Тіл ұстарту сабағы

Мақсаты:Білімділік: Сатирик, жазушы әрі ақын О.Әубәкіровтің шығармашылығымен таныстыруДамытушылық:шығарманы талдау арқылы өз ойларын еркін айтуға,өз мүмкіндіктерін кеңінен пайдалануға , танымдық деңгейлерін көтеруге баулуТәрбиелілік: болашаққа деген әр оқушының сенімін нығайту, биікке ұмтылдыру, шыншылдыққа, еңбекқорлыққа тәрбиелеу
Раздел Классному руководителю
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сыныптан тыс оқу

Сабақтың тақырыбы: Оспанхан Әубәкіров «Болашаққа кім барады?»

Мақсаты:

Білімділік: Сатирик, жазушы әрі ақын О.Әубәкіровтің шығармашылығымен таныстыру

Дамытушылық:шығарманы талдау арқылы өз ойларын еркін айтуға,өз мүмкіндіктерін кеңінен пайдалануға , танымдық деңгейлерін көтеруге баулу

Тәрбиелілік: болашаққа деген әр оқушының сенімін нығайту, биікке ұмтылдыру, шыншылдыққа, еңбекқорлыққа тәрбиелеу

Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, СТО элементтері

Көрнекілігі: слайд арқылы материалдар, балалар әдебиеті, бейнеролик

Сабақ барысы:

І. Кіріспе

ІІ. Негізгі бөлім

ІІІ. Қорытынды

І. /Үш қатарға өлеңдердің мазмұнын аштыру/

  1. Шың басына тұрсын мейлі қар құйып,

Дүниеде нелер биік - Ар биік.

Көк жалғызы - ай да менің арманым,

Арманым ғой әлемдегі бар биік!


  1. Ақ қанатты құсым деймін сені,

Аспаннан жерге түсірмеймін сені,

Мәрмәрдан мәңгі мүсіндеймін сені,

Ей, Арманым!


  1. Мына өмірде жүрегіңде,

Бойыңда ыстық қан барда.

Болмысты да, болмасты да

Болады деп арманда!

«Болашақ» сөзіне ассоциация жасау

Тіл ұстарту сабағы

Класпен жұмыс.

  • Болашаққа кім барады?

  • Қандай адам барады?

  • Балалар жазушыларынан кімді білеміз?

  • Қандай әңгімелер оқыдық?


ІІ. Жазушы О.Әубәкіров туралы хронологиялық кесте

Тіл ұстарту сабағы

  • Оқушыларға әңгіме мазмұнын беріп, оқыту.

  • Композициялық құрылымы бойынша мазмұнын орнына қойып айттыру

  • Ауызша журнал

Тіл ұстарту сабағы

Сұрақ-жауап

Тіл ұстарту сабағы

Дәптермен жұмыс. /әңгімеден өз түйгендерін жазу /

Бекіту

Тіл ұстарту сабағы

ІІІ. Қорытынды

Тіл ұстарту сабағы

Үйге тапсырма

Тіл ұстарту сабағы

Оқушыларды бағалау



© 2010-2022