- Преподавателю
- Математика
- Жазбаша қосу және азайту 2 сынып
Жазбаша қосу және азайту 2 сынып
Раздел | Математика |
Класс | 2 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Куанышева Т.С. |
Дата | 27.12.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Бекітемін:-------------- Т.Үмбетқалиева
Пәні
Математика
Сабақтың тақырыбы:
Жазбаша қосу және азайту тәсілдері
Сілтеме
Математика оқулығы. Авторлары: Т.Қ.Оспанов, Ш.Х.Құрманалина, Ж.Т.Қайыңбаев, К.Ә.Ерешева, М.В.Маркина Алматы «Атамұра» 2013 ж
Сабақтың мақсаты:
-
Оқушылардың қосу және азайту тәсілдерінде алған білімдерін қалыптастырып, дамыту.
-
Өз беттерімен жұмыс істеу қабілеттерін арттыру.
Оқыту нәтижелері:
-
Ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамиды
-
Қосу және азайту тәсілдерін меңгереді
-
Топта ынтымақтастықпен жұмыс жасау бірлігі артады
Негізгі идеялар
-
Балалардың сабаққа қызығушылықтарын арттыра отырып, көбейту және бөлу кестелерін меңгерту
Тапсырмалар
-
Өзіндік жұмыс
-
Дәптермен жұмыс
-
Оқулықпен жұмыс
-
Сұрақ бізден, жауап сізден...
-
Дидактикалық ойын: «Қоянға көмектес»
Бағалау критерийі
Жүргізілетін жұмысым
Уақыты
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
4 минут
І. Ұйымдастыру бөлімі:
П с и х о л о г и я л ы қ д а й ы н д ы қ .
Математика керек әр күнге,
Математика қажет өмірде
Математиканы оқимыз
Миымызға тоқимыз
-Барлығыңа сабақта сәттілік тілеймін!
Математика- ғалымдар патшасы деген екен Абай атамыз.Яғни,математиканы білсек барлығын да біледіекенбіз.
Мұғаліммен сәлемдесу
-
Оқушылармен амандасу
-
Оқушыларды гоеметриялық пішіндер арқылы, 3-топта бөлініп, отырғызу.
-
Топ ережесін еске түсіру
4 минут
ІІ. Үй тапсырмасы:
№ 7. 175 бет
«Сұрақ бізден, жауап сізден» әдісі
Баған түрінде қосып,азайтуды қайталап,ережені еске түсіру
6 минут
-
Оқушылардың қосу және азайту тәсілдерін ауызша есептеу дағдыларын дамыту
-
Есепті дәл және мұқият орындалуын қадағалау
5 минут
ІІІ. Мағынаны тану
Қызығушылықты ояту
-
-
Оқушылар берілген есепті түсіндіре отырып шығарады
-
Ашық сұрақтарға жауап береді
3 минут
ІҮ. «Ой қозғау» стратегиясы
№ 2 176 бет
Шарты: Жүрген жолы -60м
Қалғаны - 30м
Барлығы -?
Шешуі: 60+30=90 (м)
Жауабы: Үй мен кітапхананың арасы -90 м
1 минут
Сергіту сәті: «Қара жорға»
Оқушылар ән тыңдау арқылы әртүрлі қимылдар жасайды
5 минут
Ү. Топпен жұмыс
-
Мұғалім өзі бірінші есепті түсіндіре отырып, шығарады
-
Оқушылар 2,3,4 есептерді топпен орындайды.
5 минут
ҮІ. Оқулықпен жұмыс
«Бірге ойлаймыз» әдісі
45+45 = 90 90 - 45 = 45
35 + 55 = 90 90 - 55 = 35
25 + 65 = 90 90 - 65 = 25
-
Оқушылар есепті өздері ойлана отырып шығарады.
6 минут
ҮІІ. Тақтамен жұмыс
Х + 49 = 76
X = 76-49
X = 27
27 + 49 = 76
76 = 76
Шығармашылық тапсырма:
Ләйланың 3 бүтін, 2 жарты және 4 ширек алмасы бар. Ләйланың неше алмасы бар?
(5 алма)
3 минут
ІХ. Сабақты бекіту
Кластер құру
Кел, ойнайық!
«Сөз құрастыр»
Топпен жұмыс
2 минут
Критерий бойынша формативті бағалау
Оқушы аты
Топпен жұмыс жасауы
2 балл
Шығармашылық жұмысқа араласуы
3 балл
Сұрақтарға жауап беруі
3 балл
Бүгінгі сабаұты меңгеруі 3 балл
Кел,
Ойнайық
1балл
Оқушыларды формативті бағалау, мадақтау
1 минут
ХІ. Рефлексия
Оқушылармен кері байланыс орнату.
Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазады.Түсінбеген сұрақтары болса стикерге жазады.
Кейінгі тапсырма
№ 4 177 бет
Пән мұғалімі
Қуанышева Тілекші саматқызы