Урок математики на тему повторение дробь

Раздел Математика
Класс 2 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:
Урок математики на тему повторение дробь

Пәні: математика

Сыныбы: 3 «Б»

Мұғалімі:Даутбаева А.Б.

Сабақтың тақырыбы: Пысықтау (Үлес)

Сабақтың мақсаты: Кестелік көбейту және бөлудіңөтілген түрлері туралы білімдерін бекіту.Санның үлесін табу, үлесі бойынша санды таба білу.Оқушылардың ақыл - ойын,ой - өрісін дамыту. Пәнге деген қызығушылығын, белсенділігін дамыту.Оқушыларды шапшаңдыққа, зейін қойып тыңдауға тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі: сұрақ - жауап, топтық жұмыс.

Сабақтың типі:өткен сабақты пысықтау.

Сабақтың түрі: саяхат сабақ.

Сабақтың көрнекілігі: слайд, суреттер.

Сабақтың барысы

Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық дайындық.

Күндей жадырап

Айдай арайлап

Жұлдыздай жарқырап

Судай мөлдір,таза көңілмен

Бүгінгі математика сабағын бастайық. Бүгінгі сабағымыз ерекше болмақ, себебі біз сендерменЦиркке саяхатқа шығамыз. Саяхатқа біз мына автобуспен барамыз.

«АВТОБУС»ІІ Үй жұмысын тексеру.№ 5. 123бет.

450+а=920-40 х-340=180+20 у:6=9 8*б=32

450+а=880 х-340=200 у=54 б=4

а=430 х=540

№8. 124бет. 4*3-4=8 3*6-6=12 Балалар,біз цирктың алдына келіп жеттік. Циркке кіру үшін бізге не қажет? Иә, дұрыс, бізге билет қажет.

«БИЛЕТТЕГІ» тапсырманы орындау.

268+402қ 900-604 п 129+347 т 300-91ы 702-398 а 800-451 ы 286+474 с485-196 у



296

209

760

349

670

476

304

289

Қандай сөз шықты?Иә, дұрыс айтасыңдар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы ПЫСЫҚТАУСабақта біз кестелік көбейту және бөлуге арналған есептерді шығарамыз.Санныңүлесін,үлесі бойынша сандарды табамыз.«БИЛЕТТЕГІ» тапсырманы орындап болдық. Енді ішке кіріп орындарымызға отырайық.Дәптерлерді жинап екінші дәптерлерді таратамын. Күн ретін жазу.Балалар, қараңдаршы аренаға қандай жануар шықты?

Урок математики на тему повторение дробь

«ИТ» жасырынған сандарды тап. 0,1,2,3,6,8,9.Еңүлкен үш таңбалы санжәне ең кіші үш таңбалы сан құрастырыңдар.

Көркем жазу: 986;102.

«САЙҚЫМАЗАҚТАР» математикалық диктант

а) 9 бен 3 санының көбейтіндісінен 8-ді азайт. 9*3-8=19

ә) 508 бен 502 сандарының айырмасын 3 есе арттыр.(508-502)*3=18

«АЮЛАР» оқулықпен жұмыс. №1.125 бет.

а) көпбұрыш. Р= 5*6Р= 30см

ә) ұзындығы 10см,ені 5см

«ҚҰСТАР» №2

6*2=12 6*3=18 6*4=24 54:6=9 18:6=3

6*9=54 6*8=48 6*7=42 42:6=7 24:6=4

6*0=0 6:6=1 0*6=0 36:6=6 30:6=5

«ПІЛДЕР»өрнектер құрастыр,олардың мәндерін табыңдар.

Урок математики на тему повторение дробь

6*7+5*3=57 5*9+3*9=72 9*6-5*6=24 5*8-4*5=20

«АРЫСТАН» топтық жұмыс.

Ұзындығы төмендегідей болатын кесінділер сыз:

І-қатар 20см-дің бестен бір бөлігі;(4см)

ІІ-қатар 18см-діңүштен бір бөлігі;(6см)

ІІІ-қатар 12см-дің жартысы. (6см)

«СИҚЫРШЫ» сергіту сәті.Бір таңбалы санды ойла, оған ойлаған санды қосыңда , мәнінен 2-ні азайтыңдар,оған 50-ді қосыңдар,0-ге көбейтіңдер. 7-ті санды қосамыз,мәнін 5-ке көбейтіңдер,10 санды қосамыз, мәнін 9 бөлеміз. Жауабы:5

«ТОТЫҚҰСТАР» есептер құрастыр және шығар.

Урок математики на тему повторение дробь

а) І-ші сөреде - 15кітап

ІІ-ші сөреде - ?, 3есе кем

15:3 = 5(к)

Жауабы: екінші сөреде 5 кітап.

ә) І-ші сөреде- ?, 3есе артық

ІІ-ші сөреде - 5кітап

3*5 = 15(к)

Жауабы: бірінші сөреде 15 кітап.

б) І-ші сөреде - 15кітап

ІІ-ші сөреде - ?,3есе кем

15 : 3 = 5 (к)

15 + 5 = 20 (к)

Жауабы:барлығы 20 кітап.

«ЖОЛБАРЫСТАР» № 7 (ауызша)

Урок математики на тему повторение дробьУрок математики на тему повторение дробь

а) 24 : 6 = 4 ә) 20:2=10кг

24 :4 = 6 20:5=4кг

24 : 2 = 12 20:4=5кг

Балалар, осымен ЦИРК аяқталды.

Сендерге ЦИРК ұнады ма?

ҚОРЫТЫНДЫ:Не үйреніп, не білдік?

Енді автобусқа мініп барлығымыз үйге қайтайық.

ҮЙ ЖҰМЫСЫ:№ 8, 9. 127 бет.Бағалау .

© 2010-2022