Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»

Раздел Математика
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»Білім саласы: Таным

Оқу іс-әрекеті: Математика

Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері» .

Сабақтың мақсаты:

  • Есеп және оның құрылымдық элементтері туралы түсініктерін бекіту.

  • Сұрақ қою, және жауап беру дағдыларын дамыту.

  • Балалардың математикалық қабілеттерін, жылдамдық, ойшылдық, сауаттылық қасиеттерін өмірде қолдана білуді үйрету.

Әдіс-тәсілі: Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, сахналау,дидактикалық ойын,Вен диаграммасы, деңгейлік тапсырмалар,бағалау.

Көрнекіліктер: үлестірмелі материалдар, Мақта қыз бен мысық ертегісінің кейіпкерлері,тақия.

Билингвалдық компонент:

Этноэлемент:

Сабақтың барысы:

I. Ұйымдастыру кезеңі

II. Психологиялық дайындық

III. Негізгі бөлім.

Шаттық шеңбер:

Тәрбиеші: Балалар, біз сендерге бүгінгі біздің сабағымыздың «Есеп және оның құрылымдық элементтері» жайында, қысқаша айтып өтейік. Себебі бұл сабақты сендер алдыңғы сабақта өттіңдер, кәне есімізге түсірейікші.

«Тақия кидіру» ойыны арқылы өткен сабақты естеріне түсіреді.

Балалар шаттық шеңберіне тұрады. Тәрбиеші бір баланың басына тақия кигізіп, балаға сұрақ қояды. Бала жауап береді. Солай ойын жалғаса береді.

  • Есеп дегеніміз не?

  • Есептің несі болады, ол бізге мәлім. Есептің шартын атаймыз.

  • Ал есептің сұрағы болады, ол табу керек нәрсе, есептің сұрағын қоямыз.

  • Есептің сұрағына жауап беру үшін, не істеу керек?

  • Санау керек.

  • Есептің шешуі мен жауабы болады.Есепті шешіп, жауабын табу.

Мысалы: Автотұрақта 6 машина тұр. Бір машина кетіп қалды. Неше машина қалды.

  • Тұрақта неше машина тұрды?

  • 6

  • Нешеуі кетті?

  • 1.

  • Нешеу қалды?

  • 5.

Деңгейлік тапсырмалар

Суреттерге қарап есептің шартын,сұрағын құрастыр.

Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»

Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»

+

Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»

Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»

-



Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»

Тақырыбы: «Есеп және оның құрылымдық элементтері»

+


Осы кезде топқа Мақта қыз бен мысық дауласып кіреді.

  • Тәрбиеші, бұлар кімдер, неге дауласып тұр?

  • Ой,бұл Мақта қыз бен мысық екен гой.

  • Сендер неге дауласып тұрсыңдар?

Мысық: Мақта қыз менің құйрығымды жұлып алды.

Тәрбиеші: Мақта қыз сен неге мысықтың құйрығын жұлып алдың?

Мақта қыз: Мысық менің қатығымды төгіп тастады.

Тәрбиеші: Мақта қыз сен неге мысықтың құйрығын жұлып алдың?

Мысық: Мақта қыз менің құйрығымдыжұлып алып, енді менің құйрығымды қайтарып бермей тұр.

Тәрбиеші: Мақта қыз сен неге мысықтың құйрығын қайтарып бермейсің?

Мақта қыз: Ол менің қатығымды қайтарып берсін.

Мысық: Балалар менің құйрығымды қайтарып алуға көмектесіңдерші.

Мақта қыз: Егер сендер мысыққа көмектессеңдер, онда менің тапсырмамды орындаңд ар.

Тәрбиеші: Балалар,мысыққа көмектесейікпе?

Балалар: Иә.

Тәрбиеші: Ертегідегі, мысық нелерден көмек сұрайды?

Балалар: Сиырдан, талдан, су тасушы қыздан, дүкеншіден, тауықтан, тышқаннан.

Тәрбиеші: Дұрыс. Олардың барлығы мысыққа көмектеседі. Онда бізде мысыққа көмектесіп, Мақта қыздың алып келген тапсырмаларын орындайық.

  • Ендеше балалар, үстел үстінде, ертегідегі кейіпкерлердің суреттері тұр.

Сендерге ертегідегі қай кейіпкер ұнайды, сол үстелге барып отыра қойыңдар.

  • Балалар отырады.

Тәрбиеші: Балаларға Мақта қыздың алып келген тапсырмаларын таратып береді.

  • Балалар орындарында отырып орындайды. Әр тапсырманы орындап болған соң, балалар ол тапсырманы қалай орындағандарын түсіндіріп өтеді.

  1. Сиырдың тапсырмасы: 1-ден 10-ға дейін өсу ретімен және кері жазу.

  2. Ағаштың тапсырмасы:

Ағаштың басында

10 жапырақ тұр еді.

Жел тұрды да үзіліп,

Ұшып кетті біреуі

Ізінше оның жұлынып,

Түсті тағы екеуі.

Тұр әлі де ілініп

Жапырақтың нешеуі?

Балалардың жауабы: 7

  1. Су әкеле жатқан қыздардың тапсырмалары:

5+1 4+1 9-1 6-2

4.Дүкеншінің тапсырмасы:

Үшбұрышта үш мысық отыр. Әр мысыққа қарама - қарсы екі мысық отыр.Мысықтар нешеу?

5.Тауықтың тапсырмасы:

, белгілерін қою.

1 2, 5 9, 3 2, 10 8.

6.Тышқанның тапсырмасы:

Суреттерге қарап есептің шартын құрастыр.

7. Сергіту сәті: «Тренинг» жаттығуы.

Балалар бір-біріне бұрылып, тренинг жаттығуын жасайды.

Тапсырмаларды аяқтап болғаннан кейін әр топтан 2 бала тапсырмаларын оқып береді.

Мақта қыз мысыққа құйрығын қайтарып береді.

Мысық: Балалар, сендерге рахмет, сендер маған құйрығымды қайтарып алуға көмектестіңдер. Мен сендерге ризамын. Сау болыңдар,балалар!

Мақта қыз: Балалар, мен де, сендерге рахметімді айтамын, сендер менің де, тапсырмаларымды орындадыңдар, мен де қатығымды қайтарып алдым. Мен де, сендерге ризамын. Сау болыңдар, балалар!

Балалар: Ертегідегі кейіпкерлермен қоштасады.

-Балалар енді біз вен диаграммасымен жұмыс жасаймыз.

- Барлығымыз тақтаға қарап вен диаграммасына назар аударамыз.

Есепті шығарып ортақ санды табамыз.

Вен диаграммасы










Қортынды:

Дидактикалық ойын: «Кім жылдам?»

Мақсаты: Балаларды шапшаңдылыққа үйрету.

Шарты: Балалар 3 топқа бөлінеді, әрбір баланың алдында үлестірмелі материалдар болады.Балалар сан құрамын табады.

9



8



10








555552225656


  • Балалар, бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма?

  • Сабақта біз не істедік?

  • Қандай тапсырмалар орындадыңдар?

  • Тапсырмалар сендерге ұнады ма?

Бағалау: Сабаққа белсене қатысып отырған балаларды бағалау.













© 2010-2022