- Преподавателю
- Математика
- Алгебра пәнінен Туындыға есептер шығару тақырыбына сабақ жоспары (10-сынып)
Алгебра пәнінен Туындыға есептер шығару тақырыбына сабақ жоспары (10-сынып)
Раздел | Математика |
Класс | 10 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Абылгазина Г.Т. |
Дата | 15.01.2016 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Сабақтың тақырыбы | Туындыға есептер шығару | 23.02.2016ж | ||||||
Сілтеме | Алгебра 10- сынып, слайдтар | |||||||
Мақсаты | Туынды табу ережелерін есептер шығаруда қолдана білу | |||||||
Міндеттер
|
| |||||||
Мұғалім үшін оқу нәтижелері | Оқуға бағыт-бағдар беру; Топта жұмыс істеу арқылы аталған тақырыпты меңгертіп шығу; Оқушыларға өзін және достарын бағалау мүмкіндіктерін жасау | |||||||
Әдіс- тәсілдер | Жұппен жұмыс істеу, диалогтік оқыту, сыни тұрғыдан ойлау, өзін-өзі бағалау, топпен жұмыс, сұрақ-жауап, талдау, қорыту, деңгейлеп саралап оқыту | |||||||
Сабақтың түрі | Практикалық сабақ | |||||||
Сабақтың көрнекілігі | Интерактивті тақта, тақырыпқа сай слайдтар, үлестірме парақтар, топтық тапсырмалар жазылған парақтар, бағалау парағы | |||||||
Күтілетін нәтиже | Туындыға анықтама бере алады. Жанаманың теңдеуін жаза алады. Жуықтап есептей алады. Туындының формулаларын есептер шығаруда қолдана біледі және бір-бірінен ажырата біледі. | |||||||
Сабақтың барысы | ||||||||
Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||||||
Кіріспе Ұйымдастыру 5мин |
№ 224
№225
| - Амандасады, сабаққа дайындықтарын көрсетеді. - Сабақ басындағы көңіл-күйлерін білдіреді. - Тренинг арқылы сабаққа ынталарын көрсетеді -Топқа бөлінеді. - Бағалау парағымен танысады - Сұрақтарға жауап береді - Үйге берілген есептің жауабын белсенді тақтадағы жауаппен салыстырып, өздерінің тапсырмаларын тексереді және бағалайды. ( Барлығы 8 есеп) Бағалау дискрипторы 1-2 есепке «2» 3-4 есепке «3» 5-6 есепке «4» 7-8 есепке «5» | ||||||
№ | Оқу тапсырмасы | БЛУМ бойынша оқу тапсырмаларының таксономиясы (деңгей) | Уақыт (минут | Ұйымдастыру түрі/ бағалау түрі | ||||
1 | Туынды, жанаманың теңдеуі, жуықтап есептеу: анықтама, ереже, формулаларды, түрлендірулерді еске түсіру. | Білім | 7 мин | Топпен жұмыс / бірін-бірі қадағалау, өзін-өзі бағалау 1-5 сәйкестік «2» 6-9 сәйкестік «3» 10-12 сәйкестік «4» 13-15 сәйкестік «5» | ||||
2 | «Бүгінгі ұрпақ - ертеңгі маман». «Түсіну» тапсырмасы: (тест тапсырмалары).
| Түсіну | 3 мин | Өздік жұмыс / өзін-өзі бағалау. 1-2 дұрыс жауап «2» 3 дұрыс жауап «3» 4 дұрыс жауап «4» 5дұрыс жауап «5» | ||||
3 | «Бар нәрсеге білім қолды жеткізер» Деңгейлік тапсырмалар орындау | Қолдану | 6 мин | Топпен жұмыс / өзін-өзі бағалау+ А деңгейі «3» А+В деңгейі «4» А+В+С деңгейі «5» | ||||
4 | «Білім - теңіз, түбі де, шегі де жоқ» «Талдау» тапсырмасы:(қандай да бір функцияны формуламен бер).
| Талдау | 6 мин | Өздік жұмыс / бірін-бірі бағалау 1 дұрыс жауап «2» 2 дұрыс жауап «3» 3 дұрыс жауап «4» 4 дұрыс жауап «5»
| ||||
5 | Туынды тарауында не үйрендік?
| жинақтау | 5 мин | Топпен жұмыс / өзін-өзі бағалау + мұғалімнің бағасы | ||||
6 | Нүкте түзу бойымен заңы бойынша қозғалады. t=2c кезіндегі нүктенің жылдамдығы мен үдеуін табыңыз. | Бағалау | 10 мин | Жеке жұмыс / өзін-өзі бағалау + мұғалімнің бағасы | ||||
Рефлексия
| Не үйрендім? Не ұнады? | Нені түсінбедім? | Нені білгім келеді?
|
Үйге тапсырма
Туындыға 10 сұрақтан тұратын тест құрастырып келу.
111 бет Тарихи мағлұмат.
Тапсырмалар:
1-тапсырма.
Туынды табу ережелерін, жанаманың теңдеуін және жуықтап есептеу формулаларын анықтаңыз. Өзіңізді бағалаңыз.
Дұрыс жауапты сәйкестендіріңіз. Әр сәйкестік 1 ұпай.
1
(sinx)/
А
2
xn
ә
- sin x
3
Б
4
(tg x)/
В
5
(ctg x)/
Г
6
Ғ
7
Д
Cos x
8
(cos x)/
Е
9
Ж
10
З
nxn-1
11
И
u/+ v/
12
Жанаманың теңдеуі
К
13
Қ
1
14
x/
Л
0
15
c
М
2-тапсырма.
-
функциясының туындысы
A. B. C. D. 1 Е.
-
Егер болса, онда мәнін табыңыз.
A. 4 B. 3 C. 2 D. -4 E. -3
-
функциясының туындысы
A. B. C. D. 0 Е. 1
-
функциясы туындысының нүктесіндегі мәнін табыңыз.
A. 1 B. 0 C. 2 D. -4 E. -3
-
Өрнектің жуық мәнін есепте: 1,00320 ;
A. 1,05 B. 0,06 C. 1,06 D. -1,06 E. 0
3-тапсырма
Бар нәрсеге білім қолды жеткізер. «Білу» тапсырмасы:
Деңгейлік тапсырмалар
A деңгей тапсырмасы:
B деңгей тапсырмасы:
C деңгей тапсырмасы:
Абсциссасы х0= -2 нүктесінде функциясының графигіне жүргізілген жанаманың теңдеуін жаз.
4-тапсырма. «Білім - теңіз, түбі де, шегі де жоқ»
(қандай да бір функцияны формуламен бер).
-
( )/ = 10х9
-
( )/ = 8х+1
-
( )/ =2cos2x
4. ( )/ =
5-тапсырма. «Жинақтау» тапсырмасы. Сабақты қорытындылау
Туындының геометриялық мағынасын
Туынды табу ережесін