- Преподавателю
- Математика
- Конспекты по математике на тему Ондық бөлшектерді қосу және азайту
Конспекты по математике на тему Ондық бөлшектерді қосу және азайту
Раздел | Математика |
Класс | 5 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Нурсапанова С.Д. |
Дата | 07.02.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді қосу және азайту.
Сабақтың мақсаты: Ондық бөлшектерді қосу және азайту есептер шығара отырып алған білімдерін жүйелеп бекіту.
Сілтеме: 5-сынып оқулығы, әдістемелік нұсқаулық.
Қолданылатын әдіс-тәсілдер мен модульдер:Топтық, жұптық,жеке жұмыс, СТО стратегиялары, АКТ, дарынды және талантты балаларды оқыту, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
Оқушылар үшін оқу нәтижелері:
-
Ондық бөлшектерді қосу және азайту амалдарыжайлы білетіндерін естеріне түсіреді;
-
Ондық бөлшектердің ережелерінің мәнін түсінеді;
-
Бірнеше мысалдар келтіре отырып, өз ойларын дәлдейді,тақырыпқа қатысты есептер шығарады;
-
Ондық бөлшектерді қосу мен азайтудың ерекшеліктерін талдайды;
-
Тақырып бойынша сұрақтар қоя отырып, негізгі мәліметтерді жинақтайды;
-
Алған мәліметтерді жүйелей отырып, тақырыптың құндылығын бағалайды.
Көрнекілігі:Слайд,оқулық, сурет, кесте.
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі-1 минут. Тренинг «Рахмет айту» топ мүшелері шеңберде бір-біріне қарап тұрып Сыни тұрғыдан ойлана отырып, өз ойларын айтады.
ІІ Топқа бөлу- 3 минут. Қиындыларды тарату (қиындылар бойынша ондық үлестер, жүздік үлестер).
Оқушылар қиындылар бойынша топқа бірігеді, қиындыларды жинайды, қиындыда жазылған сөздердің мағынасын түсіндіреді. Тақырыпты анықтайды, сабаққа мақсат қояды.
ІІІ Білу кезеңі - 1 минут. Жеке жұмыс.
Мұғалімнің іс-әрекеті: «Ыстық орындық» стратегиясы. Топ арасынан өзіне сенімді оқушы ортаға шығып орындықта отырып қалған топтардың қойған сұрақтарына жауап береді.
Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар топпен ақылдаса отырып ашық , жабық сұрақтар қойып үйренеді, қызығушылықтары артады.
Бағалау түрі:Қол шапалақтау арқылы бағалау
ІҮ Түсіну кезеңі-10 минут. Топтық жұмыс.Оқушыларға оқулықпен жұмыс жасату.
№ 1292, 1295 есеп.
Оқушылар есептің берілгенін оқиды, топта талқылайды,бір-біріне түсіндіреді, есепті тақтаға шығарады.
Бағалау түрі: Бағдаршам арқылы бағалау
Ү Қолдану кезеңі-5минут. «Кім жылдам?» Ондық бөлшектерді қосу мен азайтуға арналған есептер шығарту.
Оқушылар интерактивті тақтада көрсетілген есептерді жылдамдыққа орындайды.
Бағалау түрі:Бас бармақ арқылы бағалау.
ҮІСергіту сәті- 3минут. «Видео көрсетілім» жаттығу.
ҮІІ Талдау-10минут. Оқушыларға жасырынған сөздерді табу үшін бірнеше есептер беру (шаңғы,шана сөздері жасырынған).
Оқушылар өздеріне берілген есептерді дұрыс шығара отырып, жасырынған сөзді табады.
Бағалау түрі:Топтық бағалау.
ҮІІІЖинақтау - 3 минут. АВ әдісі тест жұмыс.
Оқушылар алған білімдерін жинақтау мақсатында тест жұмысын орындайды.
ІХБағалау -2 минут. Оқушылардың ой-пікірін тыңдау. Аталған тақырып бойынша тақырыптың құндылығымен бөлісу.
Х Үйге тапсырма беру: тақырып бойынша берілген ережелерді жаттау,№ 1300 есепті шығару 98-бет.
ХІОқушылардан кері байланыс алу-2минут. Стикер бойынша кері байланыс алу:
Не білемін Не білдім Нені білгім келеді
Рефлексиямұғалімнен.