Қысқа мерзімді жоспар М. Мақатаев Аққулар ұйықтағанда

«Бекітемін»                                                                                                                                                                                                                                            Мектеп директоры:        К.Сейдалиева        Мектептің атауы: Ә.Молдағұлова атындағы  жом                                                                                                                     Мұғалім: Т.Кенжеева       Пәні: қазақ әдебиет... Күні:  19 ақпан  2014 ж.   Пәні: Қазақ әдебиеті Сынып: 8-сынып Сабақтың тақырыбы: М.Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы Сабақтың  мақсаты: Поэманың өміршеңдігін таныту, тақырыбы мен идеясын анықтау, композициялық құрылысына талдау жасата отырып, табиғатты сүюге, өз бетінше ой қорыта білуге үйрету. Оқыту нәтижелері:  Поэманың тақырыбы мен идеясын оқушылар өз беттерінше іздене отырып ашады, композициялық құрылысына талдау жасайды; өз ой-пікірлерін қорытындылайды,топтағы  жұмысты ұйымдастыру арқылы жеке дағдылары қалыптасады. Негізгі дереккөздер Интерактивті   тақта,слайдтар,оқулық,флипчарт ,стикер,маркерлер, мақал-мәтелдер жазылған қима қағаздар                                          Сабақ      барысы:   Сабақ бөлімдері   Мұғалімнің іс-әрекеті     Оқушы іс-әрекеті   Ресурстар, көрнекіліктер Ұйымдастыру кезеңі      (4 минут) М.Мақатаев туралы бейнеролик көрсетемін. Ана, аққу, табиғат туралы мақал-мәтелдер арқылы топқа бөлемін.Топтық бағалау парақтарын таратып беремін. Бейнероликті тамашалайды, мақал-мәтелдер жазылған қималар арқылы «Ана», «Аққу», «Табиғат» атты үш топқа бөлінеді. Интерактивті тақта, бейнеролик, мақал-мәтелдер жазылған қималар Миға шабуыл (5  минут) «Аққулар ұйықтағанда» поэмасының мазмұны бойынша топтарға сұрақтар беремін. Топ ішінде ойласа отырып, сұрақтарға жауап береді.. Слайдтар Ой қозғау  (6  минут) Шығарманың идеясын анықтата отырып, әр топқа топ аты бойынша тақырыбын аштырамын. Шығарманың негізгі идеясын анықтайды, оны сызбаға түсіреді, әр топ өз топтарының атына сәйкес келетін тақырыпты ашады. Интерактивті тақта, сызба Талдау (6 минут) Поэманың композициялық құрылымына талдау жасауға тапсырма беремін.  Шығарманың композициялық құрылымына талдау жасайды, жұмыс дәптерлеріне орындайды. Слайдтар, жұмыс дәптері   Сергіту сәті (4 минут) «Полиглот» ойсергегінің жүргізілу тәртібін түсіндіремін. Мұқағали өлеңдерінен алынған үзінділердегі жасырылған сөздерді табады, жауабын үш тілде айтады. Слайдтағы сұрақтар Сыныптағы әңгіме (6 минут) Н.Тілендиевтің «Аққу» күйінің сүйемелдеуімен аққулар туралы бейнебаян көрсетемін. «Аққуды атуға бола ма?» шағын әңгіме-дебатын ұйымдастырамын. Күй тыңдап, бейнебаян тамашалайды, аққу құстың сұлулығы мен қасиеті туралы ойларын түйіндеп, пікір таластырады. Интерактивті тақта, бейнеролик    Қолдану   (6 минут) «Екі жақты түсініктеме күнделігі» әдісімен орындауға өзіндік тапсырма беремін. Поэмадан қалаған үзіндіні алып, өз ой-пікірі бойынша түсінік береді. А4 парақтары, оқулық     Бағалау     (3 минут) «Өзін-өзі бағалау парағына»  бағалау жасауын сұраймын. Әр оқушы берілген критерийлер бойынша өзін-өзі бағалайды. «Өзін-өзі бағалау парағы»    Үйге тапсырма    (2 минут) «Мұқағали- табиғатпен үндес ақын» тақырыбында ойтолғау жазып келуге тапсырма беремін. .   Кері байланыс       (3 минут) «Екі жұлдыз, бір тілек» кері байланысын жаздырамын. Кері байланыс жазып, тақтаға жапсырады. стикерлер                                                                                      
Раздел Классному руководителю
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

«Бекітемін» Мектеп директоры: К.Сейдалиева

Мектептің атауы: Ә.Молдағұлова атындағы жом

Мұғалім: Т.Кенжеева

Пәні: қазақ әдебиеті Сыныбы: 8 «Ә»

Қысқа мерзімді жоспарлау

Күні: 19 ақпан 2014 ж.

Пәні: Қазақ әдебиеті

Сынып: 8-сынып

Сабақтың тақырыбы:

М.Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы

Сабақтың мақсаты:

Поэманың өміршеңдігін таныту, тақырыбы мен идеясын анықтау, композициялық құрылысына талдау жасата отырып, табиғатты сүюге, өз бетінше ой қорыта білуге үйрету.

Оқыту нәтижелері:

Поэманың тақырыбы мен идеясын оқушылар өз беттерінше іздене отырып ашады, композициялық құрылысына талдау жасайды; өз ой-пікірлерін қорытындылайды,топтағы жұмысты ұйымдастыру арқылы жеке дағдылары қалыптасады.

Негізгі дереккөздер

Интерактивті тақта,слайдтар,оқулық,флипчарт ,стикер,маркерлер, мақал-мәтелдер жазылған қима қағаздар

Сабақ

барысы:


Сабақ бөлімдері


Мұғалімнің

іс-әрекеті



Оқушы іс-әрекеті


Ресурстар, көрнекіліктер

Ұйымдастыру кезеңі

(4 минут)

М.Мақатаев туралы бейнеролик көрсетемін. Ана, аққу, табиғат туралы мақал-мәтелдер арқылы топқа бөлемін.Топтық бағалау парақтарын таратып беремін.

Бейнероликті тамашалайды, мақал-мәтелдер жазылған қималар арқылы «Ана», «Аққу», «Табиғат» атты үш топқа бөлінеді.

Интерактивті тақта, бейнеролик, мақал-мәтелдер жазылған қималар

Миға шабуыл

(5 минут)

«Аққулар ұйықтағанда» поэмасының мазмұны бойынша топтарға сұрақтар беремін.

Топ ішінде ойласа отырып, сұрақтарға жауап береді..

Слайдтар

Ой қозғау

(6 минут)

Шығарманың идеясын анықтата отырып, әр топқа топ аты бойынша тақырыбын аштырамын.

Шығарманың негізгі идеясын анықтайды, оны сызбаға түсіреді, әр топ өз топтарының атына сәйкес келетін тақырыпты ашады.

Интерактивті тақта, сызба

Талдау

(6 минут)

Поэманың композициялық құрылымына талдау жасауға тапсырма беремін.

Шығарманың композициялық құрылымына талдау жасайды, жұмыс дәптерлеріне орындайды.

Слайдтар, жұмыс дәптері

Сергіту сәті

(4 минут)

«Полиглот» ойсергегінің жүргізілу тәртібін түсіндіремін.

Мұқағали өлеңдерінен алынған үзінділердегі жасырылған сөздерді табады, жауабын үш тілде айтады.

Слайдтағы сұрақтар

Сыныптағы әңгіме

(6 минут)

Н.Тілендиевтің «Аққу» күйінің сүйемелдеуімен аққулар туралы бейнебаян көрсетемін.

«Аққуды атуға бола ма?» шағын әңгіме-дебатын ұйымдастырамын.

Күй тыңдап, бейнебаян тамашалайды, аққу құстың сұлулығы мен қасиеті туралы ойларын түйіндеп, пікір таластырады.

Интерактивті тақта, бейнеролик

Қолдану

(6 минут)

«Екі жақты түсініктеме күнделігі» әдісімен орындауға өзіндік тапсырма беремін.

Поэмадан қалаған үзіндіні алып, өз ой-пікірі бойынша түсінік береді.

А4 парақтары,

оқулық

Бағалау

(3 минут)

«Өзін-өзі бағалау парағына» бағалау жасауын сұраймын.

Әр оқушы берілген критерийлер бойынша өзін-өзі бағалайды.

«Өзін-өзі бағалау парағы»

Үйге тапсырма

(2 минут)

«Мұқағали- табиғатпен үндес ақын» тақырыбында ойтолғау жазып келуге тапсырма беремін.

.

Кері байланыс

(3 минут)

«Екі жұлдыз, бір тілек» кері байланысын жаздырамын.

Кері байланыс жазып, тақтаға жапсырады.

стикерлер



















































«Бекітемін» Мектеп директоры: /

Мектептің атауы: «Жаңа жол» жом.

Мұғалім: М. Айтураева.

Пәні: қазақ тілі. Сыныбы: 5 «А»

Қысқа мерзімді жоспарлау


Күні: 30. 04. 2013 ж.

Пәні:Қазақ тілі

Сынып: 5-сынып

Сабақтың тақырыбы:

Сабақтың мақсаты:

Оқыту нәтижелері:

Негізгі дерек көздер:

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Ресурстар, көрнекіліктер














© 2010-2022