С. Мұратбеков Рабиға мен Сатай әңгімесі 6-сынып

Мақсаты: Әңгіме кейіпкерлері Сатай мен Рабиғаға мінездеме беруге үйрету. Нәтиже: Әңгімеден кейіпкерлерді  сипаттайтын жерлерді табады. Кейіпкерге мінездеме береді.  Хат жазады. Өз ойларын оңай жинақтап, оқуда ләззат алады. Сабақта АКТ-ны пайдаланып, стикер, флипчарт, смайликтерді пайдалану арқылы сабақта ойлаған мақсатына жетті. Сабақта ойлан ,жұптас,бөліс әдісі ,РАФТ, венн диаграммасы, консептуалдық кесте әдістері қолданылды. Балалар үшін өте қызықты сабақ болды. Әсіресе коктейль таяқшалары арқ...
Раздел Классному руководителю
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:



Сыныбы: 6

Пәні: Қазақ әдебиеті

Сабақ атауы

Сайын Мұратбеков

«Рабиға мен Сатай» әңгімесі /2 сағат/

Мақсаты:

Әңгіме кейікерлері Сатай мен Рабиғаға мінездеме беруге үйрену

Күтілетін нәтижелер:

а) әңгімеден кейіпкерлерді сипаттайтын жерлерді табады.

в) әңгімеге сүйене отырып, кейіпкерлерге мінездеме бере алады, салыстырады

с) кейіпкерге хат жазады (шығармашылық ойлау)

Негізгі идеялар

Өздерінің оқуға қабілетті екендігіне сенімді оқушылар материалды тез әрі жақсы игереді. Олар ойларын оңай жинақтайды, терең ойланады, оқудан ләззат алады.

Тапсырмалар

Шығармашылық тапсырмалар. «Ойлан, бөліс, жұптас», «РАФТ»

«Концептуалдық кесте», «Венн диаграммасы»

Керекті құрал-жабдықтар

Маркер, флипчарт, оқулық, стикер, кестелер, интербелсенді тақта, ұялы телефондар.

Сабақтың барысы

Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті Дамыту жұмыстары

Кіріспе

Ұйымдастыру кезеңі

Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу.

«Шаңырақ» әдісі арқылы топқа бөлу.

Оқушылар топқа бөлінеді.

Қол соғу

Тұсаукесер

Үй тапсырмасын тексеру үшін «Коктейль таяқшалары» әдісін қолдану. Табыс критерилерін құрғызу,

Тақырыпты сұрақ қою арқылы меңгергенін айтады. Жұптасының пікірін біледі.

Мадақтау

Негізгі бөлім

«Ойлан, бөліс, қолдан» әдісі арқылы төмен және жоғарғы деңгейдегі сұрақтар бойынша топтық жұмыс1. Сатай бойындағы қай сәт сендердің өз бастарыңнан өтті?

2. Әкесінің ақылы Сатайды неге ызаландырды?

3. Сатайдың мектеп туралы ойлары қандай? Осыған өз көзқарастарың қандай?

4. Сатай Рабиғаға деген балаң сезімін қалай білдірді?

І топ «РАФТ» әдісі арқылы кейіпкерге хат жазу

ІІ топ. Концептуалдық кесте (кейіпкерге баға беру)

ІІІ топ.

«ВЕНН диаграммасын» толтырады. Қожа мен Сатайды салыстырады.

Оқушылар тапсырманы жеке оқып, топта талқылайды. Талқылау бойынша постерге түсіреді, қорғайды.





Өз ойынан кейіпкерге хат жазады.

Концептуалдық кестені толтыру арқылы кейіпкерге баға береді.

Венн диаграммасы арқылы өткен тақырып пен жаңа тақырып кейіпкерлерін салыстырады.

2 жұлдыз 1 ұсыныс









Бір-бірінің жұмысын

«Сэндвич әдісі » арқылы бағалайды.

Қорытынды

«Бес саусақ» әдісі арқылы сабақты қорытындылау.

Үйге тапсырма: Эссе. «Мен достықты қалай түсінем».

Рефлексия жасайды.

Сабақ туралы, алған әсері мен топтың белсенділігі, бірлесе жұмыстануы туралы ойын жазады.

Кері байлананыс

Табыс өлшемдері арқылы бағалау.

























Сабақ сезіміме әсер етті.

Сабақ сезіміме әсер етті.



Сабаққа көңілім толды

Сабаққа көңілім толды

Сабақтан жаңа идеялар байқадым

Сабақтан жаңа идеялар байқадым

Сабаққа көңілім толды

Сабаққа көңілім толды

© 2010-2022