Конспект уроку з математики для 5 класу «Площа прямокутника і квадрата»

Конспект уроку з математики для 5 класу на тему: «Площа прямокутника і квадрата» за підручником  Н.А.Тарасенкова. Дана розробка уроку може бути використана на уроці вивчення і первинного закріплення нових знань з метою: сформувати в учнів поняття «площа фігури»; поглибити вміння і навички розв’язування задач на площу прямокутника і квадрата, установлення зв’язків між одиницями виміру площі.      Для підвищення інтересу учнів до вивчення математики на уроці створена проблемна ситуація, яка дозвол...
Раздел Математика
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тема. Площа прямокутника і квадрата

Мета. Сформувати в учнів поняття площа фігури. Поглибити вміння і

навички розв'язування задач на площу прямокутника і квадрата,

установлення зв'язків між одиницями виміру площі.

Продовжити роботу з розвитку логічного мислення та елементів

пізнавальної діяльності (кмітливості, умінь порівнювати, аналізувати),

вміння працювати в проблемній ситуації.

Виховувати культуру спілкування, самооцінку, інтерес до вивчення

геометрії. Формувати естетичний та художній смак.

Тип уроку: вивчення та первинне закріплення нових знань.

Обладнання: 1. Мультимедійний. проектор.

2. Презентація в Power Point.

3. Моделі прямокутників і квадратів.

4. Рулетка.

5. Роздавальний матеріал.

6. Підручник. Математика 5клас. Н.А.Тарасенкова,

І.М.Богатирьова, О.П.Бочко, О.М.Коломієць.

7. Експрес-контроль з математики для 5-го класу. Частина

перша. Н.А.Тарасенкова, І.М.Богатирьова, О.М.Коломієць.

Методи та методичні прийоми: словесні (розповідь, пояснення), наочні

(ілюстрація), практичні (вправи, задачі).

Форми організації пізнавальної діяльності учнів: фронтальна,

індивідуально - відокремлена, групова

Обладнання: лінійка, транспортир, таблиці, кольорова крейда.

Форми роботи: фронтальне опитування робота з підручником, індивідуальна

робота з , колективна робота.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

  1. Організаційний етап.

Привітатися. Відмітити відсутніх.

Конспект уроку з математики для 5 класу «Площа прямокутника і квадрата»


II. Перевірка домашнього завдання.

Експрес - контроль з теми: «Степінь числа» (5хвилин)

Розв'язки взяти на перевірку та оцінювання.

III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, мети,

завдань уроку.

Створення проблемної ситуації.

Розповідь вчителя.

Іду я сьогодні в школу, а мені телефонує Оксана Іванівна, мама Полини з батьківського комітету вашого класу, і каже: «В четвер в класі батьківські збори. Я хочу запропонувати батькам дизайн касу змінити - стіну з вхідними дверима в голубий колір перефарбувати. Та не знаю скільки фарби нам знадобиться, виходячи з того на 1кв.метр треба 100г фарби.»

Відповідаю їй, кажу: «Не хвилюйтеся, Оксана Іванівна, я Вам зателефоную після уроків, бо зараз мені часу бракує».

А сама собі думаю. Так, я можу вам запропонувати допомогти батькам. Давайте разом спробуємо обчислити: скільки треба фарби , щоб пофарбувати стіну в голубий колір з розрахунку 100г на 1кв.метр.

Запитання до класу: Що для цього треба знати?

Яку форму має стіна?

Повідомлення теми, мети, завдань уроку

Конспект уроку з математики для 5 класу «Площа прямокутника і квадрата»

У звичайному житті на кожному кроці ми зустрічаємося з поняттям "площа". Що таке "площа", знає кожен. Кожен розуміє смисл слів: площа кімнати, площа садового ділянки. Подумайте і самостійно дайте відповідь на питання: «Що таке "площа"?». І ви побачите, що не так-то просто. Навіть математики змогли створити відповідну математичну теорію порівняно недавно. Правда, це нікому не заважало успішно використовувати поняття площі і в науці, і на практиці з незапам'ятних часів.

Сьогодні на уроці ми з'ясуємо, що таке площа, пригадаємо обчислювальні формули площі прямокутника і квадрата і , я гадаю, дамо відповідь на запитання: Скільки фарби потрібно для того, щоб перефарбувати стіну класної кімнати в голубий колір? (На 1м² потрібно 100г фарби.)

Конспект уроку з математики для 5 класу «Площа прямокутника і квадрата»

IV. Сприймання і усвідомлення учнем нового матеріалу

Пригадаємо, що нам відомо про площу з початкових класів.

Евристична бесіда.

1. Що це за величина площа?

Поглянемо на парту. Ви бачите на столі книжку, зошит, пенал. Кожен з них займає певну частину стола, і ми можемо порівняти, який з них займає більше місця, а який менше. Математики сказали б, що ми порівнюємо предмети за площею, яку вони займають на столі.

Площа - це величина, яку можна не тільки порівнювати, а й вимірювати.

2. Які ви знаєте одиниці вимірювання площі?

Одиницею площі вважають площу квадрата, сторона Якого дорівнює одиниці довжини. Такий квадрат називають одиничним квадратом.

1 мм2, 1 см2, 1 дм2, 1 а, 1 Га, 1 км2

Читають так: один квадратний…….

Конспект уроку з математики для 5 класу «Площа прямокутника і квадрата»

3. Дати характеристику одиниць вимірювання площі?

1 мм2 - це площа квадрата зі стороною 1 мм.

1 см2 - це площа квадрата зі стороною 1 см,

1 дм2 - це площа квадрата зі стороною 1 дм,

1 м2 - це площа квадрата зі стороною 1 м,

1 Ар(а) - це площа квадрата зі стороною 10 м,

1 Га (Гектар) - це площа квадрата зі стороною 100 м,

1 км2 - це площа квадрата зі стороною 1км.

Між одиницями площі існує зв'язок, так:

Конспект уроку з математики для 5 класу «Площа прямокутника і квадрата»

4. Що означає визначити площу фігури?

Визначити площу фігури означає з'ясувати, скільки одиничних квадратиків в ній вміщається.

Конспект уроку з математики для 5 класу «Площа прямокутника і квадрата»

5. Користуватися таким способом обчислення площі не зручно, тому для знаходження площ многокутників користуються формулами.

Про цю фігуру знають всі:

Кути в нього всі прямі!

І є чотири сторони,

А протилежні − рівні!

Це прямокутник.

У прямокутника є брат.

А назву має він квадрат

Як обчислити площі прямокутника і квадрата?

Конспект уроку з математики для 5 класу «Площа прямокутника і квадрата»

V. Музична фізична хвилинка .

VI. Первинне закріплення знань.

1). За підручником розв'язати: №718, №720, №727, №723 стр.162.

2). Розв'язання задач з завданням на слайді .

Конспект уроку з математики для 5 класу «Площа прямокутника і квадрата»

Конспект уроку з математики для 5 класу «Площа прямокутника і квадрата»

Конспект уроку з математики для 5 класу «Площа прямокутника і квадрата»

Конспект уроку з математики для 5 класу «Площа прямокутника і квадрата»

3). Практична робота.

  • розв'язати ключову задачу, вимірявши довжину та висоту стіни (наближено в метрах)

Конспект уроку з математики для 5 класу «Площа прямокутника і квадрата»

  • Роздати моделі прямокутників і квадратів.

Завдання. Обчислити площі фігур, вимірявши необхідні елементи.

(Площі фігур червоного кольору - 48см2 ,

жовтого кольору - 56см2 ,….)

Разом складаємо слово «УСПІХ».

48см2

56см2

64см2

72см2

80см2

У

С

П

І

Х


  1. Підведення підсумків, рефлексія.

    • Цінування.

    • Оцінювання.

    • Рефлексія.

Інформація про домашнє завдання

Параграф 19- вивчити, розв'язати №720, №724, №734

Конспект уроку з математики для 5 класу «Площа прямокутника і квадрата»



© 2010-2022