Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту

Сыныбы 3Математика Тақырыбы: Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту.Мақсаты: Үш таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша көбейту мен бөлу тәсілдері туралы білімдерін кеңейту, жылдам есептеу дағдыларын, шығармашылық қабілеттерін дамыту; патриоттыққа,татулыққа ,достыққа тәрбиелеуӘдісі: сұрақ-жауап, іздену, ауызша және жұппен жұмыс.Пәнаралық байланыс: өзін- өзі тану,музыка,әдебиеттік оқу,дүниетану.Көрнекілігі: сызбалар,интербелсенді тақта,слайд,активойт.Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Пси...
Раздел Математика
Класс 3 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту.Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту.Сыныбы 3

Математика

Тақырыбы: Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту.

Мақсаты: Үш таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша көбейту мен бөлу тәсілдері туралы білімдерін кеңейту, жылдам есептеу дағдыларын, шығармашылық қабілеттерін дамыту; патриоттыққа,татулыққа ,достыққа тәрбиелеу

Әдісі: сұрақ-жауап, іздену, ауызша және жұппен жұмыс.

Пәнаралық байланыс: өзін- өзі тану,музыка,әдебиеттік оқу,дүниетану.

Көрнекілігі: сызбалар,интербелсенді тақта,слайд,активойт.

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық

Есептеуге жүйрік болсаң жасыңнан,

Математикаға орын берсең басыңнан.

Барлық ғылым саған үйір болады,

Досың солар табылатын қасыңнан

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: № 8, 229 бет

332∙2-460═ 204 800-121∙4═ 316 313∙3-213═726

422∙2+170═ 914 380+232∙3═ 1076 520+312∙3═1456

Айгөлек журналына шолу түрінде өтіледі.Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту.

Бүгінгі санда оқитындарыңыз:

Қазақстан -бірлік пен татулықтың мекені.

Қазақ хандығының құрылғанына 550 жыл.

Ұлы Жеңіске 70 жыл.

Ой қозғау. Араға көмектес ойыны

№ 1. 4 есе арттыр: 121, 101, 102, 220, 221, 122, 222, 112.

121 ∙ 4 = 484 101 ∙ 4 = 404 102 ∙ 4 = 408 220 ∙ 4 = 880

221 ∙ 4 = 884 122 ∙ 4 = 488 222 ∙ 4 = 888 112 ∙ 4 = 448

Мақсат қою кезеңі: Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейтуді үйрету.

Оқулықпен жұмыс

№ 2. Қалдықпен бөлуді орында. Тексеру жаса.

16 : 5 = 3 (қалд. 1) 28 : 3 = 9 (қалд.1) 57 : 6 = 9 (қалд.3)

5 ∙ 3 + 1 = 16 3 ∙ 9 + 1= 28 6 ∙ 9 + 3 = 57

№ 4. Теңдеулерді шеш:

284:х═4 132∙3═300+х

х═284:4 132∙3═396

х═71 300+х═396

284:71═4 х═369-300

х═96

132∙3═300+96

396═396

Қазақстан- бірлік пен татулықтың мекені.

Сергіту сәті

Математикалық диктант

1 жүздік 3ондық 2 бірлік; 2ондық;1 жүздік 3 ондық 0 бірлік;3 бірлік;

7 ондық; 5 жүздік 5ондық 0 бірлік.

132,20,130, 3,70.550

Қазақ хандығының құрылғанына 550 жыл

№ 6(1).

Қаймақ - 242 л Шешуі: 242 ∙ 2 = 484 242+484═726

Айран - ?, 2 есе артық ? Жауабы: 1 сағатта 726 л сүт өнімдерін

дайындайды

Өздік жұмыс.

№ 7. Өрнек құрып, оның мәнін тап:

  1. 234 және 2 сандарының көбейтіндісіне 446- ны қос; 234 ∙ 2 + 446 = 468 + 446 = 914

  2. 322 ∙ 2 - 720 =966-720═246

Ата бабам тарихы -менің тарихым.

Ұлы Жеңіске 70 жыл

«Тапқыр болсаң,тауып көр» ойыны

№ 8

221∙4═884 101∙5═505 230∙3═690

143∙2═286 234∙2═468 201∙4═804

Ешкім де,ешқашан да ұмытылмайды.

Бекіту. Ой қорыту.( активойтпен жұмыс)

1.8 жүздік 3 ондық 9 бірліктен құралатын санды тап.

А) 938

Б) 839+

В)800

2.121 мен 4-тің көбейтіндісінің мәні

А) 400

Б) 125

В)484+

3.Көбейтудің қасиеттерін ата.

А) Ауыстырымдылық, терімділік, үлестірімділік.+

Б) Қосылғыш,қосылғыш, қосындының мәні.

В)Бөлгіш, ауыстырымдылы, терімділік.

ҮІІ. Үйге тапсырма: № 5, 230 бет. Бағалау.

Жүректен жүрекке Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту.

Әрқашан күн сөнбесін,

Аспаннан бұлт төнбесін,

Қасымда болсын анам,

Болайын мен де аман!








© 2010-2022