Круглий стіл «Конвенція ООН та Конституція України про права дітей» «(До всесвітнього Дня прав дитини)

Мета розробки: ознайомити учнів із правами дитини, конвенцією ООН про права дитини, показати важливість юридичного закріплення права дітей на особливе піклування та допомогу з боку суспільства та держави. Розвивати усне мовлення учнів, логічне мислення, увагу. Виховувати в учнів розуміння цінності особистості кожної дитини, прагнення захищати свої права. Обладнання: ілюстрації, фішки, аудіо, такст Конвенції ООН про права дитини Круглий стіл у формі командної гри, де переможцям у завданнях роздаю...
Раздел Классному руководителю
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Круглий стіл «Конвенція ООН та Конституція України про права дітей» «(До всесвітнього Дня прав дитини)


Мета: ознайомити учнів із правами дитини, конвенцією ООН про права дитини, показати важливість юридичного закріплення права дітей на особливе піклування та допомогу з боку суспільства та держави. Розвивати усне мовлення учнів, логічне мислення, увагу. Виховувати в учнів розуміння цінності особистості кожної дитини, прагнення захищати свої права.

Обладнання: ілюстрації, фішки, аудіо, текст Конвенції ООН про права дитини

ХІД ЗАХОДУ

Класний керівник: Добрий день, шановні друзі. Перш за все хочу побажати , щоб всі ваші мрії здійснилися, нехай ніколи вас не засмучують печалі, а тільки тепло і турбота про вас зігрівають ваші душі.

Зібралися ми сьогодні поговорити про наші права

Права людини - це основні стандарти, без яких люди не можуть жити з відчуттям своєї людської гідності. Права людини є підвалинами свободи, справедливості та миру.

Права людини не можна купити, заробити чи успадкувати. Людина має їх від народження - це природні права кожної людини.

Права людини є однаковими для всіх людей, незалежно від раси, статі, віровизнання , політичних та інших переконань, національного чи соціального походження. Всі ми народжені вільними і рівними у гідності та правах - права людини універсальні.

Життя інколи подає нам такі уроки, що ми волею-неволею починаємо відстоювати свої права, без яких ми - ніхто. Тому важливо сьогодні знати кожному хоча б ази правової абетки для захисту своїх прав.

За висновками соціологічного опитування 8% підлітків не знає жодного з прав, декларованих документом про права дитини. Як називається цей документ? Давайте нагадаємо.

Перед нами дві команди (представляються команди). В кожної - мішечок з буквами. Потрібно скласти слово - назву угоди, договору між державами з приводу прав дитини.

/команда, яка зробила, підіймає руку/

Час пішов (робота груп «Конвенція»). За перемогу фішка.

Про що ж говориться у Конвенції про права дитини. Перед вами - текст Конвенції. Але перш ніж заглянути в нього, пропонуємо в групах обговорити, які права можуть бути внесені в цей документ, як би його писали ви?

/робота в групах. Звучить музика. Команди зачитують свої пропозиції/

Правда, друзі, добре, коли робота виконується колективно, кожен з вас відчуває підтримку один одного. І діло спориться.

І так, друзі, ООН прийняла «Конвенцію про права дитини». Це було 20 листопада 1989 року. Верховна Рада України затвердила Конвенцію 27 лютого 1991 року.

Проголошення і схвалення цього важливого документа свідчить про те, що держави-учасниці дбають про своє майбутнє, готові вжити всіх необхідних заходів для забезпечення захисту дитини від усіх форм дискримінації, забов'язуються забезпечити дитині такий захист і піклування, які є необхідними для її благополуччя.

В ст. 6 сказано, що кожна дитина має невід'ємне право на життя. Текст цієї статті близький до ст.27 Конституції України.

В ст.7 говориться, що дитина має право не розлучатися зі своїми батьками всупереч їхньому бажанню, за винятком випадків, коли компетентні органи, згідно з судовим рішенням, визначають, що таке розлучення потрібне в інтересах дитини. А чи завжди таке трапляться у нашому житті?

Класний керівник: Маленькі рученята простягнуті до сонечка. Мамине тепло, татові дужі руки. З ними не страшно, з ними затишно, вони рідні, любі, вони - сім'я. Та скільки в державі дітей, які позбавлені радості мати батьків, сім'ю. За останні роки законодавча діяльність в Україні спрямована на поліпшення становища дітей-сиріт. Але чи все так добре в житті, як на папері.

Прошу обговорити цю проблему, так як було запропоновано подумати над цим запитанням.

Команда «Свобода» прошу до слова.

Команда «Радість» вам слово.

Класний керівник: Вдумайтесь в слова відомого вченого Рубінштейна: «Найдорожчі і найкращі люди в дитини - це її батьки. Потреба в батьківській любові не тільки найміцніша із усіх людських потреб, а й найдовша».

Згідно «Конвенції про права дитини» діти мають право на свою індивідуальність, враховуючи громадянство, ім'я і сімейний зв'язок. Наш сучасний світ населений різного роду катаклізмами і дитина губиться серед цієї жорстокості, насилля, хотілося б щоб саме сім'я стала головним пунктом сховища, де дитина зможе знайти собі захист і тепло.

Всі ми знаємо, що смертність в Україні перевищує народжуваність. Але, напевно, не всі знаємо про те, що Україна одна із «рекордсменок» щодо дитячої смертності. В останні роки вроджені вади, хвороби виривають із життя від 8 до 30 % малюків.

У ст.24 Конвенції сказано, що держави-учасниці визначають право дитини на користування найбільш досконалими послугами системи охорони здоров'я і засобами лікування хвороб та відновлення здоров'я.

Чи знаєте ви, що всесвітня організація охорони здоров'я повідомила, що куріння - це причина 20% смертей, а 0,25 л горілки для 12-13-річних дітей є смертельною дозою.

У ст.33 Конвенції сказано, … захистити дітей від вживання наркотичних засобів і психотропних речовин.

У Конвенції також говориться , що держави-учасниці визнають право кожної дитини на рівень життя.

- забов'язуються захищати дитину від всіх форм сексуальної експлуатації і сексуального розбещення.

щоб кожна дитина не була піддана катуванню чи іншим жорстоким, або таким, що принижує людську гідність дитини, видам поводження чи покарання.

Ми зупинилися тільки на основних положеннях Конвенції. Варто також згадати і про права дитини на освіту, відпочинок і дозвілля, на свободу думки, совісті, право на доступ до інформації, на користування благами соціального забезпечення, включаючи соціальне страхування

/вірш «Крик дитини»/

(Додаток 1)

«Діти - живі квіти землі» - говорив М. Горький і як кожній квітці потрібні певні погодні умови для розквіту, так і дітям потрібно створити умови для нормального життя. Пропоную кожній з команд збудувати «Будинок щастя» із підручних матеріалів, що знаходяться у вас на столі.

/робота груп/

(експерти дають фішки)

Ви не могли не звернути уваги, що протягом класного часу у нас працювала редколегія. Просимо їх представити свою роботу.

/Підведення підсумків/

Ось і підійшла до кінця наша зустріч.

Учень. Вірш «Я маю право» .

Я маю право жити на землі .

Творити дихати учитись

Примножувать багатства всі її .

Своєю Україною гордитись .

Боротися за неї і за честь стоять .

Безкрайнії поля її любити .

І щовесни журавликів із вірою зустріти .

На золотаве сонце в небесах .

Що щедро Україну зігріває .

На соловейка спів в гаях.

І на любов батьків безмежну і безкраю.

Додаток 1.

Крик дитини

Не вбивай мене, мамо, будь-ласочка,

Я твоя ріднесенька ясочка,

Я твоя маленька кровиночка,

Почекай, хоча б ще хвилиночку!

Я не бачила ніжного сонечка,

Не ступала на м'якеньку травиночку,

Я твоя маленька донечка,

Не губи і не ріж билиночку!

Ми ще будемо разом сміятися,

Цілуватись і в хованки гратися,

І я стиратиму в тебе сльозиночку -

Щасливу німу намистиночку.

Захищу я тебе від недоленьки,

Ми будем жити щасливо, поволеньки,

Моя люба, добрая мамочко,

Моя квіточко, пташечко, лапочко!

Не роби мені холодно й боляче,

Моє тільце маленьке, і не втече,

Я із пастки саменька не виберусь,

Пожалій мене, найкраща з матусь!

Я віддячу тобі сторицею,

Як виросту, стану царицею,

Твою старість від біди доглядатиму,

Й безтямно, безтямно кохатиму!

4

© 2010-2022