Қазақ тілінен сабақ жоспары Егер де мен әртіс болсам 11 сынып

Раздел Классному руководителю
Класс 11 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

11 сынып. Қазақ тілі сабағынан орта мерзімді сабақ жоспары.

Сабақтың тақыры

бы

Оқып-үйренудің негізгі мақсаттары

Оқытуда қолданатын әдіс-тәсілдер

Оқып-үйренудің нәтижесі

Үйрену мақсатында бағаны қоса бағалау

Барлығын қосқанда

Негізгі дерек көздері

Егер де мен әртіс болсам

Жаңа сөздерді біледі. Егер де мен әртіс болсам сабағы туралы әңгімелейді.

Көшбасшылық:шат

Тықшеңбері:«музыка

лық аспаптар».

Диалогтық оқыту.Топпен жұмыс. Сын тұрғысынан ойлау.Сұрақ құрастыру, жауап беру. Сергіту сәті «қара жорға» би билеу. Диалогтық оқыту. Әңгімелеу.

Жаңа сөздерді біледі. Егер де мен әртіс болсам сабағы туралы әңгімелейді.

Табысқа жету өл-

шемдері, өзін-өзі

бағалау, кері байла

ныс.

Топпен жұмыс, деңгейлік тапсырма орындау.

Таныстырыл-ымдар, смайликтер,

стикерлер,

кітап,ғалам

тор.

11-сынып. Қазақ тілі сабағднан қысқа мерзімді сабақ жоспары.

Күні:

Сабақ:

Сабақтың тақырыбы:

Егер де мен әртіс болсам

Сабақтың мақсаты:

Жаңа сөздерді біледі. Егер де мен әртіс болсам сабағы туралы әңгімелейді.

Оқудың нәтижесі:

Жаңа сөздерді білді. Егер де мен әртіс болсам сабағы туралы әңгімеледі.

Көрнекілігі:

Таныстырылымдар, смайликтер, стикерлер,кітап,ғаламтор.

Сабақтың барысы:

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Уақыты

1-әрекет

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесемін. Оқушылардың зейінін сабаққа аударамын.

-Бүгін сабақта кім кезекші?

-Сыныпта кім жоқ?

-Бүгін аптаның қай күні?

Сәлемдеседі.

Оқу құралдарын дайындайды.

Берілген сұрақтарға жауап береді.

1 мин.

2-әрекет

Ынтымақтастық

атмосферасын орнату

Оқушыларға өздеріне төрт топқа бөлінуін сұраймын, әр топқа музыкалық аспаптың аты жазылған қағазды беріп, осы аспапты ыммен көрсету керектігін түсіндіремін.

Оқушылар топтарға бөлініп, берілген тапсырма бойынша дайындалады, ойлап тапқандарын көрсетеді, басқа топтар бұл қандай аспап екенін табады.

3 мин.

Топқа бөлу

Оқушыларды (үшбұрыш, төртбұрыш, бесбұрыш суреттері) суреттердің көмегімен топтарға бөлемін. Әр топта бір сурет боялған, сол суретті алған оқушы көшбасшы болатынын түсіндіремін. Топтағы оқушыларға міндеттерін естеріне салып, топ мүшелерінің қызметтерін өзара бөлгіземін. Топ ережесін естеріне саламын. Табысқа жету өлшемдерін интербелсенді тақта арқылы көрсетіп, түсіндіремін, әр оқушының қолына бағалау парағын беремін.

Оқушылар өз орындарына барып отырады, оқушылар міндеттерін өзара белгілеп алады.

3-әрекет

Үй тапсырмасын сұрау

Үйге берілген тапсырманы естеріне саламын.

Оқушылар қолдарын көтеріп, тақтаға шығып, жаттаған сөздерін айтады және құраған сөйлемдерін оқиды.

7 мин.

4-әрекет

Жаңа сабақ.

Миға шабуыл.

Сабақтың басында не істедік? Қандай музыкалық аспаптарды анықтадық? Қалай ойлайсыңдар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай сабақпен байланысты? Сабақтың тақырыбын, мақсатын айтамын.

Берілген сұрақтарға жауап береді. Жаңа тақырыптың мақсатын біледі.

5мин.

5-әрекет

Жаңа сөздер

Ақпараттық коммуникацияны қолданып, интербелсенді тақтаға жаңа сөздерді көрсетемін, оқушылар кезекпен оқиды және дәптерлеріне көшіріп жазады.

Оқушылар оқиды, көшіріп жазады.

10мин.

Топтық жұмыс

Интербелсенді тақтада мәтінді көрсетемін, топтарға 2-3 сөйлемнен бөліп беремін, әр топ өз сөйлемдерін аударады.

Әр топ өз сөйлемін аударады.

6-әрекет

Сергіту сәті

«Қамажай» әнін қосып, балаларды билеуге шақырамын.

«Қамажай» биін билейді.

3мин.

7-әрекет

Жиксо әдісін қолдану.

Сұрақ-жауап

Әр топтан 2 адамнан шығып, келесі топтарға барып, өздерінің аудармаларын түсіндіреді және басқа топтардың аудармаларын тыңдайды.

Бір топтың тапсырмасын екінші топқа ауыстырамын. Әр топ көрші топқа сұрақтар құрастырады

Бір-бірін тыңдайды, мәтіннің мазмұнын толық біледі.Өз сұрақтарын қойып, жауап алады. Өздеріне қойылған сұрақтарға жауап береді.

5мин.

8-әрекет

Ойды қорыту

Интербелсенді тақта арқылы сызбаны көрсетіп, сқйлем құрауға тапсырма беремін. Интербелсенді тақтаға сурет көрсетіп, оқушылардан әңгімелуді сұраймын.

Сөйлем құрап айтады. Сабақта өтілген сөздерді қолданып, мәтінде кездескен сөйлемдерді қолданып, өз ойларын қосып, оқушылар кезекпен әңгімелейді.

5мин.

9-әрекет

Үй тапсырмасы

«Егер де мен әртіс болсам» тақырыбына шағын шығарма жазу.

Күнделіктеріне тапсырманы жазады.

2мин.

10-әрекет

Бағалау

Әр оқушы өзіне не үшін қандай баға қойғанын айтады, топ мүшелері келісетінін, келіспейтінін айтып отырады.

Әр оқушы өзіне қойған бағасын және не үшін қойғанын айтады.

3мин.

11-әрекет

Рефлексия

Сабақтың ұнаған, ұнамаған жақтарын стикерлерге жазуын сұраймын.

Стикерге өз ойларын жазып, смайликтерге жапсырады.

1мин.


© 2010-2022