Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер

Раздел Математика
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ №79 пәні: математика Сынып: 5 «а» Күні: _______

Сабақтың тақырыбы:Дұрыс және бұрыс бөлшектер.

Сабақтың мақсаты: Дұрыс және бұрыс бөлшектерді жаза және ажырата біледі.

Сабақтың міндеттері:

1.Дұрыс және бұрыс бөлшектерді жаза біледі.

2.Дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажырата біледі.

3.Сыныпта оқушылар өз ойларын айта біледі.

Күтілетін нәтиже:

1. Дұрыс және бұрыс бөлшектерді жаза және ажырата біледі.

2.Дұрыс және бұрыс бөлшектерді салыстыра біледі.

3.Өз ойларын топта еркін айта біледі.

Дереккөздері:Алдамұратова Т.А.,Байшоланов Е.С.

Сабақтың түрі: аралас сабақ.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: «диалогтік оқыту» әдісі,топтық жұмыс, «ыстық орындық» , «миға шабуыл».

Бағалау критерийлері:

1.Сыныптағы белсенділігі,талқыға түскені 1-2балл

2.Берілген тапсырманы орындай білуі 1-2балл.

3.Тиімді тәсілдерді қолданып,ойын айта білуі 1-2балл.

1-3 балл «3» 4-5балл «4» 6 балл «5»

Сабаққа қажетті құралдар мен көрнекіліктер:А4 форматты қағаз, үлестірмелі тапсырмалар,стикер,маркер,бағалау парағы.

Сабақтың барысы:І.Ұйымдастыру .

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру№821. 1)Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; 2)Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; 3)Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; 4)Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; 5)Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер;

№822. 1)Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; 2)Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; 3)Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; 4)Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; 5)Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер;

№824.1)Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер ; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер. 2)Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер ; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер.

3)Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер ; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер. 4)Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер ; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер.

№825. 1)Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; 2)Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер;

3)Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; 4)Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер;

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

І.Қызығу-шылықты ояту.

Білу.

«Атом-молекула» ойыны арқылы топқа бөлу.

1.Ең үлкен ортақ бөлгішті қалай табамыз?

2.Ең кіші ортақ еселікті қалай табамыз?

3.Жай бөлшек және үлес дегеніміз не?

4.Жай бөлшектің негізгі қасиеті.

5. Бөлшекті қысқарту дегеніміз не ?

Алымы бөлімінен кіші бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады.Мысалы:Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер;Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер

Алымы бөлімінен үлкен немесе оған тең бөлшек бұрыс бөлшек деп аталады.Мысалы:Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер

Натурал санды алымы бөліміне еселік болатын бұрыс бөлшек түрінде жазуға болады.Мысалы:4=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; 4=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер;4=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер.

Оқушыларға сұрақтар беріледі.

ІІ.Мағынаны тану.

Түсіну.

№850(ауызша)

Оқушылар осы мысалдарға қарап түсінеді.

Талдау.

Мына тапсырмада берілген бөлшектердің қайсысы дұрыс бөлшек,қайсысы бұрыс бөлшек?Неге?Жауабын түсіндіріңдер :

Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер;Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер;Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер

Оқушылар атап,түсіндіріп береді.

Қолдану.

Кітаппен жұмыс.

№853

1)5= Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; 8= Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; 15= Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер2)2Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; 7= Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер;10=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; 13=Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер;

№854.1)Дұрыс бөлшектер:а)Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер ә)Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер

2)Бұрыс бөлшектер:а)Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер ә)Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер

Оқушылар тапсырманы орындайды.

Жинақтау.

Ой толғаныс сұрақтары:

1. Үлес дегеніміз не?

2. Жай бөлшектің бөлімі нені көрсетеді,алымы нені көрсетеді?

3. Бөлінді бөлшек түрінде қалай жазылады?

4.Жай бөлшектің негізгі қасиетін айт.Жай бөлшекті қысқарту дегеніміз не?

Үй жұмысы:№851

«Бүгінгі сабақтан алған әсерім»

Кері әсер парағы

1.Бүгін не үйрендім 2.Маған не ұнамады?

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Баға беру.

бағалау критерийлері арқылы оқушыларды бағалау.

Топ басшылары баға қояды.

Оқу ісінің меңгеушісі: Аатайбекова А.М.

№857.

Натурал сан

3

5

8

10

16

Бұрыс бөлшек

Бөлімі 4


Бөлімі 5



Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер; Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер;Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер

Конспект на тему Дұрыс және бұрыс бөлшектер

Бағалау критерийлері:

1.Сыныптағы белсенділігі,талқыға түскені 1-2балл

2.Берілген тапсырманы орындай білуі 1-2балл

3.Тиімді тәсілдерді қолданып,ойын айта білуі 1-2балл

1-3 балл «3» 4-5балл «4» 6 балл «5»


© 2010-2022