Заняття-практикум Честь, совість, гідність як ознаки менталітету

Розробка призначена для класних керівників. Виховання відповідальності за свої вчинки. Розкривається поняття менталітету, учні поповнюють свої знання про "честь", "совість" та "гідність". Учні осмислюють такі проблеми: чому не можна принижувати людську гідність; чому кожна людина варта поваги; чому важливо знати думку інших про тебе; коли людині буває соромно. Учні працюють з прислів'ями, шкалою самооцінки, продовжуюють речення, працюючи в групах, складають кодекс честі сина або доньки, громадян...
Раздел Классному руководителю
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Заняття - практикум


Тема: Честь, гідність, совість як ознаки менталітету

Мета: доповнити, поширити знання учнів про зміст понять «честь», «гідність», «совість»;

спонукати їх до осмислення таких проблем: чому не можна принижувати людську гідність; чому кожна людина варта поваги; чому важливо знати думку інших про тебе; коли людині буває соромно;

виховувати почуття гідності й честі; уміння поважати ці почуття в інших; відповідальності за свої вчинки.

Обладнання: карточки з завданнями.


Хід заняття


I Оргмомент

II Психологічний настрій

  1. Доповнити фразу

  • Надмір насолод спустошує людину, спричиняє її … (страждання )

  • Щастя - неповторне, кожна людина відчуває його…(по-своєму)

  • Що є щастям для одного, може бути для іншого..(нещастям)

  • Індивідуальність людини - це її…(звички, інтереси, характер)

ІІІ Робота над матеріалом

  1. Слово вчителя

Ми знаємо, що кожна людина - це особистість зі своїм характером, звичками, інтересами. Добре, легко та безпечно жити, якщо поруч чесні, порядні люди.

Кожна людина здатна на самооцінку. Високо чи низько вона себе оцінює в конкретній ситуації, залежить від її вдачі, поведінки, обставин. У неї формується певний стандарт самооцінки - власне відчуття честі й гідності (уявлення, що є гідним чи негідним, які вчинки вона вважає моральними, а які - аморальними). Цього морального стандарту вона намагається додержуватися й вимагає, щоб його додержували ті, хто її оточує. Повага до власної честі й гідності з боку інших - право кожної людини.

2. Заповнення «шкали»

- самозаглибтеся в себе і подумайте, в якій мірі у вас є ці почуття. Розташуйте листочок на дошці.

3. Менталітет - сукупність психічних, інтелектуальних, ідеологічних, релігійних, естетичних і т. д. особливостей мислення народу, соціальної групи або індивіда, що прославляються в культури, мові, поведінці.

4. <<Мікрофон>>

- За що я поважаю своїх рідних та друзів, за що, на мою думку, можна поважати мене.

5. Уточнення понять «гідність», «честь», зв'язок з народною мораллю, Біблією.

6. Прислів'я «Краще чесно, як безчесно», «Батьком - матір'ю не хвались, а хвалися честю». (пояснити )

7. Незакінчене речення /чесно, нечесно, гідно, негідно/

- Не говорити правду -

- Не кривдити менших і слабших -

- Не брати того, що тобі не належить -

- Не виконати д/з -

- Не допомогти батькам у домашній роботі -

- Не пояснити товаришеві завдання -

- Не дати списати, а пояснити -

- Не реагувати на зауваження учителя -

8. Совість

- Що є мірилом понять «честь», «гідність»?

- Що означає «жити по совісті», «судити по совісті»?

- Народна мудрість говорить, що «Совість - це найніжніше деревце, яке слід плекати». Чому?

- Що ж таке совість?

- Чи може людина жити без совісті?

- А сором завжди знаходиться поряд із совістю.

- Пригадайте випадок, коли було вам соромно. Розкажіть про це товаришеві.

- Совість - це суворий внутрішній контроль.

Латинська мудрість каже: «Що не забороняє закон, те забороняє зробити сором»

Поясни

Совість гризе без зубів

Догоджай не людям, а совісті своїй

Від своєї совісті не втечеш.

Розкажи

Чого слід соромитися?

- Чи соромно попрохати допомоги?

Поясни

Папір не червоніє

Сором очі їсть

Ні стиду, ні сорому

9. Робота в групах

Скласти кодекс честі: а) сина, доньки; б) громадянина країни; в) кодекс совісті.

10. Тест (поставити бали від 1 до 5)

1. Говорю правду

2. Не ображаю однолітків і менших

3. Поважаю старших

4. Допомагаю тим, хто цього потребує

5. Слово і діло у мене поряд

6. Погані звички зі мною не дружать

7. Добрі вчинки - це веління моєї душі

8. Мені ніколи не буває соромно

9. Я чесний перед собою

10. Для мене важлива думка оточуючих

11. Коригування шкали. Підсумок


© 2010-2022