Сабақ жоспары Логарифмдік теңдеулер және олардың жүйелері-11 сынып

Раздел Математика
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып

Тақырыбы

Логарифмдік теңдеулер және олардың жүйелері

Сілтеме

Алгебра және анализ бастамалары оқулығы,авторлары- А.Е. Әбілқасымова, Т.П Кучер, В.Е. Корчевский, З.Ә. Жұмағұлова -Алматы: Мектеп, 2015 жыл/

Мақсаты

Оқушылардың логарифмдік теңдеулер және олардың жүйесін шешудің тәсілдерін қолдана білу бейімділіктерін қалыптастыру. Ойлау есте сақтау қабілеттерін , өз бетінше жұмыстану дағдысын қалыптастыру, шығармашылықпен жұмыс жасауына ықпал ету;Алға қойған мақсатқа жетуге, жауапкершілікке, ұжымдық жұмысқа, өзара көмек көрсетуге тәрбиелеу.

Түйінді идея

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс

Күтілетін нәтиже

Оқушылардың логарифмдік теңдеулер және олардың жүйесін шешудің тәсілдерін қолдана біледі, жеке жұмыстар орындайды, сабақ барысында өздерін бағалайды

Мұғалім үшін оқу нәтижелері

  • Топтық жұмыс арқылы оқушылар нақты ,түйінді идеяларын ашып айта білуге үйренеді , сыни тұрғыдан ойлану қабілеттері артады. Сұрақтар қою арқылы өз ойларын тұжырымдай алатын болады, аталған тақырыпты қайталау барысында дұрыс шешім қабылдай біледі.Оқушылардың өзін және достарын бағалау мүмкіндіктері артады;

Қолданылатын әдіс -тәсілдер

Сыни тұрғыдан ойлау

Топтық жұмыс

Деңгейлік оқыту

Қолданылатын материалдар:

Постер, стикер маркерлер,компьютер

Кезеңдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Модуль

Ұйымдастыру.

Ынтымақтастық атмосфера-сын қалыптас-тыру

Сәлемдесу тренингісін өткізеді.Оқушыларды топқа бөледі. Оқушылар назарын сабаққа аударады.

Бір-біріне жақсы тілек айтады. Сабақтың мақсатын қояды.Топқа бөлінеді.

Білім берудегі басқару және көшбасшылық


Қызығушылы

ғын ояту. Миға шабуыл.


«Миға шабуыл»стратегия-сы бойынша топтарға тапсырма беру.Тақырып бойынша сұрақтар ұйымдастырады.

Ауызша сұрақтар қою

-Қандай теңдеу логарифмдік деп аталады?

-Логарифмдік теңдеулерді шешудің қандай тәсілдерін қарастырдық?

Әр топтан бір-бір білетін мәліметтерін жеткізе отырып бүгінгі сабақтың тақырыбы мен оның мақсатын анықтайды.

Оқу мен оқытудағы жаңа тәсілдер(диалог-ашық сұрақтар)

Мағынаны тану





Топ мүшелері тапсырмаларымен танысады,тапсырмаларды

орындайды,тақтаға шығарып қорғайды.

І топ: logа х-логарифмдік функцияның қасиеттері: 1.Д(logа х) =(о; Сабақ жоспары Логарифмдік теңдеулер және олардың жүйелері- 11 сынып )

2.R(logа х) =(-Сабақ жоспары Логарифмдік теңдеулер және олардың жүйелері- 11 сынып; Сабақ жоспары Логарифмдік теңдеулер және олардың жүйелері- 11 сынып )

3.а>1=>у= logа х - өспелі

4.о<а<1=> у= logа х- кемімелі

Тапсырманы өз беттерінше түсінеді.

Топ мүшелері қолдауды сезіне отырып, топтың жұмысын бірлесе отырып орындайды. Оқушылар

сын тұрғысынан ойланып,өз ойларын

толық, ашық түрде айта алады.

Білім берудегі басқару және көшбасшылық

Мағынаны ашу



ІІ топ: логарифмнің қасиеттері

ІІІ топ: логарифмдік теңдеулерді шешу тәсілдері

IV топ: логарифмдік теңдеулер жүйесін шешу тәсілдері

2) кластер қорғау

Берілген тапсырмаларды топта талқылап, бірлесе жұмыс жасайды.

Топтар өз тапсырмалары бойынша, басқа топтарға сұрақ қою.

Білім берудегі басқару және көшбасшылық

Диалог - ашық сұрақтар

(СТО-миға шабуыл)


Бағалау:

Бағалау парақшалары

Өзіне және (өзгелерге) баға қояды.

Оқыту үшін және оқуды бағалау-крийтериалды бағалау

Кері байланыс

Рефлексия жазғызу

Стикерлер арқылы

Үйге тапсырма:

№324,№627,№629



© 2010-2022