Қосудың ауыстырымдылық қасиеті

Математика  пәні  сабақтарында  стандарттық  емес  дамытушылық   есептер   шығаруға  уақыт  тапшы  екені  әр   мұғалімге   белгілі. 1 – сыныптағы   қызықты математика  - таңдаупәні    бағдарламасында   логикалық  ой-өрісін  икеңейтуді көздейтін, қызықты  түрде   құрастырылған  мәтіндік есептер,  математикалық  диктанттар, қазақтың  байырғы  есептері  қарастырылған. Сондай-ақ 1 – сынып   оқушыларының   математикадан  алған  білім, білік, дағдыларын терең,  берік, кең меңгеруіне  жағдай жасайды. Математика  сабағындағы «Қосудың ауыстырымдылық  қасиеті» тақырыбын «Қызықты математика» сабағында тиянақтап, бекітіп, жаттығады.  Қосудың қасиетін  практикада   қолдана  білу  қабілеті  қалыптасады Сабақта   оқушыларға   тақырыпты өз бетімен   меңгеруіне   жағдай   жасалынды. Шығармашылық тапсырмалар  арқылы  танымдық  қабілеттері  дамып, логикалық ойлауға  төселе түседі. Кіші  дөңгелек, үлкен дөңгелек  үстел  стратегияларын   пайдалану  оқушылардың  ұйымшылдыққа,  шапшандыққа, ізденімпаздыққа  тәрбиелейді. Қызықты ойын түрінде  ұйымдастырған  тапсырмалар  пәнге  қызығушылығын, белсенділігін арттыра түседі. Өз бетімен істеуге  берілген  тапсырмаларда тапқырлық, төзімділік қабілеттерін  дамыту қарастырылған. Есептер мәтіні  өмірмен  байланыстыра  құрастырылған. Есептерді  шешу барысында   оқушылар жаңа  білім  алумен  қатар, шешім қабылдауғаүйренеді.
Раздел Математика
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қосудың ауыстырымдылық қасиеті.Қосудың ауыстырымдылық қасиеті.Қосудың ауыстырымдылық қасиеті.Қосудың ауыстырымдылық қасиеті.Қосудың ауыстырымдылық қасиеті.Қосудың ауыстырымдылық қасиеті.Қосудың ауыстырымдылық қасиеті.Қызықты математика (таңдау курсы).

Тақырыбы: Қосудың ауыстырымдылық қасиеті.

Мақсаты: 1.Есеп шешуді, өрнектің мәнін табуда, қосудың қасиетін пайдалана білу. Ауызша есептеуге төселдіру.

2.Шығармашылық, логикалық ойлауын, жадын, зейінін дамыту.

3.Құстарды қорғау, қамқорлық жасауға баулу.

Сабақ барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі: Геометриялық фигуралар тарату, топтау арқылы 3 топқа бөлу ( , , ). Түстерін көлемін ажырату. Топтар атын жасыру, тапқызу.

ІІ. Кіріспе.

  1. Садақша мойнын иілтіп,

Көрген жанды сүйсінтіп

Жүзгенге көлдің сәні өзі.

Жердегі құстң серкесі,

Көктегі құстың еркесі. (аққу).

  1. Екі айыр құйрығы

Қияқ мұрт қанаты

Ұшқырлардың жүйрігі. (қарлығаш).

  • Құстар т-ы білгендерін айтқызу, толықтыру.

ІІІ. Ауызша есептер шешу.

  1. Өлең- есептер

Аулада бес үйрек

Қорада үш үйрек

Бір үйрек т жығылды

Қалғаны неше үйрек?

  1. Ойын «Не артық?»

  • Түлкі, қасқыр, арыстан, тиін.

  • Қарға, қарлығаш, көгершін, сауысқан.

  • Қияр, сәбіз, банан, қызанақ.

  • Шкаф, орындық, терезе, орындық.

  • Кесе, барыс, шырша, дәрігер.

  1. Мәнін таппай таңба қой. Топпен жұмыс.

7 + 2 * 7 - 2

7 - 7 * 6 - 6

8 + 1 * 9 + 1

9 + 0 * 9 - 0

10 - 2 * 10 - 3

10 - 6 *9 - 6

7 + 3 * 3 + 7

5 + 2 * 5 + 3

IV. Дәптермен жұмыс

  1. Есеп құрастыр

І топ - шарты бойынша

ІІ топ - сурет бойынша

ІІІ топ - шешуі бойынша

  1. Сурет бойынша есеп құрастыр.

І топ-қосу амалына.

ІІ топ - азайту амалына.

ІІІ топ - есептерді шешеді.

3.Осы сандарды пайдаланып, теңдіктер құрастыру - үлкен дөңгелек үстел.

6, 3, 9 4, 2, 6 3, 7, 10

4.Топпен жұмыс.

І топ ІІ топ ІІІ топ=2 - =1 - =3

=

-5 = 7 - = + = 1


IV. Бекіту:

Құстар т-ы мақал - мәтел айту.

  • Қарға баласын аппағым дейді.

  • Қарғаның көзін қарға шұқымас

  • Құстар адамның досы.

  • Отансыз адам, бұлбұлсыз орман.


Сахналау. «Бұлбұл мен тоқылдақ»


V.Қорытындылау.

© 2010-2022