Сабақ жоспары математика (6 сынып) Санның модулі

Раздел Математика
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ жоспары математика (6 сынып) Санның модуліСабақ жоспары математика (6 сынып) Санның модуліСабақ жоспары математика (6 сынып) Санның модуліҚысқа мерзімді сабақ жоспары

Пән мұғалімі Ш.А.Койшибаева


Сыныбы:

6 «а, ә»

Пәні: математика

Күні: 20.10.2015ж.

Сабақ: № 43

Сабақтың тақырыбы



Санның модулі

Сабақтың мақсаты

Санның модуліне анықтама беру, рационал сандардың модульдерін анықтау. Координаталық түзу бойындағы сандардың модульдерін таба білуге үйрету. Модульмен берілген есептерді шығара білуге дағдыландыру, математикалық тілде сөйлеуге машықтану, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру

Сілтеме

Оқулық «Математика» 6 сынып, Т.А.Алдамұратова - Атамұра 2015ж

Сабақтың әдіс - тәсілдері

Диалогтық оқыту, Сыни тұрғыдан ойлау, Оқытуды бағалау(формативті), АКТ-ны пайдалану

Сабақтың типі

Топпен жұмыс, жұппен жұмыс

Түйінді идеялар

Санның модулін таба біледі

Күтілетін нәтиже





  • Кез келген санның модулін таба біледі;

  • Рационал және бүтін сандар жиынын ажырата біледі;

  • Қойылған сұраққа сыни ойлана алады;

  • Өз дәлелдемесін келтіре алады;

  • Өзіне және топқа деген жауапкершілігі жоғары;

  • Топ ережесіне бағынады;

  • Өзгенің пікірін тыңдай алады;

  • Қалыптасқан білімдерін көрсетеді;

  • Өз-өзін және бір-бірлерін бағалай біледі.

Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс - әрекеті

Оқушының іс - әрекеті

1. Ұйымдастыру

(3 мин)

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып, оқушыларды саналу бойынша топқа бөлу

Оқушылар 5 топқа бөлініп отырады

2. Үй тапсырмасы

(3 мин)

Үй жұмысының дұрыс орындалуын тексеру

№337

Сабақ жоспары математика (6 сынып) Санның модулі

Топтағы әр оқушы өзінің үй жұмысын тексереді

3. Білу

(5 мин)

«Миға шабуыл» әдісі

  1. Оң және теріс сандар дегеніміз?

  2. Координаталық түзу дегеніміз не?

  3. Қандай сандарды қарама-қарсы сандар деп атаймыз?

  4. Қандай сандар бүтін сандар жиынын құрайды?

  5. Қандай сандар рационал сандар жиынын құрайды?

  6. Таңбалар ережесін айтып беріңіз

Оқушылар сұраққа жауап береді

4. Түсіну

(10 мин)

«Баяндама» әдісі

1-топ. Бірінші абзац

2-топ. Екінші абзац І . Оң санның модулі

3-топ. Үшінші абзац ІІ. Теріс санның модулі

4-топ. Төртінші абзац. ІІІ. Нөл санының модулі.

5-топ. Бесінші абзац. IV. Қарама-қарсы сандардың модулі

Топпен жұмыс.

Әр топқа тапсырма беріледі, сол тапсырманы топ арасында талқылап, қалған топтағы оқушыларға түсіндіреді.

5. Қолдану

( 10мин)

«Жигсо» әдісі

1-топ № 339 (а)

2-топ № 339 (ә)

3-топ № 339 (б)

4-топ № 340

5-топ № 341

1-топ № 339 (а)

Сабақ жоспары математика (6 сынып) Санның модулі

2-топ № 339 (ә)

Сабақ жоспары математика (6 сынып) Санның модулі

3-топ № 339 (б)

Сабақ жоспары математика (6 сынып) Санның модулі4-топ № 340

Сабақ жоспары математика (6 сынып) Санның модулі5 -топ № 341

Сабақ жоспары математика (6 сынып) Санның модулі

Топпен жұмыс

Әр топқа тапсырма беріледі, тапсырманы өзара талдап, тақтаға шығып түсіндіреді.

6. Талдау

(5 мин)

Жұппен жұмыс

№344 (1,2,3)

1)Сабақ жоспары математика (6 сынып) Санның модулі

О

-2 0 2

2) Сабақ жоспары математика (6 сынып) Санның модулі

О

1,5 0 1,5

3) Сабақ жоспары математика (6 сынып) Санның модулі

О

-3,5 0 3,5

Оқушылар өзара жұптасып, есеп шығарады.

7.Жинақтау

(3 мин)

«Кім жылдам?» әдісі

  1. Модуль сөзі латыннан қазақшаға аударғанда қандай мағына береді?

  2. Оң санның модулі нешеге тең?

  3. Теріс санның модулі ше?

  4. Нөл санының модулі неге тең?

  5. Сабақ жоспары математика (6 сынып) Санның модулісанының модулі нешеге тең?

  6. Қарама-қарсы сандардың модулі неге тең?

  7. Сабақ жоспары математика (6 сынып) Санның модулісанының модулі нешеге тең?

  8. Сабақ жоспары математика (6 сынып) Санның модулісанының модулі нешеге тең?

Әр топқа тапсырма беріледі, топ оқушылары талдап, жауапты оқулары керек

8. Бағалау

(3 мин)

Бағалау парағы арқылы

9.Рефлексия

(2 мин

«Күту ағашы»

10. Үйге

Тапсырма

(1 мин)

№345, №346, №347




4


© 2010-2022