1 сынып 5 саны мен цифры

Раздел Математика
Класс 1 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Мұғалімнің

аты -жөні

Пән аты

Өтілген күні

Қайырбаева Ғ

математика

28.10.15







Сабақтың тақырыбы: 5 саны және цифры. Бесбұрыш.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: 5 санының құрулуымен, 5 цифрынын жазылуымен және құрамымен таныстыру; оқушылардың бесбұрыш және оның белгілері туралы түсініктерін қалыптастыру.

2.Дамытушылық: Оқушының логикалық ойлау қабілетін дамыту;

3.Тәрбиелік: Жылдамдыққа ,бірлікке тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі: Сұрақ -жауап

Сабақтың көрнекіліктері: Кеспе цифрлар, геометриялық фигуралар.

Сабақтың барысы: І . Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Психологиялық дайындық

Күн, ауа, жер, аспан

Маған, саған, біздерге

Бақыт, махаббат, жақсылық тілейміз.

ІІІ.Қайталау.

1. «Кім жылдам?» ойыны . Тақтаға алдын ала мысалдар жазылып қойылады. Оқушылар қатар бойынша жарысады.

1+3 2+2 4-3

4-2 1+ 2 3+1

2. «Отыр -тұр »ойыны.

-Егер қосынды 4-ке тең болса, отырады, 3 ,2 -ге тең болса тұрады.

3+1 (отырады)

4-2 (тұрады)

-Математикалық жұмбақ шешейікші
Бес алманың үшеуін,
Досың сұрап алды.
Айтшы, сонда нешеуі
Өз қолыңда қалады?-

ІV.Жаңа сабақ.

-Балалар, Қазақстан Республикасының Елтаңбасы туралы айтайық.

(оқушылардың жауаптары)

*ҚР -ның Мемлекеттік Елтаңбасында шаңырақ бейнеленген

*Шаңырақты айнала уықтар шаншылған .

*Уықтарды пырақтардың қанаты көркемдеп тұр.

*Елтаңбаның төменгі жағында «ҚАЗАҚСТАН» деген жазу бар.

* Елтаңбаның жоғарғы жағында 5-жұлдыз орналасқан.

-Неге жұлдызды 5 жұлдыз дейді? Канеки, бұрыштарын санайық. (жұлдыздың бесбұрышы бар екеніне көз жеткіздік.)

-Балалар, әрқайсысыңның алдарында 5-тең үшбұрыштар жатыр. Канеки осы геометриялық фигуралардан 5 жұлдыз құрастырайық.

V.Оқулықпен жұмыс .

5 цифрының жазылуымен таныстыру.

№ 1 ауызша орындау.

«Кім зерек?» ойынын ойнайық,балалар.

№1 тапсырма
4+1= 5 2+3 =5
1+4 =5 3+2 =5
5-1 =4 5-2 =3
5-4 =1 5-3 =2

VІ.Сергіту сәті

Жалғыз саусақ тіпті де

Ұстай алмас жіпті де

Екі саусақ бірікті

Қолға ине ілікті

Үш саусағым оралды.

Жүгіртеді қаламды.

Өнерлі екен үш саусақ

Қала салсақ, жол салсақ .

Дәптермен жұмыс:

Баспа және жазба түрімен таныстыру.Ауада жаздыру. Дәптерге жаздыру.

5 5 5
4 + 1 = 5

VІІ.№2 «Үйге орналастыр» деген тапсырманы тақтаға шығып орындау.

«Көршіні тап » ойынды жүргізу.

VІІІ.Сабақтың қорытындысы: қорытынды түрінде №5-49 бет ауызша орындалады.



© 2010-2022