Урок казахского языка «Қыркүйек, қазан, қараша»

Урок казахского языка для 6-го класса с русским языком обучения. Урок направлен на формирование языковой личности на основе изучения языков, проведение параллелей при изучении языковых фактов, раскрытие диалога культур в глобальном культурном контексте Сабақтың мақсаты : 1.Күз айларын анықтау,сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін пысықтау,оқушының өздігінен жұмыс  істеуге мүмкіндік туғызу; 2.Есте сақтау қабілеттерін  шыңдау,ой-өрістерін дамыту; 3.Оқушыларды табиғатты қорғауға тәрбиелеу,ұжымда жылдамдыққа  және ұқыптылыққа   тәрбиелеу. Сабақтың түрі: аралас Сабақтың әдісі: «білемін,білдім,білгім келеді», кластер, жеке және топпен, «Бес жол өлең»,  сұрақ-жауап, түсіндіру,әңгімелеу
Раздел Классному руководителю
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Урок казахского языка «Қыркүйек, қазан,қараша»Урок казахского языка «Қыркүйек, қазан,қараша»Урок казахского языка «Қыркүйек, қазан,қараша»Урок казахского языка «Қыркүйек, қазан,қараша»Урок казахского языка «Қыркүйек, қазан,қараша»Урок казахского языка «Қыркүйек, қазан,қараша»Урок казахского языка «Қыркүйек, қазан,қараша»Сабақтың тақырыбы : Қыркүйек, қазан,қараша.

Сабақтың мақсаты :

1.Күз айларын анықтау,сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін пысықтау,оқушының өздігінен жұмыс істеуге мүмкіндік туғызу;

2.Есте сақтау қабілеттерін шыңдау,ой-өрістерін дамыту;

3.Оқушыларды табиғатты қорғауға тәрбиелеу,ұжымда жылдамдыққа және ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас

Сабақтың әдісі: «білемін,білдім,білгім келеді», кластер, жеке және топпен, «Бес жол өлең», сұрақ-жауап, түсіндіру,әңгімелеу.

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі.

А)оқушыларды түгендеу

Ә)Сабақтың мақсатын-міндетін түсіндіру.

2.Өткен сабақты пысықтау

Сұрақ-жауап арқылы:

1.Сөйлем мүшелеріне не жатады?

2.Тұрлаулы сөйлем мүшелерін ата?

3.Бастауыш қандай сұрақтарға жауап береді?

4.Баяндауыш қандай сұрақтарға жауап береді?

5.Тұрлаусыз сөйлем мұшелеріне не жатады?

6.Сөйлемде сөздердің орын тәртібі қалай болады?

3. Мұғалім интерактивті тақтада слайд арқылы А.Құнанбаевтың портретін оқушыларға көрсетеді.

-Бұл кім?

-Ақынның қандай өлеңдерін білесіңдер? (Оқушылардың жауаптарын тыңдау)

Мұғалім А.Құнанбаевтың «Күз» өлеңін мәнерлеп оқиды.

-Балалар ,қалай ойлайсыңдар қай жыл мезгілі туралы ақын жазған?

«Күз» - деген сөзге оқушылар өздерінің келген ойларын жазады. (Схема-кластер құрастырады)

күз





күз







4.Бүгінгі сабақтың тақырыбы : Қыркүйек,қазан,қараша.

-оқушыларды топқа бөлу

1топ «Сентябрь», 2 топ «Октябрь», 3 топ «Ноябрь»

А)Тапсырма: алдарында жатқан таблицаның бірінші бағанасын толтырады.(жеке толтырады)

Білемін

Білдім

Білгім келеді



Ә)Оқулықпен жүмыс 1 тапсырма

-әр топ өзінің атауына сәйкес келетін мәтінді алып ,мұқият оқиды,аударады, содан соң әр оқушы екінші бағананы толтырады.

-әр топтан спикер шығып,қандай жаңа ақпарат алғандарын оқиды,қалған оқушылар сол топтан толықтырады.

5.Жазбаша жұмыс.

А)3-тапсырма- екі оқушы тақтаға шығып ,сөз тіркестермен сөйлем құрастырады

Ә)4-тапсырма- қалған оқушылар өздік жұмыс жасайды-

6.Ауызша- 2-тапсырма

Орыс тіліндегі «Осенью» деген мәтінмен жұмыс

-Тізбектеп оқу

-әр оқушы өзі оқыған сөйлемді аударады

-сол сөйлемге сұрақ құрастырады

7.Шығармашылық жұмыс. (топпен жұмыс)

А)Әр топ алдарындағы жатқан парақтарға презентация жасайды, тақырып әр топтың атауына байланысты және «Бес жол өлең» жазады

Ә)әр топтан спикер шығып өз жұмыстарын қорғайды

8.Сабақты қорытындылау

- таблицаның үшінші бағанасын толтыру

-оқушыларды бағалау

-үйге тапсырма беруъ

© 2010-2022