иррационал теңсіздіктер 11 класс

Раздел Математика
Класс 11 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

«Бекітемін»

Мектеп директорының оқу- ісі жөніндегі орынбасары: Әбекова Рая

« 17» қараша 2015 жыл

Сабақ тақырыбы:

Иррационал теңсіздіктер және олардың жүйелерін шешу

Мектеп: №101 орта мектеп

Күні: 17.11.2015ж

Мұғалімнің есімі: Кулжанова Сауле Акрамовна

Сынып: 11 «А»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты

Иррационал теңсіздіктер және олардың жүйелерін шешуді біледі

Иррационал теңсіздіктер және олардың жүйелерін шешу әдістерін түсінеді

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:

Иррационал теңсіздіктер және олардың жүйелерін шешуді біледі

Оқушылардың басым бөлігі:

Иррационал теңсіздіктер және олардың жүйелерін шешу әдістерін түсінеді

Иррационал теңсіздіктерді шешу үшін қолданылатын қатынастарды үйренеді

Кейбір оқушылар:

Иррационал теңсіздіктер және олардың жүйелерін шешу әдістерінің негізгі қасиетін түсініп, есеп шығаруда қолданады

Тілдік мақсат

Оқушылар:

Иррационал теңсіздіктер, мәндес теңсіздіктерді ажырата алады

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Иррационал теңсіздіктер, мәндес теңсіздіктер

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

  1. Неге иррационал теңсіздіктің екі жақ бөлігін теріс емес деп алу қажет?

  2. Иррационал теңсіздіктерді шешу кезінде қолданылатын екі тұжырымның параграфтың басында берілген айырмашылығы неде?

  3. Иррационал теңсіздікті шешу кезінде қолданылатын тұжырымдар функцияның қандай қасиетіне негізделген?

Жетістік критерилері

Жетті

1.Күрделілігі жоғары есептерді шығара алады

2. Иррационал теңсіздіктер және олардың жүйелерін шешуді біледі

Талпынды

1. Күрделілігі жоғары есептерді шығара алмады

2. Иррационал теңсіздіктер және олардың жүйелерін шешуде қиналды

Алдыңғы оқу

Иррационал теңдеулер және олардың жүйелерін шешу

ЖОСПАР

Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Басталуы

3 мин

3 мин



5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Топтастыру: 1-топ:

2-топ:

«Үштік одақ» әдісі - жұптық жұмыс,

яғни топта 3 оқушы бір-бірінің дәптерлерін тексереді, тақтадағы дұрыс жауаптармен салыстырады, әр дұрыс жауапқа 1 ұпайдан бағалау парағына түсіреді

«Бағалау парағы»

«Алтын балық» әдісімен қайталау сұрақтарына жауап береді, ішінен көп сұраққа жауап берген оқушы алтын балық аталады, балалар бір-бірін бағалайды, әр дұрыс жауапқа 1 ұпайдан беріледі де, бағалау парағына түсіреді.

Бұрыштардың түрлері салынған қималар Интерактивті тақта



Алтын балықтың суреті

Слайд

Ортасы

3 мин

9 мин

1 мин

15 мин

1 мин

«Джигсо» әдісі (әр топқа оқу үшін мәтін бөліп беріледі) Жеке жұмыс, жұппен жұмыс, топпен жұмыс

Оқушылар берілген мәтінді әрқайсысы жеке оқиды, жұппен талқылайды, топта ойларын ортаға салып, постер дайындайды, қорғауға орталарынан бір спикер шығады (әр топ бір-бірін бағалайды).

Бағалау парағы ( әрбір дұрыс жауапқа 1 балл қойылады)

«Біліміңді байқап көр» (әр топқа кеңейтілген есептер беріледі ). Жеке жұмыс, жұптық жұмыс, топтық жұмыс

№138 есеп (80 бет) 1 балл

№139 есеп (80 бет) 1 балл

№140 есеп (80 бет) 1 балл

№141 есеп (80 бет) 2 балл

Бағалау парағына ұпайлары қойылады (әр оқушының ұпайы өз бағалау парағына түсуі керек)



Тұжырымдамалық карта



Аяқталуы

2 мин



2 мин

1 мин

«Біліміңді тексер!»

1. Неге иррационал теңсіздіктің екі жақ бөлігін теріс емес деп алу қажет?

2. Иррационал теңсіздіктерді шешу кезінде қолданылатын екі тұжырымның параграфтың басында берілген айырмашылығы неде?

3. Иррационал теңсіздікті шешу кезінде қолданылатын тұжырымдар функцияның қандай қасиетіне негізделген?

Табыс критериі «Бәйтерек»

Бәйтеректің бойына өз аттарын жазады.

Тақырыпты жақсы меңгерсе, жоғарғы жағына, орташа деңгейде меңгерсе, орта тұсына, ал әлде де көп оқуды қажет етсе, етегіне өз атын жазу керек.

Үйге тапсырма

«Иррационал теңсіздіктер және олардың жүйелерін шешу»оқу, №141, №142, №143 есептерді шығару.





Бәйтерек суреті

Қосымша ақпарат

Саралау- сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлай-сыз? Сіз қабілеті жоғары оқу шыларға тапсырманы күр-делендіруді қалай жоспар-лайсыз?

Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы байланыс

Топ бірі-біріне қолдау көрсетеді. Топтар басқа топтардан жаңа ақпарат алады

Оқуды қадағалау

Сұрақ - жауап

Топтық бағалау

1.Тазалық, сыныптағы қауіпсіздік, салауатты өмір салты;

2. Сыныпты 2 топқа бөлемін. Жеке, топта, ұжымда жұмыс жасайды.

3.Үй тапсырмасын тексеруде, тақырыпты ашуда пайдаланамын.

4. Топта жұмыс барысында бір-бірін тыңдау, сыйлау дағдылары қалыптасады. Ұжым алдында өзін ұстауы, сөйлеу дағдысы дамиды.

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз










Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?



Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқуды да, оқытуды да)?



Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?





© 2010-2022