Конспект открытого урока в 7 классе на темуЕкі өрнектің квадраттарының айырымы

Сабақтың тақырыбы: Екі өрнектің квадраттарының айырымы.Сабақтың мақсаты: 1. Оқушылардың екі өрнектің квадраттарының айырымын       қолдана алу іскерліктері мен дағдыларын қалыптастыру.                                      2. Оқушылардың ойлау қабілеттерін, тыңдау, есте сақтау                                              қабілеттерін жетілдіру және білім дағдыларын дамыту.                                      3. Оқушылардың пәнгедеген қызығушылықты тудыру, ой –                                  ...
Раздел Математика
Класс 7 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Класс: 7

Мұғалімі: Дисмурзова Жанат Ажибаевна

Сабақтың тақырыбы: Екі өрнектің квадраттарының айырымы.

Сабақтың мақсаты: 1. Оқушылардың екі өрнектің квадраттарының айырымын

қолдана алу іскерліктері мен дағдыларын қалыптастыру.

2. Оқушылардың ойлау қабілеттерін, тыңдау, есте сақтау

қабілеттерін жетілдіру және білім дағдыларын дамыту.

3. Оқушылардың пәнгедеген қызығушылықты тудыру, ой -

өрісін кеңейту, ынтасын арттыру, жауапкершілікке

тәрбиелеу.

Көрнекілік: Интерактивтік тақта, үлестірме қағаздар

Сабақтың түрі: Қайталау

Сабақтың әдісі: Топтық әдіс.

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру. Сынып екі топқа бөлінген.

Команданың атын тандау үшін бір бетінде әріп, екіншібетінде тапсырма жазылған карточкалар таратылды. Есептердің жауабына сәйкес кестені толтырса ұлы ғалымдардың аты шығады. Сол команданың аты болады.

І топ ІІ топ

Д. (х+у)(х-у) И. (a+b)(a-b)

А. (а-b)(b+а) Г. (t-p)(p+t)

М. (2n-3m)(3m+2n) П.(4n-3m)(4n+3m)

Х. (7m-5pq)(7m+5pq) Р.(ab-5x)(5x+ab)

Р. m²-625 О. 121 - x²

И. t²- 49 Ф. n² - 676

Е. 9 - 4m² А.16 - 9m²

2. Үй тапсырмасын тексеру.

№158, №159

3. Деңгейлік тапсырма

Тарапта материалдар бойынша жұмыс.

Әр топқа карточкалар беріледі. Карточкалардағы есептердің жауабына қандай да бір әріп сәйкес келеді. Егер есептерді дұрыс шығаратын болсақ Ұлы Отан Соғысына қатысқан қазақ батырларының есімін оқи аламыз. Карточкадағы сөздер: Мәншүк Мәметова, Талғат Бигельдинов, Қасым Қайсенов.
А деңгей №155 Теңдеуді шешіңдер:

1) х² - 9=0 2) 121 - x²=0 3) y² - 4=0 4) 1,96 - y²=0

В деңгей №164. Тепе - теңдіктің ақиқаттығын тексеріңдер:

1. (m+n²) - (m-n)²=4mn

2. Конспект открытого урока в 7 классе на темуЕкі өрнектің квадраттарының айырымы

3. (x-0,5)²-x²=(0,5-1)(0,5+1)+1-xy

4. (2a+b+c)²-(a-2b+c)²=3a²-3b²+8ab+2ac+6bc

С деңгей №167. Өрнекті ықшамдаңдар

1. (a-x)(a+x)(a²+x²)

2. (2x+1)(2x-1)(4x²+1)

3.(x-2y²)² - (x+2y²)²

4. (3+x²)(3-x²)(9+x⁴)

4. Домино ойыны

Конспект открытого урока в 7 классе на темуЕкі өрнектің квадраттарының айырымыКонспект открытого урока в 7 классе на темуЕкі өрнектің квадраттарының айырымыКонспект открытого урока в 7 классе на темуЕкі өрнектің квадраттарының айырымы

Конспект открытого урока в 7 классе на темуЕкі өрнектің квадраттарының айырымыКонспект открытого урока в 7 классе на темуЕкі өрнектің квадраттарының айырымыКонспект открытого урока в 7 классе на темуЕкі өрнектің квадраттарының айырымыКонспект открытого урока в 7 классе на темуЕкі өрнектің квадраттарының айырымыКонспект открытого урока в 7 классе на темуЕкі өрнектің квадраттарының айырымыКонспект открытого урока в 7 классе на темуЕкі өрнектің квадраттарының айырымыКонспект открытого урока в 7 классе на темуЕкі өрнектің квадраттарының айырымыКонспект открытого урока в 7 классе на темуЕкі өрнектің квадраттарының айырымыКонспект открытого урока в 7 классе на темуЕкі өрнектің квадраттарының айырымыКонспект открытого урока в 7 классе на темуЕкі өрнектің квадраттарының айырымыКонспект открытого урока в 7 классе на темуЕкі өрнектің квадраттарының айырымы

504
Конспект открытого урока в 7 классе на темуЕкі өрнектің квадраттарының айырымы

5. Әрбір оқушыға 5 - сұрақтан құралған тест тапсырмаларын орында

ҰБТ - де кездесетің есептер

1. Дұрыс емес теңдікті анықтаңдар.

а) (3b - c)(3b + c)=(9b² - c²)

b) (x+4)(4-x)=(16-x²)

c) 36n²-49=(6n+7)(7-6n)

d) y⁴-25=(y²-5)(y²+5)

2. a⁴b⁶-16c⁸ өрнегін көбейткіштерге жіктеңдер.

a) (a²b³-4c⁴)² c) (a²b³-4c⁴)(a²b³+4c⁴)

b) (a²b³+4c⁴)² d) (a²b³+4c⁴)(4c⁴ -a²b³)

3. 4х²-25=0 теңдеуін шешіңдер.

а) 2,5 b) -2,5 c) -2,5; 2,5 d) -10; 10

4. 169-(z+7)² өрнегін көбейткіштерге жіктеңдер.

a) (6-z)(20+z) c) (6-z)(z-20)

b) (6-z)(20-z) d) (z-6)(20-z)

5. Квадраттардың айырымы формуласын қолданып есептеңдер 53²-47²

a) 60 b) 600 c) 0,6 d) 6

6. Сабақтың қорытындысы

  • Үй тапсырмасы: №162, №165

  • Оқушыларды бағалау



5. «Гүл құрау»

Көктемде дала біткенінің бәріне жан бітіп, жан - жақтығылардың бәрі бүршік жарып гүлденеді. Көктемгі ең алғаш шығатын гүлді білесіндер ме? Яғни бәйшешек гүлі. Қазір үш екі топ бірігіп мына жапырақтары шашылып қалған гүлді құрастырайық. Ал бұл гүлді құрастыру үшін, оның жапырақтарында жазылған есептерді шешіп, сәйкес жауаптың жанына апарып жабыстыру кере














© 2010-2022