- Преподавателю
- Математика
- 9 саны мен цифры
9 саны мен цифры
Раздел | Математика |
Класс | 1 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Абенова Г.Т. |
Дата | 24.12.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Сабақтың тақырыбы: 9 саны мен цифры.
Сабақтың мақсаты:
-
Оқушыларға 9 санының пайда болуымен таныстыру, 9 санын оқуға және жазуға үйрету.
-
Ой - өрісін, дүниетанымын молайту. Суреттер бойынша тіл байлығын арттыру. Өз беттерінше жұмыс істеуге дағдыландыру.
-
Көркем жазуға, ұқыптылыққа, шапшаңдыққа баулу.
Сабақтың көрнекілігі: Слайдтар
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың өту әдісі: сұрақ-жауап.
Пәнаралық байланысы: музыка, әліппе.
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі:
-
Оқушыларды түгелдеу.
-
Сабаққа психологиялық дайындығын жасау.
-
Өткен сабақты пысықтау.
-
Жаңа сабақ.
-
Қорытынды.
Үлкенге де сіз,
Кішіге де сіз.
Сәлем бердік сіздерге,
Құрметпенен біз.
Сабақтың мақсатын хабарлау:
-
Балалар, бүгін математика сабағымызда алған білімдерімізді еске түсіре отырып, қаншалықты меңгергенімізді ортаға саламыз.
-
Өткен сабақты қайталау.
-
Сұрақ - жауап.
-
8 санының құрамын атау.
-
7 санының құрамын атау.
-
6 санының құрамын атау.
-
5 санының құрамын атау.
-
Қосу амалының компонентін атау ( қосынды. қосылғыш, қосындының мәні).
-
Азайту амалының компонентін атау ( азайғыш, азайтқыш, айырманың мәні).
-
Сандарды өсу және кему ретімен анықтау.
-
Қосудың ауыстырымдылық қасиеті дегеніміз не?
Жаңа сабақ. Кіріспе сөз
-
Ал, бүгін балалар 9 санымен танысамыз.
-
9 санына дейін неше санмен таныстық?
-
Иә, дұрыс 8 санына дейін таныстық.
-
Сандардың қатарын түсіндіру 0,1,2,3,4,5,6,7,8
-
Музыка сабағынан «Санамақ» жаттаған болатынбыз.
-
Осы сандарға байланысты санамақты айтайық.
Санамақ.
1 дегенім - бұзау,
2 дегенім - ешкі,
3 дегенім - үстел,
4 дегенім - теке,
5 дегенім - бесік,
6 дегенім - асық,
7 дегенім - жылқы,
8 дегенім - серке,
9 дегенім - түйе.
Оқулықпен жұмыс.
-
Кітаптағы суреттер бойынша 9 санының шығуын түсіндіремін.
-
Сандар қатарын түсіндіру. 0,1,2,3,4,5,6,7,8-ден кейінгі сан 9.
-
Слайд бойынша есептер.
-
Дәптермен жұмыс.
-
9-ғыз санын жазу.
-
Қажетті санды табыңыз: 2...4, 5...7, 3...5
-
Мысал 1. Сурет бойынша өрнек құрастыру.
-
Мысал 2. Ауызша есептеу.
-
Фигураларды атаңыз. Кесінділерді өлшеп салыстырыңыз.
-
«Ойлан тап» ойыны.
-
Кестені толтырыңыз.
-
Мысал 3. Сандардың көршілерін атаңыз.
-
Сабақты қорытындылау. Сұрақ - жауап.
-
Үйге тапсырма. Мысал 6