Әдебиет пәнінен Ақ Жайық тақырыбы

Сабағымның тақырыбы "Ақ Жайық"деп аталады. Мақсаты:Тақырыбы мен идеясын аша білу, өз желісінде әңгімелеу. Көркем әдеби сөйлеу тілдерін дамыта түсу. Топтық жұмыстар  арқылы бірлесіп жұмыс атқаруға, бір – бірімен тіл  табыса білуге, бірін – бірі сыйлауға үйрету. Еңбекке баулу.Ой түйіндеу бөлімінде: Баланың сұрағына әжесінің берген жауабын қандай  мақал – мәтелмен  түсіндірер едің? деген сияқты сұрақтар бердім.Берілген тапсырмаларды жеке, жұпта, топта талқылап,оқушылардың  пікірін тыңдаймын. -Бүгін...
Раздел Классному руководителю
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

сыныбы

пәні

Мерзімі

Шарипова Г.А.

Тақырыбы

Ақ жайық. А. Құдайбергенов.

Мақсаты

Тақырыбы мен идеясын аша білу, өз желісінде әңгімелеу.

Көркем әдеби сөйлеу тілдерін дамыта түсу. Топтық жұмыстар арқылы бірлесіп жұмыс атқаруға, бір - бірімен тіл табыса білуге, бірін - бірі сыйлауға үйрету. Еңбекке баулу.

Күтілетін нәтиже

Тақырыбы мен идеясын аша білуге, өз желісінде әңгімелеуге, көркем әдеби сөйлеу тілі дамиды. Топтық жұмыстар арқылы бірлесіп жұмыс атқарады, бір - бірімен тіл табыса біледі, бірін - бірі сыйлауға үйренеді.

Білім

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Модуль

Ресурс

Білу

( 5мин)

Өлеңді оқушылармен бірге қимылмен көрсету, мазмұнын талдау.

« Топтастыру» арқылы «еңбеккорлық» сөзіне түсініктеме беру

Сәлемдеседі,назарларын Сабаққа аударады, оқушыларды топқа бөледі, сұрақтар береді, үй жұмысын тексереді.

Сәлемдесіп оқу құралдарын дайындайды, топқа бөлінеді,үй жұмыстарын талқылайды

Топтық жұмыс,

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.

Тақта, стикерлер, оқулық

Түсіну 5мин

Мәтінді өз беттерінше оқу

Бір- бірімен бірігіп орындайды


Түсіндіреді,

бағыт береді

Өз бетімен жұмыс жасайды, ой өрісін дамытады, бір бірімен бірігіп орындайды

Топтық жұмыс


Дәптерге орындайды

Қолдану

30 мин

4.Мағынаны тану.

Жаңа сабақпен таныстыру.

Автор жайында білгендерін сұрап, көрнекіліктер арқылы толықтыру.

Мәтінмен таныстыру.

а)Мәтінді тізбектей оқу, артынан сөздік жұмысын атқару.

Өзек - өзен ағатын арна.

Тұнығында - тереңінде.

ә)Мәтіндегі басты кейіпкерлерге талдау жасау. Әрқайсысына сипаттама беру, жинақтап алу, ойда сақтау.


Сыныптағы кейбір оқушылармен жеке жұмыс жүргізіледі, тақтада есеп шығартылады.

Мәтінмен таныстыру;

сөздік жұмысы;

Талдау жасау

а)Мәтінді тізбектей оқиды, артынан сөздік жұмысын жазады;

Өзек - өзен ағатын арна. Тұнығында - тереңінде.

ә)Мәтіндегі басты кейіпкерлерге талдау жасайды. Әрқайсысына сипаттама береді, жинақтайды, ойда сақтайды

Жеке жұмыс, жас ерекшеліктеріне қарай оқыту қолданылады.

Алдын-ала дайындалған сұрақтар

Талдау

5 мин

б) Сұрақ-жауап алу арқылы бекіту. -Жайық басында қандай өзен еді, ол қандай өзгеріске ұшырады?

- Жайық өзені туралы тағы не білесің?(картамен жұмыс) т.с.с.

Сергіту сәті:музыка әуеніне билеу

Тапсырма береді.

Жайық басында қандай өзен еді, ол қандай өзгеріске ұшырағанын айтады;

- Жайық өзені туралы тағы не білетінін айтады /картамен жұмыс/

музыка әуеніне билейді

Өз орнында жұмыс жасайды

Сұрақтар

Жинақтау

1 мин



Рефлексия


5.Ой түйіндеу.-Баланың сұрағына әжесінің берген жауабын қандай мақал - мәтелмен түсіндірер едің?

Жеке, жұпта, топта талқылау.

Оқушылардың пікірін тыңдау.

-Бүгінгі сабақтан алған әсерлерің қандай, өзің нені көкірегіңе түйіп алдың? -Бұдан қандай қорытынды жасар едің?

Өтілген сабақ туралы өз ойларын жаздыру. Дәптерге қысқаша ойын жазғызу, қортындылау

Оқушымен кері байланыс орнатады.

Рефлекция жазады, мұғалімге береді.

Жеке жұмыс

Стикерге жазып,

өз ойын жеткізу.

Бағалау

2мин

Өзін өзі бағалау,

үйге: Идеясын ашып, мазмұнын біліп келу. 72, 73 - бет.

Өз өлкеңдегі өзен -көлдер туралы не білесің? Сипаттап жаз.

Формативті бағалау

Күнделіктеріне баға қойдыртады

Топтағы жұмыстарын қорытынды-лайды.

Күнделік, оқулық



© 2010-2022