Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеу тақырыбындағы сабақ жоспары / 9 сынып/

Раздел Математика
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тақырыбы:

Екі айнымалысы бар сызықтық

емес теңдеу

Пәні: алгебра


Күні: 21.09

Пән мұғалімі: Адибасова Г.А

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеуге анықтама беру, оның шешімдерін тауып, графигін салуға дағдыландыру

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: Екі айнымалысы бар сызықтық

емес теңдеудің шешімін тауып, графигін салады

Оқушылардың басым бөлігі: Екі айнымалысы бар

сызықтық емес теңдеудің шешімдерін таба алады,

графиктері бойынша теңдеулер құра алады

Кейбір оқушылар: Екі айнымалысы бар сызықтық

емес теңдеулерді шеше алады

Алдыңғы оқу

Көпмүше, бірмүше мен көпмүшенің дәрежесі, функцияның графигі, екі айнымалысы бар сызықтық теңдеу, шешімін табу, теңдеудің графигі

Сабақ барысы:

Сабақтың барысы

Модуль

Мұғалімнің тапсырмалары

Оқушылардың іс-әрекеті

Ұйымдасты-ру кезеңі

Жаңа топ құру

Жылы атмосфералық ахуал туғызу

Геометриялық фигуралар бойынша топқа бөліну

Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеу тақырыбындағы сабақ жоспары / 9 сынып/

Бір-біріне жылы тілектер білдіреді

Топ құрайды, міндеттерін анықтап алады

Жаңа сабақ

Сыни тұрғыдан ойлау

1. Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеу 2. Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеудің графигі

Мысалдарды талдауда

диалогтік қарым-қатынасқа түседі

Қолдану

АКТ

а) ауызша орындалатын есептер:

№ 30, № 31

б) жұппен орындалатын есеп: № 32

Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеу тақырыбындағы сабақ жоспары / 9 сынып/

Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеулерді шешеді

Талдау

АКТ

Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеулердің графигін салу

№ 34

а) у -х2+2х = 0

ә) 2х2 + у = 4х - 3

б) ху = 8

Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеулердің графигін салады, салу жолдарын талдайды

Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеу тақырыбындағы сабақ жоспары / 9 сынып/

Жинақтау

АКТ сын тұрғысынан ойлау Дарынды оқушыны анықтау

Сергіту сәті

1. № 36

2. Логикалық тапсырма:

1. Үйден мектепке дейін Буратино жаяу барды, қайтқанда сол

жолмен жүрді, бірақ жолдың бірінші жартысын ол итке, екінші жартысын тасбақаға мініп келді. Буратиноның мектепке жаяу барғандағы жылдамдығынан иттің жылдамдығы төрт есе артық, ал тасбақаның жылдамдығы одан екі есе кем. Буратино қай жолы уақытты көп жұмсады - үйден мектепке дейін бе әлде мектептен үйге дейін бе?

2. Қажет санды жазыңыз - Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеу тақырыбындағы сабақ жоспары / 9 сынып/

Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеу тақырыбындағы сабақ жоспары / 9 сынып/

Топтар бір-біріне жұмбақтар жасырады

Жұптық жұмыс

Логикалық ойлау қабілетін дамыту үшін берілген есепті әр оқушы жеке орындап, топпен талдайды. Жауабын сыныпқа жариялайды

Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеу тақырыбындағы сабақ жоспары / 9 сынып/

Кері байланыс (рефлексия)

Оқытуды бағалау

Бүгінгі сабақты қалай қорытындылар едіңдер?

Ауызша рефлексия Әр топ өз ойларын сыныпқа ережеге сүйеніп түсіндіреді

Бағалау

Оқу үшін бағалау

Формативті бағалау: мадақтау, бас бармақ әдісімен келесі топтарды бағалау

Тапсырма

§ 2, № 33, № 35


© 2010-2022