- Преподавателю
- Математика
- Ситуация по математика 4 група
Ситуация по математика 4 група
Раздел | Математика |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Христова Е.И. |
Дата | 21.10.2014 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Ели Иванова Христова - СДК 6238
ЗРС по математика в IV група
Тема: "Броене. Ориентиране"
Цел: Сравняване и назоваване на количествени отношения.
Задачи:
-
Задължителна - Определя и назовава количества от предмети с числата до 10;
-
Избираема - Да се даде възможност за самостоятелна работа на децата при задачата чрез Flash играта
Методи: Моделиране, демонстрация, упражнение.
Подходи:
-
Индивидуален и диференциран;
-
Интегрален - Игрова култура "Бонбони за Мечо"
Материали: учебно помагало, оперативен материал, Flash игра
Инструктаж: На всяка масичка да се осигурят материали за всяко дете, (лист от учебното помагало), графичен материал (моливи, пастели, флумастери), оперативен материал (цветни жетони).
Ход на ситуацията: В уводната част на ситуацията обяснете на децата как да изпълнят задачите, поставени в учебното помагало. Направете демонстрация на групирането на предметите и назоваване на количеството. Поставете конкретна задача и оставете децата да работят самостоятелно. В заключителната част включете Flash играта (), дайте възможност на всяко дете да се упражни и да изпълни поставена от Вас задача. Може да импровизирате като измисляте различни условия на задачите, например:
-
Дай на Мечо 5 бонбона (детето поставя бонбоните в коремчето на Мечо). Колко (жълти) и колко (розови) бонбона му даде? (детето отброява).
-
Дай на Мечо 3 (сини) и 4 (зелени) бонбона. Колко бонбона изяде мечо?
И т. н.