, ал 3-ші күні қалған 25,2 км жол жүрді. Саяхатшы үш күнде неше км жол жүрді?





© 2010-2022