Розробка виховної години Декларація прав дитини. Основний закон держави

Раздел Классному руководителю
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Розробка виховної години Декларація прав дитини. Основний закон держави.Розробка виховної години Декларація прав дитини. Основний закон держави.Додаток 2

Тема: Декларація прав дитини. Основний закон

держави.

Мета: дати уявлення про права дитини, ознайомити з деякими статтями Конституції України, які гарантують захист прав дитини; організувати дослідження значень слів «правило», «право», «закон»; розвивати вміння критично мислити; виховувати почуття товаришування і почуття відповідальності за свої вчинки.

Обладнання: картки з порадами, плакати з малюнками, підручник.

Хід заняття

  1. Привітання

На сьогоднішньому уроці ми будемо говорити про важливі державні проблеми, тому й почнемо його з прослуховування найголовнішої пісні нашої країни - Гімна. Гімн виконується в урочистих випадках і слухають його стоячи, майже президент. (Звучить гімн)



  1. Актуалізація опорних знань

  • В якій країні ми живемо?

  • Як називаються люди нашої країни?

  • Чи повинні люди нашої країни турбуватися про порядок?

  • Що необхідно робити, щоб в нашій країні був порядок? ( опитування проводиться по методу «Мікрофон»)

  • А хто повинен дотримуватись порядку?

  1. Повідомлення теми уроку

Діти - це маленькі громадяни нашої країни. Вони, як і дорослі, мають свої права і обов'язки. Сьогодні на уроці ми ознайомимось з основним законом нашої держави, дізнаємось про Декларацію прав дитини, з'ясуємо які права та обов'язки мають діти.



  1. Вивчення нового матеріалу.

Роз'яснення слів:

«правило»

  • Де у житті ви зустрічались зі словом «правило»? (відповіді дітей: правило дорожнього руху, правила у написанні слів, правило поведінки за столом,…) Знайдіть на картках, що ж таке правило, зачитайте

Правило - те, що ви повинні робити, щоб бути корисним собі й іншим людям.

Як ви розумієте словосполучення « Залізне правило»?

«право»

Проводиться аналогічна робота

Право - те, що ви можете робити і в чому вам не можна відмовляти.

Здавна люди сперечались хто пав, а хто ні. З цього приводу розгорались великі конфлікти. Щоб цього не було прийняли Декларацію прав людини. Декларація - документ, в якому викладені важливі правила, обов'язки усіх громадян. Біля 50 років назад була прийнята Декларація пав дитини. В ній викладені умови, при яких усі діти Землі будуть щасливі.(Робота за таблицею і підручником. Учні читають права і знаходять їх символи на таблиці.)

«закон»

Проводиться аналогічна робота

  1. Фізкультхвилинка проводиться у вигляді гри «Продовжи вислов»

Вчитель читає висловлювання, як що воно підходить до речення «Мої обов'язки це …», то учні хлопають в долоні, а якщо не підходить, розводять руками.

  • Допомагати мамі

  • Вчити уроки

  • Голосно розмовляти з рідними і друзями

  • Турбуватися про своє здоров'я

  • Уважно ставитись до прав інших людей

  • Не виконувати режим дня

  1. Закріплення отриманих знань.

Робота в групах

Перша група отримує малюнки з зображенням прав дитини. Учні обговорюють і готуються до виступу.

Друга група працює за таблицею

Третя група працює над текстом Є. Пермяка «Саме страшне» (Діти обговорюють текст і з'ясовують які права порушував Вова).

Проводиться презентація групових робіт

  1. Тестування

- Як називається Основний Закон України, де записані права і обов'язки:

а) Декларація прав людини

б) Конституція України

- Які порушення закону є в діях мачухи по відношенню до Попелюшки в казці Ш. Перо « Попелюшка»?

а) любов і повага батьків

б) право на життя

- Яке право порушив Іван-царенко у казці «Царівна-жаба»

а) на особистість

б) на навчання

- які права порушив Карабас-барабас у казці «Буратіно»

а) право на медичне обслуговування

б) не одна дитина не повинна бути ображена

Перевірка (учні міняються відповідями і перевіряють один одного)

1 б; 2 а; 3 а; 4 б.

  1. Підсумок уроку

  • Про які важливі документи йшла мова на уроці?

  • Коли була прийнята Конституція України?

  • Чим обов'язки відрізняються від прав?

  1. Домашнє завдання

Скласти повідомлення або намалювати на тему: «Обов'язки, які я виконую з задоволенням", прочитати текст у підручнику.

Розробка виховної години Декларація прав дитини. Основний закон держави.

Початок уроку.

Створення необхідного емоційного настрою

Слухання Гімну України

Метод «Мікрофон»

Словникова робота.

Вивчення основних термінів

Розробка виховної години Декларація прав дитини. Основний закон держави.



Розробка виховної години Декларація прав дитини. Основний закон держави.

Розробка виховної години Декларація прав дитини. Основний закон держави.

Розробка виховної години Декларація прав дитини. Основний закон держави.



Розробка виховної години Декларація прав дитини. Основний закон держави.



Розробка виховної години Декларація прав дитини. Основний закон держави.



Розробка виховної години Декларація прав дитини. Основний закон держави.



Презентація результатів

групової роботи

Розробка виховної години Декларація прав дитини. Основний закон держави.





Робота в групах

Розробка виховної години Декларація прав дитини. Основний закон держави.







© 2010-2022