Класна година на тему: Як досягти поваги в колективі

Раздел Классному руководителю
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

6

Тема. Як досягти поваги в колективі.

Мета. Розкрити суть поняття «колектив», «колективізм», «честь колективу», формувати добрі взаємини між дітьми в класі, вчитися аналізувати свої вчинки і поведінку.

Очікувані результати

Після цього уроку учні зможуть:

  • Пояснювати поняття «товаришування», «честь колективу»;

  • Наводити приклади взаємодопомоги та поваги в колективі;

  • Аналізувати свої вчинки та поведінку товаришів.

План змісту уроку

  1. Що таке товаришування та як стати товариським.

  2. Чому важливо пишатися своїм колективом.

Тип уроку. Комбінований.

Обладнання. Засоби мультимедіа, презентація до уроку

ХІД УРОКУ

  1. Організаційна частина. Створення емоційно - позитивної атмосфери уроку. (слайд 1)

А зараз, діти, я вам пропоную пограти в гру «павутинка». Я беру за один кінець клубка, затискаю його в руці і кидаю клубок ниток іншому зі словами: «Я - Ірина Андріївна, кидаю клубок Ткаченко Артему» Артем, тримаючись за нитку, кидає клубок далі і називає своє ім'я і ім'я наступного гравця.

Ось бачите, ви всі пов'язані один з одним, і навіть якщо ми відпустимо нашу павутину все одно від вчинків кожного залежить життя у вашому класному колективі.

П. Перевірка домашнього завдання.

Учні зачитують про випадок, який переконав у тому, що ваш друг ― справжній, і ви можете на нього покластися(завдання перевіряється протягом 5-6 хв.)

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Бесіда за питаннями.

  • Як можна назвати всіх інших однокласників, адже не всіх ми маємо за друзів? (товариші)

  • А чи є різниця між словом «друг» і «товариш»

  • А яким словом можна характеризувати ваш клас як групу людей, об'єднаних спільними інтересами. (колектив)

ІУ. Повідомлення теми й мети уроку.

1. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель. Слово «колектив» сьогодні є ключовим на уроці, бо тема нашого уроку: «Як досягти поваги в колективі»

1. Робота на текстом. (слайд 3)

Спочатку згадаємо притчу: В одному селі помирав глава великої родини. Він попросив принести віник і запропонував своїм синам зламати його. Кожен спробував, але хоча всі вони були сильні люди, жодному не вдалося впоратися. Тоді батько попросив розрізати дріт, що зв'язує віник, і запропонував синам зламати його. Прути розсипалися. Вони з легкістю зробили це. Батько сказав: "Коли мене не буде, тримайтеся разом, і будь-які випробування вам не страшні. А поодинці вас легко зламати як ці прути".

- Чому так сказав глава родини?

2. Складання асоціативного куща. Які асоціації виникають у вас при слові «колектив» (слайд 4)

  • КОЛЕКТИВ

  • Клас

  • Спільна справа

  • Група людей

  • Закони

  • Правила

  • Інтерес

  • Загальні цілі

3. Робота в групах. Давайте спробуємо дати визначення колективу.

(слайд 5 )

Колектив - це люди, об'єднані спільними ідеями, інтересами, справами. Гарні дружні відносини в колективі залежать від кожного учасника.

  • Які колективи ви знаєте?

(Учнівський, учительський, танцювальний, спортивний - команда, естрадний колектив - група)

  • У чому цінність колективу? Чи необхідно він людині?

4. Робота з підручником Данилевської і Пометун. (слайд 6)

Відкрийте підручник на с. 74. Уважно прочитайте текст. Дайте відповідь на питання: чи можна назвати клас Олесі та Богдана дружним? Чи по-товариськи дівчата та хлопці поставились одне до одного?

5. Робота в малих групах. Розв'язання моральних задач.

Завдання. Кожна група отримує картку з моральною задачею, яку треба розв'язати за 3 - 5 хв.

  • У холодний зимовий день подруги Наталка й Оленка йшли із школи додому. Наталка була тепло одягнена. На ній була шубка і рукавички. Її ранець зручно лежав на спині. А Оленка забула рукавички в школі, тому портфель вона несла в голій руці.

  • Рука в мене замерзла страшенно! ― поскаржилася Оленка подружці.

  • А в мене ні.

Так вони йшли до самого дому.

Запитання.

  • Що можна сказати про поведінку Наталки?

  • Як потрібно було їй вчинити?

  • А як би ви діяли на місці Наталки?

  • Чи можна Наталку назвати справжньою подругою?

    • На шкільній ділянці діти працювали дружно. Усі намагалися виконати роботу добре. Тарас теж старався. Але чомусь у нього не виходило швидко, і він відставав від товаришів. Ось уже майже всі учні закінчили копати свої ділянки, а Тарасу ще так багато роботи. «Що ж робити? Коли ж це я встигну все скопати?» ― подумав хлопчик.

Запитання.

  • Як ви гадаєте, коли Тарас закінчив копати свою ділянку?

  • Що повинні були зробити його товариші?

  • Як би ви вчинили в такому випадку?

  • Як діють справжні товариші?


  • Це було ранньою весною. Маринка йшла до школи. Йти далеко: дорога погана, а вона в черевиках. І наскрізь промочила ноги. Прийшла в клас. Дівчатка обступили її, занепокоїлися: «Скоріше знімай черевики і грій ноги». А Валя (вона жила близько від школи) збігала додому і принесла чобітки. Хороше було Маринці того дня ― ногам тепло і на душі радісно.

Запитання.

  • Чому дівчинці було радісно?

  • Чи можна дівчаток із класу назвати справжніми подругами?

  • Як би ви діяли у такому випадку?

  1. Творче завдання в парах (слайд 7)

Придумати правила поведінки для однокласників, які допоможуть класу стати дружним колективом.

7. Хвилинка-веселинка. Давайте подивимося фрагмент мультфільму, де наші вірні друзі співають дуже цікаву пісеньку і відпочинемо. (слайд 8)

8. Робота в групах. Гра «Малюємо разом». (слайд 9)

  • Дружба завжди виникає із взаємної симпатії. Наприклад, у малят така симпатія часто виявляється у бажанні поділитися солодощами. Те, що ви, п'ятикласники, даєте собі раду в ситуації, коли треба розділити яблуко чи тістечко, цілком зрозуміло. А чи вмієте ви ділитися увагою, почуттями? Щоб це перевірити, пограйте в гру «Малюємо разом».

Для цього об'єднайтеся в групи по 5-6 осіб. Розподіліть між собою олівці. За правилами, кожен учасник малює олівцем тільки одного кольору. Оберіть тему малюнка і малюйте разом упродовж 5 хв.

Коли роботу буде виконано, подивіться, чи однаково представлені на малюнку кольори вашої групи. Якщо так ― ви умієте ділитися почуттями! А відтак ― умієте дружити.

9. Робота над текстом оповідання Л. Толстого «Два товариші». (слайд 10)

  • Прослухайте оповідання і скажіть, як у ньому дається відповідь на наше питання?

Ішли лісом два товариші і зустріли ведмедя. Один кинувся тікати, вліз на дерево і заховався, а другий лишився на дорозі. Робити йому було нічого: він упав на землю і прикинувся мертвим.

Ведмідь підійшов до нього і почав нюхати, а той і дихати перестав. Ведмідь обнюхав його лише та й пішов собі.

Коли ведмідь пішов, той зліз із дерева і сміється:

  • Ну, що, ― каже, ― ведмідь тобі на вухо шептав?

  • А він сказав мені, що погані ті люди, які в біді товариша покидають.

10. Творче завдання.

  • У кожного з вас на парті є набір кольорового паперу. Який колір ви оберете як такий, що найбільше відповідає вашому настрою після сьогоднішнього уроку? Поясніть свій вибір

11. Гра Чарівний стілець» (слайд 11)

У дружному колективі бачать не тільки і не стільки недоліки, а головне, бачать гідності один одного.

Давайте повчимося помічати хороше (позитивне) у своїх однокласників. А допоможе вам у цьому "чарівний стілець".

На "чарівний стілець" запрошується один з учасників гри: як тільки він сідає, "висвічуються" і стають очевидними тільки всі її гідності; присутні розповідають про те, що бачать їхні очі: називають якості (розумний, добрий, уважний ...); дають поведінкові характеристики (він завжди допомагає, до нього можна звернутися з проханням ...); говорять про зовнішні достоїнства, наприклад: гарне волосся.

Учитель. (слайд 12) Діти, в кінці нашого уроку мені хотілося б вам подарувати «Думки мудреця» і якщо ви хоча б раз на день будете виконувати один з пунктів, то я думаю що колектив вашого класу буде дуже дружним і люди які вас оточують, будуть отримувати позитив від спілкування з вам

1. Поважай співрозмовника

2. Будьте тактовними

3. Не принижуйте співрозмовника

4. Не принижуйте достоїнств співрозмовника, не ставте його в незручне становище

5. Будьте уважні до співрозмовника

6. Умійте слухати і чути співрозмовника Не перебивайте його

1У. Підсумок уроку. (слайд 13)

А зараз кожен з вас підведе для себе підсумок цієї розмови і закінчить фразу: «Сьогоднішня розмова ...» (Передавать квітку)

У. Домашнє завдання. (слайд 14)

Розпитайте батьків або інших дорослих, чи існують в їхніх колективах товариські стосунки. Чи цінують вони свій колектив і чому? Як вони долають конфліктні ситуації? Підготуйтеся розповісти про їхній досвід своїм однокласникам.



© 2010-2022