- Преподавателю
- Математика
- Екі амалмен шығарылатын есеп
Екі амалмен шығарылатын есеп
Раздел | Математика |
Класс | 2 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Сисенгалиева Г.С. |
Дата | 01.02.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сабақ тақырыбы: Екі амалмен шығарылатын есеп.
Сабақ мақсаты: Екі амалмен шығарылатын есептің шығарылу тәсілін
меңгерту.
Сабақ міндеттері:
Білімділік: Екі амалмен шығарылған есепті шығаруға төселдіру.
Дамытушылық: Оқушылардың ой белсенділіктерін арттыру, танымдық
қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік: Оқушыларды саналылық пен тиянақтылыққа тәрбиелеу.
Сабақ типі: аралас сабақ
Сабақ әдіс-тәсілдері: түсіндіру,ауызша есептеу, сұрақ - жауап,талдау,іздендіру, дәлелдеу, өз бетінше жұмыс, көрнекілік әдістері.
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
ІІІ. Жаңа сабақ.
Санамақ.
Бір дегенім - бесік,
Шықтық содан өсіп.
Екі дегенім - елім,
Далам , тауым, көлім.
Үш дегенім - үміт,
Үміт артар жігіт.
Төрт дегенім - төзім,
Төзе білем өзім.
Бес дегенім - бақыт,
Бағалайтын уақыт.
Оқулықпен жұмыс.
№1. Есептерді шығару. Салыстыру.
а)
Жүр еді - 12бала
Кетті - 2 ұл
Сырғанап жүр -? Бала
Шешуі: 12 - 2 = 10
Жауабы: 10 бала
ә)
Жүр еді -10 бала
Келді - 5 қыз бала
Барлығы - ? бала
Шешуі: 10+5 = 15
Жауабы: 15 бала
б)
Жур еді - 12
Кетті -2 ұл
Келді -5 қыз
Сырғанап жүр - ? бала
Шешуі: (12 - 2) + 5= 15
Жауабы: 15 бала сырғанап жүр.
№2.
Сатып әкелді - 6 және 4 шөлмек сусын
Ішілді - 7 шөлмек сусын
Қалды - ? шөлмек сусын
(6+4) - 7 = 3
Жауабы: 3 шөлмек сусын қалды
№3.
Өрнекті жазу және оның мәнін табу.
а - 2 , мұндағы а = 32; 59; 11.
32 - 2= 30 59 - 2 = 57 11 - 2= 9
№4 Өрнекті оқу және оның мәнін табу.
(7+2) +40=49
79 - (6+3)=70
(6+3)+50=59
(5+4)+30=39
97 - (4+3)=90
86 - (2+4)=80
№5. Өрнектеп көрсету.
90 мин = 1 сағ 30 мин 1сағ 10 мин = 70 мин
100 мин = 1 сағ 40 мин 1сағ 20мин = 80 мин
1 тәул. 1 сағ = 25 сағ 1сағ 9мин = 69 мин
№6. Өз бетімен жұмыс.
11 - 2 = 9 9 + 2 = 11
21 - 2= 19 19 + 2 =21
31 - 2 =29 29 + 2= 31
Үйге тапсырма: №4 2,3 -бағандар 69- бет.
Қорытындылау. Сұрақ - жауап.
Бағалау.