- Преподавателю
- Математика
- Урок Площа трапеції. Розвязування задач
Урок Площа трапеції. Розвязування задач
Раздел | Математика |
Класс | 8 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Куприенко О.Н. |
Дата | 26.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Тема уроку: Площа трапеції. Розв'язування задач.
Мета уроку: Формувати в учнів уміння і навички розв'язувати задачі
на знаходження площі трапеції, повторити означення середньої
лінії трапеції та її властивості; розвивати кмітливість, логічне
мислення, уяву учнів; виховувати інтерес до математики.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Чи є питання по домашньому завданню?
Перевірку теоретичних знань проведемо за зошитом контролю знань.
Завдання :Геометрія 8 О.М. Роганін, Л.Г.Стадник Комплексний зошит для контролю знань. Картка контролю теоретичних знань 5. (Многокутники. Площі многокутників) стор. 11 завдання №1.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Усний рахунок.
-
Знайти площі фігур.
1
2
3
4
Відповідь: 1) 7,5 2) 12 3) 4) 6. 2. У трапеції АВСD (BC ⃦ AD) ВС=10см, АD=2дм, висота дорівнює 5см. Знайти площу трапеції.
В С
А D
Відповідь: 30см2 3. Середня лінія трапеції дорівнює 10см, а висота 5см. Знайти площу трапеції.
В С
M N
А D
Відповідь: 50см2 .
ІІІ. Розв'язування вправ.
(Робота в групах у вигляді телемоста).
Практична робота.
В кожному випадку ви повинні запропонувати практичний спосіб знаходження площі трапеції. Скласти трапецію з:
-
З квадрата і прямокутного трикутника.
-
З двох прямокутних трикутників.
-
З квадрата і двох прямокутних трикутників.
-
З рівностороннього і прямокутного трикутників.
-
З чотирьох прямокутних трикутників.
ІV. Робота з підручником.
Розв'яжемо задачу №798
За малюнком 408 роблять слабші учні, а за малюнком 409 сильніші.
D 12 C
A 8 K 20 B
Відповідь: 300
Відповідь:150