Година спілківання Толерантність – основа людського спілкування

Раздел Классному руководителю
Класс 10 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тема: Толерантність - основа людського спілкування.

Толерантність - шлях до розуміння

Мета: розкрити поняття «толерантність», використовуючи історичні факти, афоризми видатних людей, показати певні рівні толерантної поведінки людини; розвивати вміння аналізувати, приймати рішення, вибирати правильну позицію;

виховувати спостережливість, уважність до інших людей, здатність бачити і розуміти відмінність іншої людини від себе, вчити встановлювати стосунки на доброзичливій основі; виховувати чуйність, взаємоповагу, людяність, терпимість і небайдужість;

виховувати почуття взаємодопомоги та дружнього приняття іншої людини; сприяти формуванню ціннісних установок на толерантне спілкування та навичок толерантної поведінки, звичок.

Тип уроку: урок засвоєння знань з елементами бесіди.

Епіграф :

«Усі люди мають недоліки - хто більші, хто менші. Ось чому і дружба, і допомога,

і спілкування були б неможливими,

якби не існувало між нами взаємної терпимості»

Гвіччардіні - італійський історик, філософ-гуманіст


Хід уроку

І.Організаційна частина.

ІІ.Мотивація навчальної діяльності

Гра « Створюємо настрій» .

1. Відчуємо себе часточками колективу , краю ,держави , Всесвіту і скажімо собі :

- Я прийшов до школи ( для чого?) ... ( вчитися)

- Треба бути ( яким?) ... ( спокійним ) .

- Зі мною ( хто?) … ( мої друзі ).

- Вони мене … ( люблять).

- мені … ( приємно)

- у класі … ( сонце)

Я готовий … (добре працювати)

2.Інтерактивна гра.Ви не схожі один на одного і, щоб мирно співіснувати, нам треба миритися з цим розмаїттям. Зараз проведемо дослід, який показує, що ми дуже різні. Візьміть однакові аркуші паперу. Потім усі одночасно виконайте наступні дії:

1. Складіть аркуш навпіл.

2. Відірвіть верхній правий кут.

3. Знову складіть навпіл.

4. Відірвіть правий верхній кут.

5. Знову складіть.

6. Знову відірвіть верхній правий кут.

7. Складіть аркуш надвоє.

8. Якщо можна, відірвіть правий верхній кут.

9. Розгорніть аркуш і покажіть іншим.

Чи можемо сказати, що хтось виконав роботу неправильно? Чому аркуші відірвані так по-різному? Чи можете ви сказати, що всі, хто відірвав аркуші інакше, ніж ви, є гіршими за вас? Чи буває так, що ми оцінюємо людину тільки з огляду на те, чи робить вона щось так само, як ми? Чого навчає ця вправа?

Дуже важливо сприймати людей такими, якими вони є, навіть коли їх уподобання відмінні від твоїх. Але інколи ми стаємо сліпими і не хочемо прислухатися до чужої думки і вважаємо свою думку правильною.

«Людина може обійтись без багатьох речей, але не без іншої людини»,- сказав один учений.

  • Чи може людина існувати сама, не спілкуючись з іншими?

( Навіть на самоті вона подумки звертається до інших людей. )

  • Коли приміряєш новий одяг або робиш зачіску, думаєш, що скажуть твої друзі, чи не вважатимуть тебе відсталим або занадто «крутим»?.

  • Через що виникають суперечки, конфлікти, непорозуміння?

Щоб запобігти цьому, що треба навчитися робити? ( ладнати з різними людьми. )

Останнім часом стало модним говорити про толерантність. Для нашої свідомості поняття «толерантність» незвичне. Нам ближче наше слово «терпимість».

Толерантність ( від лат. tolerance) - терпіння, прийняття іншої людини такою, якою вона є, зі всіма її достоїнствами і недоліками. Толерантність - це поступливість, це активна позиція, викликана визнанням прав і свобод людства.

Толерантність людей є найважливішою умовою миру і злагоди в сім'ї, колективі та суспільстві.

Толерантність - це мистецтво жити в світі несхожих людей та ідей. Толерантність - це терпимість до думок, поведінки та поглядів інших.

Вчитель. Усі люди різняться між собою. Одні мають білий колір шкіри, інші - чорний або жовтий. Одні люди високі, інші - невисокі. Одні стрункі, інші - повні. Люди звертають увагу на відмінності, але це не означає, що хтось є кращим за інших. Хоча в історії були випадки, коли люди лише через колір шкіри чи соціальне походження принижували інших людей, вважали їх гіршими за себе. Згадаємо такі випадки в історії людства. Чому виникають сварки, бійки, війни?

Війни виникають, мабуть, тому, що виникав розлад між людьми, не було між ними злагоди, кожен хотів слави або заздрив іншому, хотів довести, що він кращий, або прагнув помсти. Історичні факти війн такі: стародавній світ - Троянська війна - після викрадення Єлени ахейці розпочали війну з троянцями, щоб повернути дружину своєму царю.

Середньовіччя - війни виникали на релігійній підставі. Хрестові походи підняли Європу на війну проти іновірців-мусульман, за визволення гроба Господнього в Єрусалимі і продовжувались майже 200 років. Ці походи забрали життя сотень тисяч людей та принесли колосальні збитки.

Друга світова війна - Гітлер вважав арійську расу кращу за інші. Основний план Гітлера полягав у тому, щоб встановити панування над усім світом, перетворивши населення інших країн на рабів. Для світу це стало трагедією й призвело до смерті десятки мільйонів людей.

Воїн Великої Вітчизняної війни: За останні 5 тисяч років на планеті відбулося 14 тисяч війн, у яких загинуло майже 5 мільярдів чоловік.

З віку до віку агресивність, жорстокість, насильство, масштаби та кількість країн-учасниць війн, їх руйнівно-криваві наслідки та кількість жертв невпинно зростають. У минулому ХХ столітті вперше в своїй історії людство вчинило дві світові війни (з інтервалом всього в 21 рік), які не знали собі подібних за обсягом спустошення, воєнних злочинів, пролитої крові, жертв. За 4 роки та 4 місяці тривалості Першої світової війни загинуло біля 9 млн. чоловік. За 5 років і 10 місяців Другої - понад 36 млн., тобто в 4 рази більше. І коли б одразу після Другої світової війни світ поринув у третю - термоядерну, до чого він тоді дозрів і був цілком готовий, то не тільки людей, а й нічого живого на землі не залишилося б. Після Другої світової війни в 70 країнах відбулися 130 збройних конфліктів і "малих" війн, у яких загинуло майже 20 млн. чол. У ХХ столітті було чимало країн, де іноземні воєнні інтервенції чи внутрішні громадянські війни тривали роками, а то й десятиріччями. Війна між Ізраїлем і Палестиною триває вже 60 років, невідомо, скільки ще триватиме війна в Іраку.

Сьогодні ми познайомимось з вами з новим словом « толерантність».

рислухатися до чужої думки і вважаємо свою думку правильною.

ІІІ. Тема уроку та очікуваних навчальних результатів.

Сьогодні на уроці мова піде про дві важливі речі, які допомагають людині жити серед інших, не ображаючи їхні почуття своєю поведінкою. Це - толерантність і повага.

ІV. Основна частина.

Словникова робота:

Толерантність - це ознака вищої гідності, вона полягає у вмінні бути терплячим до недосконалості інших.

Нетерпимість - небажання, невміння терпимо ставитися до когось або чогось.

Повага - почуття, ставлення до когось, яке ґрунтується на визнанні його гідності, чеснот, заслуг.

Спілкування - взаємини людей, що виявляються в обміні інформацією, взаємодії та сприйняття людини людиною.

1.2.Ознаки толерантної людини:

  • ДОБРЕ СПІВПРАЦЮЄ З ІНШИМИ НА ЗАСАДАХ ПАРТНЕРСТВА.

  • ГОТОВА СПРИЙМАТИ ДУМКИ ІНШИХ.

  • ПОВАЖАЄ ПРАВА ІНШИХ.

  • ПОВАЖАЄ ЛЮДСЬКУ ГІДНІСТЬ.

  • СПРИЙМАЄ ІНШОГО ТАКИМ, ЯКИМ ВІН Є.

  • ЗДАТНА ПОСТАВИТИ СЕБЕ НА МІСЦЕ ІНШОГО.

  • ПОВАЖАЄ ПРАВО БУТИ ІНШИМ.

  • ВИЗНАЄ РІЗНОМАНІТНІСТЬ.

  • ВИЗНАЄ РІВНІСТЬ ІНШИХ.

  • ТЕРПИМА ДО ЧУЖИХ ДУМОК, ВІРУВАНЬ, ПОВЕДІНКИ.

  • ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ ВІД ДОМІНУВАННЯ Й НАСИЛЬСТВА

1.3.Тест «Чи толерантна я людина?»

(Вибери ту відповідь, яку ти вважаєш вірною)

1. Для того, щоб не було війни.

а) нічого не можливо зробити, тому що війни будуть завжди

б) треба зрозуміти, з якої причини вони відбуваються

2. В ліцеї розповідають про героїв, які проявили толерантність.

а) тобі це не цікаво

б) ти бажаєш більше дізнатись про них

3. Ти протистоїш насильству.

а) насильством

б) приєднуєшся до інших людей, щоб сказати «Ні»

4. Тебе зрадив товариш.

а) ти йому помстишся

б) ти будеш намагатися налагодити з ним відносини

5. Коли говорять про дітей, що постраждали від війни.

а) ти почув і забув

б) співчуваєш і хотів би чимось допомогти

6. Ти не згоден з кимсь.

а) ти не даси йому договорити

б) ти його дослухаєш

7. На уроці ти вже відповідав

а) ти хочеш відповідати ще

б) ти даси змогу відповідати іншим

8. Тобі пропонують листуватися з іноземцями

а) тобі це не цікаво, ти не хочеш ділитися з ними своїми мріями, своїми думками

б) тобі цікаво з ними листуватися, пізнавати про їх життя, їх мрії, ділитися своїми мріями

Якщо в тебе майже одні «б».

Ти проявляєш високу толерантність. Ти в майбутньому будеш громадянином мира, відповідальним, активним провідником миру у всьому світі. Розкажи друзям, як тобі це вдається.

Якщо в тебе від 3 до 7 «б».

Ти не дуже толерантний. Ти намагаєшся завжди нав'язати свої ідеї. Але ти допитливий, в тебе добра уява. Використовуй ці якості для боротьби з нетерпимістю.

Якщо в тебе менше ніж 3 «б».

Ти зовсім не толерантний. Якби ти був більшим оптимістом і тобі би подобалось вести дискусії, ти би став більш щасливим. Намагайся прикладати для цього більше зусиль.

Гра «Асоціативний ряд»

Давайте спробуємо на кожну літеру слова толерантність назвати рису характеру, притаманну толерантній людині.

(На дошці записане у стовпчик слово толерантність, учні по черзі називають рису характеру і виходять записувати її)

Т - терплячий, товариський, тактовний.

О - обережний, об'єктивний, оригінальний, особливий.

Л - лояльний, лагідний, легкий у спілкуванні.

Е - енергійний, елегантний, ефективний.

Р - рівний, розсудливий, рівнозначний, рівноправний.

А - активний, акуратний, авторитетний.

Н - надійний, найдорожчий.

Т - терплячий.

Н - необхідний людям, ніжний, незалежний.

І - інтелігентний, ідеальний, ідейний.

С - співпереживаючий, співчуваючий, сприймаючий свободу думок і дій іншого, страждаючий.

Т - тактовний, товариський.

Ь.

Обговорення

Чи подобаються вам риси характеру, які ми записали біля кожної букви?

Мені теж дуже - дуже вони подобаються

Протилежне поняття до толерантності - інтолерантність. Поділ людей на толерантних та інтолерантних є досить умовним. Кожна людина в своєму здійснює як толерантні, так й інтолерантні вчинки. Але здатність вести себе толерантно може стати особистісною рисою і зможе забезпечити успіх у спілкуванні.

Притча - блюз

Жив собі хлопець із жахливим характером. Якось батько дав йому мішок із цвяхами і сказав по одному забивати у паркан щоразу, коли хлопець втратить терпець і посвариться з кимось. Першого дня хлопець забив 37 цвяхів. Згодом він навчився себе опановувати, і кількість забитих цвяхів щодня зменшувалася. Хлопець зрозумів, що легше навчитися стримувати свої емоції, ніж забивати цвяхи.

Нарешті настав день, коли він не забив жодного цвяха. Син підійшов до батька і сказав про це. Тоді батько наказав синові витягти з паркана по цвяху у ті дні, коли він не втратить самоконтролю і ні з ким не посвариться.

Минали дні, і згодом син міг сказати батькові, що в паркані не залишилося жодного цвяха. Батько підвів сина до огорожі та сказав: « Ти добре поводишся, синку, але подивися, скільки дірок залишилося… Огорожа вже ніколи не буде такою, як колись…»

Коли ви з кимось сваритеся і кажете йому щось неприємне, ви залишаєте в іншій людині такі рани, як ці діри. І рани зостаються, попри те, скільки разів потім ви просите вибачення. Словесні рани заподіюють такий самий біль, як фізичні. Діти, не забиваймо цвяхів ворожості, нерозуміння і жорстокості в душі людей. Будьмо толерантними, а, отже, розуміймо одне одного.

Пояснювальний диктант

Толерантність врятує світ

Толерантне ставлення людини

Збереже планету від негод,

Розрубає мотлох павутини,

Переріже нитку перешкод.

Толерантне ставлення до всього

Збереже, врятує і спасе,

Допоможе вгледіть перемогу,

Допоможе витримати все.

Будь завжди нестримним вільнодумцем,

Свої мрії пензлем намалюй.

Освіти життя яскравим сонцем,

Толерантний всесвіт побудуй!

Михайлова Т.

Римський воїн:

Толерантність - не поступливість. Толерантність вище цього, це активна позиція, викликана визнанням прав і свобод людства.

У ІІ столітті в Римській імперії правив імператор Марк Аврелій. Він постійно вів війни і разом з тим був філософом. Він вважав, що перед обличчям світового закону всі люди рівні - вільні і раби, римляни і варвари, чоловіки і жінки. Марку Аврелію належать висловлювання:

"Гідність людини полягає в тому, щоб любити тих, хто її ображає";

"Найкращий спосіб помсти - не відповідати злом на зло";


  • Чи могли б ви керуватися в житті цими рекомендаціями філософа?".

«Жити серед людей - це однаково, що ходити в казковому саду, де навколо тебе ніжні пелюстки квітів, на яких тремтять краплини роси, - треба так доторкнутися до квіток, щоб не впала на землю жодна крапля». Василь Сухомлинський.

Дикі гуси

Чи багато знаємо про диких гусей? Вони голосно кричать і боляче щипаються. А ще вони клином летять на південь. А чи знаєте, що гусак вибирає собі пару на все життя? І якщо одна половинка гине, інша ніколи не створить собі нову пару і незабаром теж вмирає. Летівши клином, вони здатні долати відстань в 1,7 раз більше, ніж поодинці, оскільки зменшується опір повітря, і найскладніше тому, хто летить попереду. Якщо перший втомився, він вирушає в кінець зграї, і його негайно підміняють. І кожен з гусей буває в цій ролі. Якщо один з гусей захворів або втомився і опускається нижче, ще двоє опускаються з ним і залишаються до тих пір, поки той не набереться досить сил.

Ви чули, як кричать гуси, коли клин пливе по горизонту? Це вони підбадьорюють того, що летить попереду, і точно знають, що їх також підбадьорюватимуть, коли вони опиняться на його місці.


  • Що я хотіла сказати цим прикладом: життя гусей - це метафора стосунків в сім'ї, колективі.

  • Чи часто нас, якщо ми « летимо попереду» підтримують?

  • Чи не забувають про нас, коли ми втомилися і « відстаємо»? Для того, щоб була можливість « летіти» вперед, важливо мати надійний « тил».

  • Як ми поводимося, коли хтось помиляється?

  • Чи « спускаємося з ним вниз», щоб підтримати? Або нам легко вигнати його із «зграї»?

1. Як Ви вважаєте, яка різниця між терпінням, толерантністю та поступкою? Розмістіть ці поняття в залежності від їхньої значущості і цінності для Вас. Чи згодні з Вами інші? В чому полягає розбіжність? Як подолати цю розбіжність?

2. До яких речей чи дій Ви не можете ставитись толерантно? А Ваш друг чи подруга? Чи можуть розбіжності в ставленні до речей і людей завдати шкоди вашій дружбі?

3. Чи може толерантність мати обмеження? Чи може вона бути надмірною, особливо у ставленні до людини, несимпатичної Вам?

Легенда « Усе в твоїх руках»

Колись давно на півдні Африки жив розумний, але дуже пихатий вождь. Увесь день його складався з примірянь вишуканого вбрання та розмов із підданими про свій розум. Так минали дні за днями, роки за роками…Аж ось прокотилася країною чутка, що в пустелі з'явився мудрець. Дуже розлютився вождь: як можна називати якогось там старця найрозумнішою людиною на світі?! Але нікому свого обурення не показав, а запросив мудреця до себе.

І ось настав день зустрічі. Зібралось усе плем'я, щоб послухати найрозумніших. Вождь сидів на високому троні й тримав у руках за спиною метелика. До нього підійшов невеличкий худорлявий чоловік, привітався й сказав, що готовий відповісти на будь-яке запитання. І тоді, недобре посміхаючись, вождь сказав: «Скажи-но мені, що я тримаю в руках, живе чи мертве?». Мудрець трохи подумав, усміхнувся й відповів: «Усе залежить від тебе».

Як ви розумієте слово мудреця?

Вправа « Австралійський дощ»

Іноді риси характеру друга чи подруги вас нервують, іноді - навпаки,вам допомагають прийняти певне рішення. І, незважаючи на відмінності у характерах, ви є друзями, вам цікаво разом. Тому ж терпимість, толерантність потрібно проявляти до всіх. Щоб досягти успіху в житті, не витрачаючи сил на конфлікти, « побутові війни», доцільно сформувати в собі толерантність як рису характеру.

Скажімо самі собі: « Я толерантна особистість…» Я умію приймати, допомагати, розуміти, співчувати, надихати, радіти успіхові інших, любити.

Вправа "Перетворення"

Учасники сідають у коло. Ведучий пропонує завершити наступні речення:

- якби я був книгою, я був би... (назва книги, жанр тощо);

- якби я був їжею, я був би ... (назва страви, продукту);

- якби я був дорослим, я був би ...;

- якби я був піснею чи музикою , я був би ...

VІ. Підсумок уроку.Що нового дізналися на сьогоднішньому занятті?

Сформулюйте, що таке толерантність?

Яке значення має така риса характеру в житті людини? Чому необхідно бути толерантним?

Чи допоможуть вам отримані сьогодні знання вийти з неординарних

Вручення "Мішечка порад"

  • будьте готові до того, що всі люди різні - не кращі й не гірші, а просто різні;

  • навчіться сприймати людей такими, якими вони є, не намагайтесь змінити в них те, що нам не подобається;

  • цінуйте в кожній людині особистість і поважайте її думки, почуття, переконання, незалежно від того, чи збігаються вони з вашими;

  • зберігайте "своє обличчя", знайдіть себе і за будь-яких обставин залишайтеся самим собою.

Дякую за активну, ефективну роботу, зацікавленість на сьогоднішньому занятті. Прагніть бути толерантними!

Я хочу закінчити годину нашого спілкування словами німецького поета Гете: «Перед великим розумом я схиляю голову,

перед великим серцем я стаю на коліна».





Додаток 1

Календар толерантності

16 листопада 1995 р. - Генеральна конференція ЮНЕСКО затвердила Декларацію принципів толерантності

1995 - Міжнародний рік толерантності

2000 - Міжнародний рік культури миру

2001 - Міжнародне десятиріччя культури миру та ненасильство в інтересах дітей планети (2001-2010 рр.)

2004 - Міжнародний рік пам'яті про боротьбу з рабством і його ліквідації

2006 - Рік захисту прав дитини

1 січня - Всесвітній день миру

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

18 квітня - День пам'яток історії

22 квітня - Всесвітній день Землі

27 квітня - Всесвітній день поріднених міст

15 травня - Міжнародний день сім'ї

29 травня - Міжнародний день миротворців ООН

31 травня - Всесвітній день культури

1 червня - Міжнародний день захисту дітей

22 червня - День Скорботи і вшанування пам'яті жертв війни

11 липня - Всесвітній день народонаселення

1 жовтня - Міжнародний день людей похилого віку

24 жовтня - День Організації Об'єднаних Націй (ООН)

16 листопада - Міжнародний день толерантності

20 листопада - Всесвітній день дітей

22 листопада - День Свободи

3 грудня - Міжнародний день інвалідів

10 грудня - День прав людини.

Додаток 2

На одному боці аркуша написано "Толерантність - це ...", на іншому - одне з визначень. Перед початком заняття закріпити листки на дошці чи стенді, щоб на лицьовій стороні було написано "Толерантність - це...", а на зворотному -визначення толерантності:

1. Співпраця, дух партнерства.

2. Готовність миритися з чужою думкою.

3. Повага до людської гідності.

4. Повага прав інших.

5. Здатність поставити себе на місце іншого.

6. Прийняття іншого таким, яким він є.

7. Повага права бути іншим.

8. Прийняття різноманітності .

9. Визнання рівності інших.

10.Терпимість до чужого вірування, думки, поведінки.

11.Відмова від домінування.

Усі учасники:

- Якщо сьогодні зранку ти прокинувся здоровим, ти щасливіший за 1 млн. чол., які не доживуть до наступного тижня.

- Якщо ти ніколи не переживав війну, самотність тюремного ув'язнення, катування або голод, ти щасливіший за 500 млн. чол. у цьому світі.

- Якщо ти можеш піти до церкви без страху та загрози ув'язнення чи смерті, ти щасливіший за 3 мільярди людей у цьому світі.

- Якщо у тебе є їжа, ти одягнений, у тебе є дах над головою та постіль, ти багатший за 75% людей у цьому світі.

- Якщо у твоєї родини є рахунок у банку, а у тебе - гроші в кишені і трохи дрібних у карнавці, ти належиш до 8% забезпечених людей у цьому світі.



Додаток 3

І. Толерантність

1. Як Ви вважаєте, яка різниця між терпінням, толерантністю та поступкою? Розмістіть ці поняття в залежності від їхньої значущості і цінності для Вас. Чи згодні з Вами інші? В чому полягає розбіжність? Як подолати цю розбіжність?

2. До яких речей чи дій Ви не можете ставитись толерантно? А Ваш друг чи подруга? Чи можуть розбіжності в ставленні до речей і людей завдати шкоди вашій дружбі?

3. Чи може толерантність мати обмеження? Чи може вона бути надмірною, особливо у ставленні до людини, несимпатичної Вам?

Ситуація 2.

Вчитель посадив до Вас учня, який з певних причин Вам не подобається. Ваша реакція (буду ігнорувати, намагатися запобігти сидінню разом, дражнити, буду встановлювати контакти).

Ситуація 4.

Один з Ваших однокласників просив дати йому списати, і, хоча Ви були проти, він наполіг на своєму. Під час перевірки вчитель звинуватив вас обох у тому, що роботи ідентичні. Ваша реакція?











Цікаві думки визначних людей про толерантність


Щаслива людина та, яка дарує щастя найбільшій кількості людей.

Дені Дідро, французький філософ, 1713-1784

Байдужість - це параліч душі, передчасна смерть.

Антон Чехов

Той, хто хоче обвинувачувати, не повинен поспішати.

Мольєр, французький драматург XVII ст.

Ображаючи іншого, ти не турбуєшся про самого себе.

Леонардо да Вінчі

Людина, яка робить інших щасливими, не може сама бути нещасною.

Гельвецій, французький філософ XVIII ст.

Якщо ти байдужий до страждань інших, ти не заслуговуєш на звання людини.

Сааді, перський поет XIII ст.

Жодна зла людина не буває щасливою.

Ювенал, римський поет, 60 р. до н. е.

Підняти слабкого - цього замало: треба ще потім його й підтримати.

В. Шекспір, англійський драматург і поет, 1564-1616

Легше вирішує й засуджує той, хто менше замислюється.

Джордано Бруно, італійський мислитель XVI ст.

Поведінка - це дзеркало, у якому кожен показує свою подобу.

Гете, німецький поет, 1749 - 1832

Твір-роздум на тему «Яка краса врятує світ»

«Краса врятує світ» - ось найвідоміший афоризм, що стосується краси. І ми всі його знаємо. Але мені здається, він дещо неточний. Краса не просто врятує світ коли-небудь, вона вже багато разів його врятовувала. Людей у складних життєвих ситуаціях надихали шедеври мистецтва, природа або якась прекрасна людина поруч із ними. Чоловіки закохувались у прекрасних жінок та чинили заради них героїчні вчинки. Випадково побачена краса, почуті вірші, повертала людей до життя на війні, серед потворних явищ.

Але ще потрібно з'ясувати, яка краса справжня?

Ми всі хочемо бути красивими зовні та докладаємо до цього багато зусиль. Хлопці купують собі модний одяг та взуття, ходять у тренажерні зали та намагаються бути у спортивній формі. Дівчата роблять таке саме, тільки ще накладають макіяж, купують багато прикрас. Всі дівчата хочуть модні спіднички та курточки, та ще й щоб зачіска була стильна. Щоб усі подруги заздрили!

Мені теж подобаються красиві, гарно вбрані люди, і я теж намагаюся приєднатися до них. Але не з усіма з них мені хочеться дружити. Я ще недовго живу на світі, але вже знаю, що навіть найкрасивіша дівчина або хлопець можуть виявитись підлими, боягузливими, нечесними, а часто в них ще й «зіркова хвороба». До того ж краса не гарантує щастя на все життя.

Люди навіть роблять пластичні операції, щоб покращити свою зовнішність, і вважають, що інші полюблять їх за це. Усі люди прагнуть того, щоб добре виглядати, і часто забувають, що зле, пихате та похмуре обличчя не врятує жоден макіяж чи стильні окуляри. Від такої людини хочеться відвернутися. Або просто пожаліти її: «Навіщо ти так старанно малювала губи та зачісувалась, якщо вся твоя сутність просто вилазить назовні?»

Я думаю, що краса навкруги нас майже у всьому, що нас оточує. У найменший хмаринці, у мурасі, яка тягне за собою соломину. Також у зморшках обличчя доброї бабусі, яка посміхається онукам та частує їх пиріжками. Навіть якщо її зовнішність, вибачте, вже далека від модельної. У іскристому снігові, у жовтому листі, що кружляє по осінній вулиці. У картині геніального художника, яка виставлена в музеї, у пісні та музиці. Краса - це те, що покращує людям життя, дарує їм радість.

У різних народів різне розуміння краси людини. Хтось вважає, що гарні люди мають бути стрункі, комусь подобаються повненькі «пампушки». У деяких диких племен красуні та красені взагалі покривають все тіло татуюванням та вставляють у нижню губу таріль!

Але справжню красу людини, я вважаю, можна побачити по тому, що написано на її обличчі. Якщо там радість життя, бажання добра, готовність допомогти - це і є краса. Обличчя такої людини начебто світиться зсередини. І неначе уся краса, яка є у зовнішньому світі, зібрана та іскриться у їхніх очах. І яка б не була їхня зовнішність, такі люди стають привабливими для оточуючих. Шукайте їх - це і є насправді красиві люди, і саме вони врятують світ.






© 2010-2022