Ашық сабақ: Бөлшектердің қосындысы мен айырмасына есептер шығару, 7 сынып

Раздел Математика
Класс 7 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

«№21жалпы білім беретін орта мектебі» КММАшық сабақ: Бөлшектердің қосындысы мен айырмасына есептер шығару , 7 сынып

математика пәнінің мұғалімі Искакова Эльмира Кенбаевна

Қысқа мерзімді жоспары


Пәні: математика

Кабинеті: информатика

Сыныбы: 7 сынып

Мерзімі:

Уақыты:

Сабақтың тақырыбы: Бөлшектердің қосындысы мен айырмасына есептер шығару

Мақсаты: . Оқушыларды бөлімдері бірдей және бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайту арқылы рационал бөлшекке түрлендіруге үйрету,есептер шығару жолдарын сыни тұрғыдан саралау

Міндеттері:

- есептің мәнін табуда оқушының ой-қиялын дамыту

-өз білімін өзі тексеріп бағалай білуге үйрету.

- бірлесе жұмыс жасап мақсатқа жетуге тәрбиелеу

Қолданылған модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқытудағы басқару және көшбасшылық. АКТ қолддануы. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

Стратегиялар: Шаттық шенбер «ыстық алақан»; Топка бөлу «стикерлер » арқылы; « Ыстық орындық» Деңгейлік тапсырма «өкіл»; «крестіктер және нөлдіктер», Сергіту сәті: «мұрынмен ауада сандарды бейнелеу», "тест","Бағдаршам", Рефлексия

Сабақтың кезеңі

Уақыт

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресустар

І. Кіріспе

Қызығушылы

ғын ояту


5мин

2 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу

Амандасу.

Ауызша мадақтау

4мин

Шаттық шеңбер. «ыстық алақан» Мақсаты:

оқушылардың бірлестігін ұйымдастыру

Шеңбер құру: Оқушылар өздеріне ынғайлы, үйреншікті шеңберге турады.

Оқушылар біртіндеп алақандарын ұстап, қолын ұстаған оқушыға сәтілік тілейді.

Ауызша мадақтау

Интерактивті тақта

Слайд №1

2мин

Топқа бөлу "стикерлермен". Мақсаты: топта өзін-өзі реттеу, жұмыс істеу дағдысын қалыптастыру

Қолдарындағы стикерлерге назар аударамын.

Оқушылар стикерлер түсі бойынша топтасады

Ауызша мадақтау

Интерактивті тақта

Слайд №2

ІІ.Тұсаукесер

12мин

5мин

«Ыстық орындық» Мақсаты: оқушылардың өткен тақырыптар бойынша білімін еске түсіру.

Әр топтан оқушылар шақыру ,үй тапсырмасын тексеру.

Тапсырманы ортаға шығып орындайды. Қай топ бірінші дайын болады солар шығып жауап береді

Багалау парағы беріледі.

Интерактивті тақта

Слайд №3. Таратпа материалдар

5мин

«өкіл»

Мұғалім берген есептер бойынша жұмыс жасау. №524

Әр топқа есептер беріледі,оқушылар әр топқа шашылып,есеп шыққан кезде жиналады.

Бағалау

парағында

бағаланады

Интерактивті тақта

Слайд №4

ІІІ Негізгі бөлім

Мағынаны ашу

12мин


3мин


6мин

«крестіктер және нөлдіктер» Мақсаты: есептер шығаруда логикалық ой-өрісін дамыту

есептер беріледі, орындаған есептері арқылы таблицаны толтырулары керек

№529,531,532 (1)

Оқушылар есептерді шешіп, кестеге нәтижесін жазады

Өзін - өзі бағалау парағына белгі соғады

Слайд №5

Сергіту сәті:

Мақсаты:

оқушылардың зейінін сабаққа аударып, демалдыру.

Оқушылар ауада әр түрлі қимыл жасайды

Ауызша мадақтау

«тест»

Мұғалім тақтада тест жұмысын көрсетеді.

Оқушылар әркім өз бетерімен тапсырма орындайды.

"Басбармақ" әдісімен

VІ.Қорытынды

Ой толғаныс

3мин


2мин


1мин

Рефлексия Мақсаты:

сабақ туралы өз ойын қорытындылау

Бағалау


Үйге тапсырма

Стикер тарату


Оқушылардың бағалау парағы бойынша өзін - өзі бағалап қойған белгілерін жинақтап.жиынтық бағасын шығару, бағалау

Белгілер арқылы өз ойларын таратылған парақа жазу

Топтардың өзара бағалауы, өздерін - өздері бағалаған парақтар жиналып, жиынтық баға қойылады

Сабақ бойынша пікір

Бағалау

парағы

Аты-жөні

"ыстық орындық"

"өкіл"

"крестіктер және нөлдіктер"

"тест"

1


2


3


4


5


6






© 2010-2022