Алгебрадан ашық сабақ жоспары Арифметикалық прогрессияның алғашқы n-мүшесінің формуласы (9-сынып)

Раздел Математика
Класс 9 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың атауы

Арифметикалық прогрессияның алғашқы n-ші мүшесінің формуласы 21.11.2014ж


Сілтеме

Алгебра 9- сынып, А.Н.Шыныбеков, сабақ жоспары

Жалпы мақсаты

Оқушыларға арифметикалық прогрессияның алғашқы n-ші мүшесінің формуласын түсіндіріп, оларды есептер шығару барысында қолдана білу дағдысын қалыптастыру, пәнге қызығушылығын арттыру.Оқушылардың ойлау қабілетін жетілдіру, шыншылдыққа, жауапкершілікке, еңбек етуге тәрбиелеу.

Міндеттер


  • Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын ояту

  • Өткен тақырыптарды оқушылардың бар білімдерін пайдалана отырып жеткізу

  • Амалдарды орындау дағдыларын қалыптастыру

Мұғалім үшін оқу нәтижелері

  • Оқушылардың бірін-бірі сынау арқылы аталған тақырыпты пысықтау

  • Берілген тапсырмаларды жұпта орындауға үйрету.

  • Оқушылардың өзін және достарын бағалауға дағдыландыру

  • Есеп шығаруда ережелерді қолдана білу дағдысы

  • математикалық тілде сөйлеу қабілеттері.

Сабақтың түрі, әдіс тәсілдері

топпен жұмыс, диалогтық оқыту, Блум таксономиясы, сұрақ-жауап, көшбасшылық, сыни тұрғыдан ойлау технологиясының «БББ» кестесі

Сабақтың көрнекілігі

слайдтар, топтарға арналған тапсырма парақтары, үлестірме тапсырмалар

Күтілетін нәтиже

Оқушылар формулаларын есептерге толық қолдана алады. Формулаларды біледі, түсінеді.Топпен, жұппен жұмыс жасай отырып, бірлесіп білім алады.

Ұйымдастыру

кезеңі

а) Сәлемдесу ә) Оқушылар тізімін тексеру б) Сабақтың мақсатын

Оқушыларды топқа бөлу 2 мин

,Сабақтың барысы

2. Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті 36 мин

Үйге берілген тапсырманы тексеру Сұрақтар қою 1.Арифметикалық прогрессия деген не? 2.Алғашқы мүшелерін қалай табамыз? Ауызша есептер беру

Оқушылар мұғалімнің қойған сұрақтарына толық жауап береді.

Жазған үй жұмысын тексеру

ТҮСІНУ-3мин Диалогтық оқыту

«Ойлы болсаң,озып көр» топтарға тапсырмалар беру

Әр оқушы өзіне берілген тақырыпты игеруге тапсырмаға ұқсас тапсырмаларын орындайды. Жұпта талдайды, дұрыс не бұрыс екендігін айтады.

ТАЛДАУ- 7мин Сыни ойлауын дамыту

Оқушылар жұмыс жасап болған соң теориялық қысқаша түсіндіріп өтемін. Оқулықтан №217-1,2) есептерді шығару

Оқушылар оқулықтағы есептерді топпен талдап қорғайды.Кезекті тапсырма «Сергіту сәті» логикалық есептер беремін

Оқушылар тақтаға қарап назар аударып отырады. Әр топ қорғайдыБұл есепті балалар кезектесіп тақтаға шығарады.Постер қорғайды. Сосын әр топ алмасып бір-бірін тексеріп, бағалайды.

ҚОЛДАНУ-15мин Дарындылық, жас ерекшеліктеріне сай деңгейлік тапсырмалар

Есептер шығару карточкалар мен тапсырма беру.

Мен дарынды оқушының жұмысын өзім тексеремін.

Оқушылар оқулықтағы есептерді тақтаға, дәптерге орындайды

1топ пен 2 топтар постер қорғайды

Дарынды оқушы орнында жұмыс жасайды.

ЖИНАҚТАУ-6мин

Оқушыларға сұрақ қою және олардың жауаптарына қарай әрекет ету

« Тапқыр болсаң ,тауып көр» топтарға тапсырма беру(қосымша есеп )

1,2,3,4 топ оқушылары кезектесіп сұрақтарға, жауап береді

Бекіту 5 мин

3.Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

«БББ» кестесін таратып беремін

БІЛЕМІН

БІЛДІМ

БІЛГІМ КЕЛЕДІ




Оқушылар кестені толтырады.

Бағалау

2мин

4.Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Топтардың бағаларын талдау, қорытынды бағаны шығару.

Топтағы оқушылар бірін-бірі бағалайды

5.Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті

№215 есептерді шығару

Берілген тапсырманы күнделікке жазып алу

Рефлексия Оқушыларға стикерлер таратамын

30 секунд Оқушылар өздеріндегі стикерлерге сабақтан алған әсерлерін жазып күлегештерге жапсырады.







© 2010-2022