Квадрат үшмүше. Квадрат үшмүшені көбейткішке жіктеу

Раздел Математика
Класс 8 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пән: Алгебра

Сынып: 8 «Б» сынып

Өтетін күні: 13.02.2015ж.

Тақырыбы: Квадрат үшмүше. Квадрат үшмүшені көбейткішке жіктеу.

Мақсаты: Квадрат үшмүшеліктерді көбейткіштерге жіктеуге үйрету. Квадрат үшмүшеліктерді көбейткіштерге жіктеуде квадрат теңдеулердің түбірін табу алгоритмін қолдана білу

Міндеттері:

- есптер шығару барысында квадрат теңдеулердің барлық түрлерін ажырата білу, теория мен практиканы ұшстастыра білу

-өздігінен және серіктестің көмегімен жұмыс жасай білу дағдыларын қалыптастыру;

Күтілетін нәтиже:

- квадрат үшмүшенің түбірлерін тауып, көбейткішке жіктей алады

- өздігінен және серіктестің көмегімен жұмыс жасай білу дағдыларын қалыптастырады;- ойтолғауды білгеніне саралау жасай отырып, тұжырымды ойлар айтып жаза алады.

Модульдер:

«Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «ОүБ және ОБ», «Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану», «Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу», «Талантты және дарынды балаларды оқыту», «Оқытудағы басқарушылық және көшбасшылық»,

Әдіс-тәсілдер: «Өрмекші торы», «Ыстық орындық», «Мен, екеуміз, бәріміз», «Бірге ойланайық!», «Қар атысу» рефлексиясы

Бөлімі

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

5 мин


Сыныпқа кіру

1-2 ұпай

«Шаттық шеңбері» стратегиясы.

Мақсаты: тұлғааралық қарым-қатынас орнату.

«Балалық шаққа саяхат» стратегиясы.

Мақсаты:

құрбы-құрдастар арасында сенімді ықылас қалыптастыру.

«Өрмекші торы» стратегиясы.

Мақсаты:

Кері байланыс жасап, нақтылай өңдеу арқылы білімін нығайту.

Амандасу, қалдарың және көңіл-күйлерін сұрау, сабаққа келмей қалған оқушыларды анықтау. Ынтымақтастық ахуалын қалыптастыру. «Шаттық шеңбері» арқылы оқушылардың көңіл-күйін көтеруден бастаймын. «Балалық шаққа саяхат» стратегиясымен оқушыларымның есіне өткенді түсіріп, бір-біріне жақындастырамын.

Үй тапсырмасын «Өрмекші торы» стратегиясымен тексеремін.

Амандасады. «Шаттық шеңберінде» ырғала билейді. «Балалық шаққа саяхат» стратегиясын орындайды. Көңіл-күйі көтеріледі.



Үй тапсырмасын «Өрмекші торы» арқылы түсіндіреді.

«Смайлик»,

«Түрлі түсті стаканмен бағалау»

АКТ, түрлі-түсті алмалар стикері.

Тұсаукесер

10 мин

Білу, тану

1-2 ұпай

«Ыстық орындық» стратегиясы

Мақсаты:

өзіндік деңгейін анықтау

Оқушылар орындарында отырып көрсетілген тапсырмаларды орындайды

Диалогтық талдау жасап, сұрақтарға жауап береді.

- Рахмет!

- Тамаша жауап!

- Жарайсың!

Оқулықты негізге алады.

Негізгі бөлім

25 мин

Түсіну 3-4 ұпай

«Мен, екеуміз, бәріміз» стратегиясы

Мақсаты: ой қозғау,өткен материалды еске түсіру

«Мен, екеуміз, бәріміз» стратегиясының мәнін түсіндіріп, оқушыларға бағыт береді.

Квадрат теңдеулерді шешіп, көбейткішке жіктейді

Ортақ тапсырманы әркім өз міндетіне қара йорындайды.

Жеке оқушы тапсырмасын тақтада орындайды.

- Жарайсыңдар!

- Белсенділік таныттың, мықтысың!

Оқулық

Сергіту сәті. Мақсаты: оқушылардың физиологиялық қажеттіліктерін реттеу.


«Сергіту сәтінде» би билетіп жайлы климат орнатады

Би билеп, дене қимылдарын жасап сергиді.

- ... Әдемі қозғала біледі екен.

- ... Пластикалық дене қимылы тартымды!

АКТ

Қолдану

Ұпай5-6

«Бірге ойлайық» стратегиясы. Масаты:серіктесті серіктес оқыту

«Бірге ойлайық» стратегиясы арқылы топтар тапсырмаларды орындайды , бір-бірімен білгендерін ортаға шығып қорғау керек екенін түсіндіреді.

Дұрыс жауаптар сәйкес келген әріптер бойынша сөз құрайды. Постер жасап қорғайды.

Смайликтер

Флипчарт, маркер, фломастер.

Талдау

7-8 ұпай

«Миға шабуыл» стратегиясы

Мақсаты: ой қозғау

«Миға шабуыл» стратегиясы меңгерген білімді тәжірибеде қолдану, яғни талдау жұмыстары арқылы білімді нақтылауға бағыттайтынын ұғындырады.

Жаттығулар орындайды. Топ жаттығу жұмыстарын талдап қорғайды.

Түрлі түсті стакан

Оқулық, дәптер, қалам.

Жинақтау

9-10 ұпай.

«Қосу, алу, қызықты» стратегиясы.

Мақсаты: өзара бағалауды үйрету

«Қосу, алу, қызықты» стратегиясының мазмұнымен таныстырады.

Топтар бірін-бірі бағалайды. Оқушы өз серіктестеріне және өз тобына, басқа топтарға сыни көзқараспен қарай біледі.

«Қосу, алу, қызықты»

Стикер

Қорытынды

3 мин

Бағалау

11-12 ұпай

Рефлексия

«Бүгін алған әсерім» стратегиясы

Мақсаты: кері байланыс жасау, өзін-өзі сыни тұрғыда бағалау.

Кері байланыс. «Қар атысу» рефлексиясы.

Кері байланыс жасайды. Бүгінгі күні алған әсерін ақ параққа жазады, «қар атысады»

«Қар атысу»

Стикер, парақтар

Үйге тапсырма

2мин

Үйге тапсырма. Мақсаты: тақырыпты пысықтау.

Тапсырмалардың орындалу барысын түсіндіреді.

№242(4), №243

Теорияны оқу.

Оқулық, дәптер.




© 2010-2022