6-сынып. Отбасындағы дәстүрлер

6-сынып.           Күні: Сабақтың тақырыбы:   Отбасындағы дәстүрлер.                                                 Сабақтың мақсаты:  1) тақырып бойынша білімдерін толықтыру, алған білімдерін тапсырмалар арқылы бекіту;  сөздік қорларын байыту.                                         2) көру, есте сақтау, сөйлем құра білу қабілеттерін дамыту, сөйлеу мәдениетін жетілдіру, тілдесім әрекетін жандандыру; 3) Отбасылық дәстүрлерді құрметтеуге шақыру.  Міндеттері: 1. оқу қызметінде өзіндік дағдыларын қалыптастыру және дамыту.  2.  білімдерін тексеру.       3. Оқушылардың кішігірім әңгіме монологтарын құрастыру дағдыларын көрсету.    Сабақтың типі:  дәстүрлі  Сабақтың түрі:  жаңа   сабақ.    Сабақтың әдіс - тәсілдері: сұрақ-жауап, көрнекілік әдісі, талдау.  Пәнаралық байланыс:     Орыс тілі (аударма)   Сабақтың барысы:    І Ұйымдастыру кезеңі              -   Сыныпппен амандасу.                                                       - Оқушыларды түгендеу.        Лексикалық минут кезеңі                                                                                               ІІ Жаңа тақырыппен жұмыс. Бүгін балалар отбасылық дәстүрлер туралы айтып, бірнеше тапсырмалар орындаймыз. Сабағымыздың ұраны ретінде «Отбасы шағын мемлекет» (семья- маленькое государство) мақалын алып отырмын. - Осы мақалмен келісесіңдер ме?     - Неге отбасы шағын мемлекет? 1        Жаңа сөздермен танысу. Сөздік:  жиналамыз – собираемся. Шақырамыз – зовем Барлығымыз – все вместе Ұйымдастыру – организовать Бұзылмайтын- нерушимые     2. Мәтінмен жұмыс:  Бізідң отбасымыз шағын. Біздің өз отбасылық дәстүрлеріміз бар. Мысалы: туған күндерде бір дастарханға жиналамыз. Ол күні біз қонақ шақырамыз. Туыстарымыз келеді. Апам әртүрлі дәмді тағамдар дайындайды.  Барлығымыз бірге тамақтанамыз. Туыстарым жақсы тілектер айтады. Сыйлықтар сыйлайды. Мен ағаммен ойын ұйымдастырамын. Жазда табиғатқа шығамыз. Саңырауқұлақ тереміз. Қыста отбасымызбен шаңғы тебуге барамыз.  Бұл біздің отбасымыздың бұзылмайтын дәстүрлері. -         Аудару -         Оқу   Оқыған мәтінді бекіту. Мәтінге топ бойынша 2 сұрақтан құрастыру. Топ бойынша дұрыс және бұрыс дәстүрлерді анықтау.   Үлкендері сыйлау   Ұрсысу   Туған күнді бірге тойлау.   Қонақ шақыру   Ата-анаға көмектесу   Достардың көп болуы   Сәлемдесу   ІІІ кезең бекіту 1 топ – «шаңғы» сөзін септейді; 2 топ – «тұзсыз» сөзіне фонетикалық талдау жасайды; 3 топ – Ықпал түрлерін анықтау. Басшы, алып бер , көк ала, ақ ешкі, шекара, тұзсыз. 2        сөйлем құрастыру.   ІҮ  Қорытындылау дидактикалық кезең «Мен не білемін?»   -         Балалар, бүгін сабақта біз қандай тақырыппен  таныстық? -         Не білдгенімізді топтастырып жазыңдар.   Дәстүрлер     Үй тапсырмасы: 1.      Мәтінді мазмұндау.   Бағалау.
Раздел Классному руководителю
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

6-сынып. Күні:

Сабақтың тақырыбы: Отбасындағы дәстүрлер.

Сабақтың мақсаты:

1) тақырып бойынша білімдерін толықтыру, алған білімдерін тапсырмалар арқылы бекіту; сөздік қорларын байыту.

2) көру, есте сақтау, сөйлем құра білу қабілеттерін дамыту, сөйлеу мәдениетін жетілдіру, тілдесім әрекетін жандандыру;

3) Отбасылық дәстүрлерді құрметтеуге шақыру.

Міндеттері:

1. оқу қызметінде өзіндік дағдыларын қалыптастыру және дамыту.

2. білімдерін тексеру.

3. Оқушылардың кішігірім әңгіме монологтарын құрастыру дағдыларын көрсету.

Сабақтың типі: дәстүрлі

Сабақтың түрі: жаңа сабақ.

Сабақтың әдіс - тәсілдері: сұрақ-жауап, көрнекілік әдісі, талдау.

Интеграциялық мүмкіндігі: Орыс тілі (аударма)

Сабақтың барысы:


І Ұйымдастыру кезеңі - Сыныпппен амандасу.

- Оқушыларды түгендеу.

Лексикалық минут кезеңі

ІІ Жаңа тақырыппен жұмыс.

Бүгін балалар отбасылық дәстүрлер туралы айтып, бірнеше тапсырмалар орындаймыз. Сабағымыздың ұраны ретінде «Отбасы шағын мемлекет» (семья- маленькое государство) мақалын алып отырмын.

- Осы мақалмен келісесіңдер ме? - Неге отбасы шағын мемлекет?

  1. Жаңа сөздермен танысу.

Сөздік:
жиналамыз - собираемся.

Шақырамыз - зовем

Барлығымыз - все вместе

Ұйымдастыру - организовать

Бұзылмайтын- нерушимые

2. Мәтінмен жұмыс:

Бізідң отбасымыз шағын. Біздің өз отбасылық дәстүрлеріміз бар. Мысалы: туған күндерде бір дастарханға жиналамыз. Ол күні біз қонақ шақырамыз. Туыстарымыз келеді. Апам әртүрлі дәмді тағамдар дайындайды. Барлығымыз бірге тамақтанамыз. Туыстарым жақсы тілектер айтады. Сыйлықтар сыйлайды. Мен ағаммен ойын ұйымдастырамын. Жазда табиғатқа шығамыз. Саңырауқұлақ тереміз. Қыста отбасымызбен шаңғы тебуге барамыз. Бұл біздің отбасымыздың бұзылмайтын дәстүрлері.

  • Аудару

  • Оқу

Оқыған мәтінді бекіту.

Мәтінге топ бойынша 2 сұрақтан құрастыру.

Топ бойынша дұрыс және бұрыс дәстүрлерді анықтау.


Үлкендері сыйлау

Ұрсысу

Туған күнді бірге тойлау.

Қонақ шақыру

Ата-анаға көмектесу

Достардың көп болуы

Сәлемдесу



ІІІ кезең бекіту

1 топ - «шаңғы» сөзін септейді;

2 топ - «тұзсыз» сөзіне фонетикалық талдау жасайды;

3 топ - Ықпал түрлерін анықтау.

Басшы, алып бер , көк ала, ақ ешкі, шекара, тұзсыз.

  1. сөйлем құрастыру.

ІҮ Қорытындылау дидактикалық кезең «Мен не білемін?»


  • Балалар, бүгін сабақта біз қандай тақырыппен таныстық?

  • Не білдгенімізді топтастырып жазыңдар.


Дәстүрлер

Үй тапсырмасы:

  1. Мәтінді мазмұндау.

Бағалау.


© 2010-2022