- Преподавателю
- Математика
- Открытый урок по математике Жай бөлшектерді бөлу 5 сынып
Открытый урок по математике Жай бөлшектерді бөлу 5 сынып
Раздел | Математика |
Класс | 5 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Жакупова Л.К. |
Дата | 01.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Сыныбы | 5 «А» сыныбы | |||||
Пәні | математика | |||||
Сабақтың тақырыбы | Жай бөлшектерді бөлу | |||||
Сабақтың мақсаты | Оқушыларға өз бетімен жұмыс жасату арқылы "Жай бөлшектерді бөлу" туралы топтастырылған теориялық ұғым қалыптастыру және есеп шығаруда білімдерін толықтыру | |||||
Сілтеме | Математика оқулығы, 5- сынып Сабаққа қажет материалдар (интербелсенді тақта, кеспеқағаз, плакат, маркерлер, топшамалар, машина эскиздері, плакаттар, көбелек суреттері, т.б) | |||||
Оқыту нәтижесі | Жай бөлшектерді бөлу арқылы өз бетінше тапсырмаларды орындауды үйренеді. | |||||
Әдіс-тәсілдер | Жеке, жұптық, топтық жұмыс, АКТ, Венн диаграммасы бойынша жұмыс | |||||
Кері байланыс | Берілген тапсырмаларды орындату арқылы және бағалау түрлері арқылы байланыс жасау; | |||||
Ресурстар мен құрал-жабдықтар | Интербелсенді тақта, маркер, ватман, А4 форматты қағаздар. | |||||
Бағалау әдістері | Сөзбен бағалау /ауызша/, критерийлер бойынша бағалау парақтары, топтық, өзін-өзі бағалау, формативті бағалау, жиынтық бағалау | |||||
Сабақ барысы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||||
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың психологиялық дайындығы, өзін-өзі реттеу | Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алады. | Сәлемдесе ді, сабаққа назар аударады. | ||||
Білу, түсіну кезеңі | «Математикалық ралли» ойыны желісінде өтеді. Әр топ - машина экипажы, жарыс барысында көрсетілген кезеңді бірге орындайсыңдар. Жарыстың әрбір кезеңі жетондармен бағаланып отырады. Топтарға сұрақ қою арқылы ережелер сұрау. | Оқушылар мұғалімнің ұсынған сұрақтарына жауаптарын береді.
| ||||
Өткен тақырыпты меңгерту | ІІ кезең: «Абайла, арақашықты сақта». Машина таңдағаннан кейін, әр топқа 2 есептен береді, жауаптары машина суретіне жазылады. Есептерін шығарып болып жауабын тауып, сурет жағын қаратып, тақтаға жабыстырады. 1 - топтың есептері: ∙: 2 - топтың есептері: ∙: 3 - топтың есептері: ∙:
бағалау шкаласы тақтаға іледі Егер, барлығы дұрыс болса - «5» Егер, 1 қате болса - «4» Егер, 2 қате болса - «3» Егер, 3-4 қате болса - «2» | Оқушылар «Лото ралли» ойыны арқылы тапсырмаларды орындайды.
Топтар мүшелері өзара бағалайды | ||||
Өткен тақырыпты қолдану. Топтық жұмыс | ІІІ кезең: «Абайла, арақашықтықты сақта» a | в | а:в | |||
2 |
|
| ||||
| 6 |
| ||||
|
|
|
Оқушылар үш топқа бөлініп, тапсырмаларын орындайды.
Бір-бірімізді ауызша бағалау
Сергіту сәті
Интербелсенді тақтаға көзге арналған сергіту сәті қойылады
Оқушылар сергіту сәтін орындайды
Өтілген тақырыпты бекіту
ІҮ кезең: «Мәре». Әр экипажға тапсырмалары бар беріледі, шығарып болған соң экипаждың бір мүшесі шығып, есепті тақтада қорғайды.
1 - топ
№809- 1) және 4),
2 - топ
№809- 3) және 6)
3-топ
№809- 2) және 5)
Оқушылар тапсырма
ны орындайды
Сабақты қорытындылау
Әр экипаж қорындағы ұпай сандарын санап, қай экипаж алда келе жатқанын анықтайды. Ең көп ұпай жинаған экипаж жеңіске жетеді. Оқушылар түгелдей бағаланады.
Оқушылар өзіндік жұмысты орындайды
Бағалау
Мұғалім жинақтап қорытынды бағасын «ашық журнал»-ға қояды.
Әр топ басшысы бағалау парағындағы қорытынды ұпайды шығарып, сыныпқа хабарлайды
Рефлексия
«Бағдаршам»
«бағдаршам» арқылы өздерінің іс-әрекеттерін бағалайды
-жасыл: бәрі түсінікті
-сары: қиындықтар болды
-қызыл: түсінбедім
Оқушылар әртүрлі түсті қағаздар арқылы сабаққа қалай қатысқанын көрсетеді.
Үйге тапсырма
Үй тапсырмасы: №797, №810
Күнделіктеріне үй тапсырма
сын жазып алады
№8 негізгі орта мектеп
Тақырыбы:
«Жай бөлшектерді бөлу»
Пән мұғалімі: Жакупова Л.К.
Қарағанды қаласы - 2013-2014 оқу жылы