- Преподавателю
- Математика
- Тақырыбы: Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер (9 сынып)
Тақырыбы: Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер (9 сынып)
Раздел | Математика |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Мырзахметова Б.С. |
Дата | 27.02.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Мырзахметова Баянның қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділігі: Оқушылардың «Тригонометриялық функцияларды тепе-тең түрлендіру» тақырыптары бойынша білімдерін жинақтап, тексеру.
2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.
3.Тәрбиелік: Оқушыларды жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.
Күні:Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер
Пәні: Алгебра
Сабақтың тақырыбы
§19 Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер
Сілтеме
9-сынып Алгебра,104 оқулық беті.
Оқыту нәтижесі
Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер арқылы есептер шығаруды үйренеді.Жаңа тақырыптың мазмұнын өз бетімен аша алады, талдай алады, ой қорытуды үйренеді.
Түйінді идеялар
1) Тақырып жұмыс жасау оқушылардың тәуелсіз ойлауына және олардың ой қорыту, өзіндік түсініктеме беру қабілетіне ықпалын тигізеді.
2) Сыни тұрғыдан ойлау балалардың өз идеясын сенімді түрде білдіруіне, түрлі көзқарастарға көңіл бөлуге және оларды бағалауға мүмкіндік береді.
3) Балалардың жауабын бақылау, жазып алу мен талқылау сауатты оқытуға ықпал етеді.
Блум таксаномиясы
7 модуль
ресурстар
Сабақтың мазмұны
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс - әрекеті
Білу
топтастыру
Ұйымдастыру.Топтарға бөледі.
Үй жұмысын тексеру. 297-298 .
Түсті стикерлер таңдау арқылы топтарға бөлінеді. Оқушылар 5 топқа бөлінеді. Өз білетіндерін топтастырады.
Диалог
Топтастыру әдісі
Ынтымақтастық атмосферасын құрады.
Бір-біріне жақсы көңіл-күй тілейді.
Топтық жұмысты талқылауға үйренеді. Оқушылар критерий шығаруды үйренеді.
Түсіну
Сыни ойлау
Интернет, оқыту нұсқауы стратегиясы
Әр топқа тақырып бойынша тапсырмалар беріледі. Сұрақтар беріледі.
Сабақ үстінде ауызша сұрақ-жауап сыни көзбен қарауға дағдыланады.
Мысал келтір?
І топ. Тақырыптың идеясын ашады.
ІІ топ. Композициялық құрылысын табады.
ІІІ топ.Салыстырады.
IV топ.тригонометрия формулаларын
пайдаланады
Vтоп.Есептер шығарады.
АКТ-ны қолдану
сергіту
Сергіту сәтін ұйымдастырады.
Бейнетаспадағы әуен арқылы жаттығу жасайды.
Қолдану
Диалог
Оқулық
Тапсырмалар орындалады.
Оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды.. Есептеңіз: cos79cos34+sin79sin34
1. Өрнекті ықшамдаңыз: (1-cos ) (1+tg )
Жаңа білімдерді қолданады. Ортақ ұқсастығын айтады. Оқулықтан есептер шығарады.Түбірлерді салыстырады.
2. Есептеңіз: мұндағы
3. Өрнекті ықшамдаңыз:
Талдау
АКТ-ны қолдану
Түртіп алу стратегиясы
Тест тапсырмалары
Тригонометриялық тепе теңдіктерді дәлелдеу1. Өрнекті ықшамдаңыз:
A) - B) - sin C) D) sin E) 1
2. Есептеңіз: 4 cos 45 сtg60 tg 60 - 3sin 45
A) 1 B) C) D) - E) -
3. Есептеңіз: , мұндағы tg =
A) - B) 3 C) D) - 1 E) 1
Қатты әсер еткен жерлері.
Оқулықтан есептер шығарады.№300, №302, №309.
7. Өрнекті ықшамдаңыз: tg - sin - tg sin
A) -1 B) 0 C) 1 D) -2 E) сtg
8.Егер tg +сtg =т тең болса, tg +сtg өрнегінің мәні
A) m- 2 B) m -2 C) m - 4 D) m+ 2 E) m
9.Өрнекті ықшамдаңыз: sin 2 + cos 2 + сtg 5
A) - B) sin C) D) -1 E) 1
10. Өрнекті ықшамдаңыз: (1-cos ) (1+tg )
A) 1 B) - tg C) -сtg D) tg E) tg
Жинақтау
АКТ-ны
қолдану
қолдану
Әртүрлі есептеу үшін есептер құрастырыңдар? (салыстырыңдар)
Есептерді қалай құрастыруға болады?.
Жаңа білімдерді қолданып есеп құрастырады.
Үй тапсырмасын беру. Оқулық-тан №303 304 Жаңа айнымалы енгізу әдісін қолданып,теңдеуді шешің-дер.
Өз-өзін бағалайды, оқушының өздігінен ізденуі, бір-бірін бағалайды, сыни көзбен байқайды, өз-өзін салыстыра біледі. Өз деңгейін анықтайды.
Бағалау
Оқыту үшін бағалау
Не білдім. Не үйрендім. Не ұнамады. Сабақ несімен ұнады
Сабақта кері байланыс жасауды үйренеді.Оқушылар парақшаларды толтырады.