- Преподавателю
- Математика
- Конспект по математикеҮш таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмі (4 класс)
Конспект по математикеҮш таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмі (4 класс)
Раздел | Математика |
Класс | 4 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Салмабаева А.М. |
Дата | 01.09.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
«Бастауыш сынып мұғалімінің үздік әдістемелік жинағы»
сырттай байқауына
ӨТІНІМ
-
ТАӘ толығымен
Салмабаева Альбина Муратовна
Лауазымы
Бастауыш сынып мұғалімі
Оқу орнының толық атауы
Жітіқара қаласы «Естай Есжанов атындағы №9 орта мектеп» КММ
Номинация атауы
«Сабақтың ең үздік оқу-әдістемелік әзірлемесі»
Байланыс түрі
Сот. 87758316954, үй тел. 87143523744
«Бастауыш сынып мұғалімінің үздік әдістемелік жинағы»
«Сабақтың ең үздік оқу-әдістемелік әзірлемесі»
Жітіқара қаласы «Естай Есжанов атындағы №9 орта мектеп» КММ
ТАҚЫРЫБЫ «Үш таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмі»
Салмабаева Альбина Муратовна
Бастауыш сынып мұғалімі
II-санат, 5 жыл
Жітіқара қаласы, 2015 жыл
Сабақ жоспары
Сынып: 4 ә Пән: Математика
Сабақтың тақырыбы: Үш таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмі.
Сабақтың мақсаты: Үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу жайында түсіну. Әртүрлі есептер шығару дағдыларын жетілдіру. Ой - өрісін дамыту, өз бетінше тапсырма орындау қабілетін дамыту;
Сабақтың типі: Жаңа материалды меңгерту;
Сабақтың әдісі: Түсіндіру, қайталау;
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі: Балалар, бүгін бізді ерекше сабақ,
Сабақта алаңдамай еркін еңбек етіңдер. Өз ойларыңды қысылмай, ашық айтыңдар. Мен сендерге сәттілік тілеймін!
ІІ. Психологиялық дайындық: «Біз осындай баламыз!»
Дене мүшелерімен амандасу ( көзімізбен, ауызымызбен, тісімізбен, қасымызбен, құлағымызбен, ерінімізбен, қолымызбен амандасу).
ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
«Көршінді сөйлет» №6 58 бет теңдеу
1)х=9 2)103152 3)35 4) х=85 5)х=300 6)24856
Оқушыларға өзін-өзі бағалай парағы үлесітіріліп, өздеріне баға қойып шығады.
Дәптермен жұмыс! Көркем жазу
54 162 405 1755 12177
162 54 14
Тақтада 27 және 2 саны тұрады, астындағы қай санда әуелі 27 -ге және 2 санына бөлінеді, оларды өсу, кему ретімен жазу.
Қайталау жұмысы: 1- тапсырма. Жауаптары 70 санымен байланысты болуы шарт!
Тіктөрбұрыштардың периметрі мен ауданың табу.
Қандай санға куә болдық. (70)
Дұрыс болса өздеріне баға қойып шығады!
Өзіңді тексер!
2- тапсырма.
Өзіңді тексер!
3-тапсырма
Сергіту сәті!
«Көңілді күн!»
4-тапсырма. Сөз есеп арқылы теңдеу құрастыру. Х мәніндегі 50 саны Қазақстанның 50-ел қатарына енуін білдіреді.
Қорытынды: Шығармашылық тапсырма ретінде сабақты анаграммамен қорытындылау. (ұзындық өлшем бірліктері, масса өлшем бірліктері, геометриялық фигуралардың атаулары және математикалық таңбалардың атауларын оқушылар өздері ойлап табу)
Тексеру жұмысы:
Сабақты атаулы сандармен бекіту.
Бағалау:Формативті бағалау парағы оқушыларға ұсынылады.
Бағалау парағы
Аты -жөні
Үй жұмысы
1-тапсырма
2-тапсырма
3-тапсырма
4-тапсырма
5-тапсырма
Қорытынды
Баға
Үйге тапсырма: №3 58 бет.