Урок геометрии Прямоугольный треугольник

Раздел Математика
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Урок № 35

Тема. Прямокутний трикутник

Мета:

Працювати над засвоєнням учнями:

• означення прямокутного трикутника та його елементів;

• змісту властивості гострих кутів прямокутного трикутника та оберненого твердження;

• ознак рівності прямокутних трикутників.

Сформувати вміння:

• виконувати зображення прямокутного трикутника;

• за готовим зображенням або назвою прямого кута прямокутного трикутника називати гіпотенузу та катети;

• застосовувати властивість гострих кутів прямокутного трикутника та і ознаки рівності прямокутних трикутників до розв'язування задач.

Тип уроку: засвоєння знань, умінь та навичок.

Наочність і обладнання: набір демонстраційного креслярського приладдя; таблиця «Прямокутний трикутник».

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Перевірка домашнього завдання

Самостійна робота

1. Знайдіть невідомі кути трикутника {рис. І).

2. Знайдіть кути трикут­ника АВС Ірис. 2).

Урок геометрии Прямоугольный треугольник

ІІІ Мотивація навчальної діяльності.

Формулювання мети й завдань уроку

Завдання. Знайдіть невідомі кути трикутників на рисунку І. Що мають спільного ці трикутники?

Урок геометрии Прямоугольный треугольник

ІV. Засвоєння нових знань

План вивчення нового матеріалу

  1. Означення прямокутного трикутника;
    елементи прямокутного трикут­ника.

  2. Сума гострих кутів прямокутного трикутника.

  3. Ознаки прямокутного трикутника.

  4. Ознаки рівності прямокутних трикутників.

Урок геометрии Прямоугольный треугольник

Урок геометрии Прямоугольный треугольник

V. Первинне усвідомлення нового матеріалу

Виконання усних вправ

1.. Назвіть прямокутні трикутники, зобра­жені на рисунку 3. Для кожного трикут­ника назвіть катет і гіпотенузу.

2. Знайдіть градусну міру куга х на кожно­му рисунку (рис. 4).

Урок геометрии Прямоугольный треугольник

Урок геометрии Прямоугольный треугольник

Виконання письмових вправ


VII. Підсумки уроку

1. Чи може прямокутний трикутник бути рівностороннім?

2. Чи може прямокутний трикутник бути рівнобедреним?

3. Чи правильно, що коли дві висоти трикутника збігаються з його сторо­нами, то цей трикутник прямокутний?

4. Чи правильно, що коли тільки одна висота трикутника проходить усе­редині нього, то цей трикутник прямокутний?

VIII. Домашнє завдання




Самостійна робота

1. Знайдіть невідомі кути трикутника {рис. І).

2. Знайдіть кути трикут­ника АВС Ірис. 2).

Урок геометрии Прямоугольный треугольник

Самостійна робота

1. Знайдіть невідомі кути трикутника {рис. І).

2. Знайдіть кути трикут­ника АВС Ірис. 2).

Урок геометрии Прямоугольный треугольник

Самостійна робота

1. Знайдіть невідомі кути трикутника {рис. І).

2. Знайдіть кути трикут­ника АВС Ірис. 2).

Урок геометрии Прямоугольный треугольник

Самостійна робота

1. Знайдіть невідомі кути трикутника {рис. І).

2. Знайдіть кути трикут­ника АВС Ірис. 2).

Урок геометрии Прямоугольный треугольник

© 2010-2022