«Екі еселенген бұрыштың формулалары»

Раздел Математика
Класс 9 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Мерзімі: 5.02.15ж

Сыныбы: 9 А

I. Сабақтың тақырыбы: «Екі еселенген бұрыштың формулалары»

II. Сабақтың мақсаты:

а) Оқушыларға екі еселенген бұрыштың формулаларымен таныстыру.; Оқушыларды қолдану алгоритмін оқытып үйрету.

ә) Сабақ барысында оқушылардың екі еселенген бұрыштың формулаларын есептер шығаруда қолдана білуге жаттықтыру; өткен сабақтарда алған білімдерін, яғни трогонометриялық тепе-теңдіктерді, тригонометриялық функциялардың ширектегі таңбаларын, келтіру және қосу формулаларын пайдалана білуге дағдыландыру.

б) Оқушыларды есептер шығаруда еңбек сүйгіштікке, тиянақтылыққа, шыншылдыққа тәрбиелеу.

III. Сабақтың көрнекілігі: формулалар, ауызша есептер, интерактивті тақта

IV. Сабақтың өту әдісі: түсіндіру, жаттықтыру, сұрақ-жауап, талдау

V. Сабақтың барысы:

а) Ұйымдастыру кезеңі

ә) Үй тапсырмасын тексеру (3-5 минут)

б) Өткенді қайталау (5-10 минут)

Сұрақтар:

  1. Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер.

  2. Тригонометриялық функциялардың ширектегі таңбалары.

  3. Келтіру формулалары

  4. Қосу формулалары.

Ауызша есептер:

1. «Екі еселенген бұрыштың формулалары» «Екі еселенген бұрыштың формулалары» т/к: «Екі еселенген бұрыштың формулалары»

2. а) «Екі еселенген бұрыштың формулалары»

б) «Екі еселенген бұрыштың формулалары»

3. а) «Екі еселенген бұрыштың формулалары»

б) «Екі еселенген бұрыштың формулалары»

4. а) «Екі еселенген бұрыштың формулалары» б) «Екі еселенген бұрыштың формулалары»

5. «Екі еселенген бұрыштың формулалары»«Екі еселенген бұрыштың формулалары»

6. «Екі еселенген бұрыштың формулалары»

VI. Жаңа сабақ

Қосу формулаларын пайдаланып «Екі еселенген бұрыштың формулалары»«Екі еселенген бұрыштың формулалары»«Екі еселенген бұрыштың формулалары»-ны «Екі еселенген бұрыштың формулалары» бұрыштың тригонометриялық функцияларды өрнектеуге болады:,

«Екі еселенген бұрыштың формулалары»

«Екі еселенген бұрыштың формулалары»

«Екі еселенген бұрыштың формулалары»

«Екі еселенген бұрыштың формулалары»

«Екі еселенген бұрыштың формулалары»

«Екі еселенген бұрыштың формулалары»

VII. Сабақты бекіту

508 Өрнекті ықшамдаңдар

1) «Екі еселенген бұрыштың формулалары»

2) «Екі еселенген бұрыштың формулалары»

3) «Екі еселенген бұрыштың формулалары»

4) «Екі еселенген бұрыштың формулалары»

5) «Екі еселенген бұрыштың формулалары»

10) «Екі еселенген бұрыштың формулалары»

509 «Екі еселенген бұрыштың формулалары» және «Екі еселенген бұрыштың формулалары» деп алып өрнектердің мәнін табыңдар.

а) «Екі еселенген бұрыштың формулалары»

«Екі еселенген бұрыштың формулалары»

«Екі еселенген бұрыштың формулалары»

ә) «Екі еселенген бұрыштың формулалары»

б) «Екі еселенген бұрыштың формулалары»«Екі еселенген бұрыштың формулалары»

«Екі еселенген бұрыштың формулалары»

511 Тепе-теңдікті дәлелдеңдер:

1) «Екі еселенген бұрыштың формулалары»

«Екі еселенген бұрыштың формулалары»2) «Екі еселенген бұрыштың формулалары»

«Екі еселенген бұрыштың формулалары»

VIII. Үйге тапсырма: №510

IX. Бағалау

Оқушылар күнделігімен жұмыс

© 2010-2022