- Преподавателю
- Математика
- » Қысқаша көбейту формулалары» тақырыбында сабақтың жоспары
» Қысқаша көбейту формулалары» тақырыбында сабақтың жоспары
Раздел | Математика |
Класс | - |
Тип | Презентации |
Автор | Баетова М.С. |
Дата | 02.03.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
7 «А» сынып, алгебра, ашық сабақ
Тақырыбы:
Қысқаша көбейту формулалары
Мақсаттары:
-
қысқаша көбейту формулалары туралы білімдерін жүйеге келтіру, формулаларды айыра білу, дұрыс атау, тұжырымдамаларын пайдаланып есептерді шығару;
2. ауызша есептеу дағдыларын әрі қарай дамыту;
3. ұйымшылдыкқа тәрбиелеу, математикалық тілде сөйлеуді үйретуді
жалғастыру.
Сабақтың түрі:
оқушылардың білімдерін жинақтау, қорытындылау.
Әдіс-тәсілдері:
репродуктивті, топпен жұмыс істеу, өзін-өзі және бір-бірін бағалау.
Сабақты өткізу формасы:
сайыс.
Көрнекіліктер:
интерактивті тақта, тест өткізуші Activote, бағалау парақтары.
Сабақ барысы
1. Ұйымдастыру.
2.Сабақтың мақсатымен таныстыру: қысқаша көбейту формулаларды қайталап, олардың атауларын, тұжырымдамаларын, жазылуын көрсету;
Формулаларды қалай пайдаланатынын көрсету;
Білімдерін пайдаланып сайыста жеңіп шығу.
3.Үй жұмысын тексеру:
- «Жұбын тап» ойыны (флипчарт 1)
- Көру диктант (флипчарт 2) («Перде» программасы). Жұпта бір-бірін бағалау. Бағалау параққа екінші бағаны кою.
4. Сайысты өткізу. «Қысқы олимпиада» (флипчарт 3 ).
Оқушыларға түрлі түсті стикерлерді үлестіріп 3 топқа бөлу, әр топ өзіне бір елдің атын алады (мысалы Қазақстан, АҚШ, Франция).
Сайыс 5 кезеңнен тұрады: шорт-трек, коньки тебу спорты, мәнерлеп сырғанау, фристайл, биатлон. Дұрыс орындалған тапсырмаға олимпиадалық дөңгелектердің бірі беріледі. 5 дөңгелекті жинап параққа дұрыс жапсырып үлгерген топ жеңімпаз болады.
Кезең 1
Кезең 2
Кезең 3
Кезең 4
Кезең 5
5 дөңгелек жапсырылған парақтарды тақтаға іліп, нәтижесін шығарамыз. Жеңімпаздарға виртуальды медальдар ұсынылады. Топ әрбір мүшесін бағалайды, бағалау парағына үшінші баға қойылады.
5. Тест өткізу (Activ Vote пайдаланамын) (флипчарт 9).Нәтижесіндегі бағаны бағалау парақтарына қойғызу.
6. Бағалау. Оқушылар бағалау парақтағы бағалардың арифметикалық ортасын тауып бағасын күнделіктерге қойып алады.
Бағалау парағы
№
Жұмыс түрі / 26.02.2014
Баға
1
Үй жұмысы
2
Сайысқа қатысу
3
Тест
Қорытынды баға
7. Үйге тапсырма: (флипчарт 10) №205 (а), №216 (3), №223(2).
8. Рефлексия.