- Преподавателю
- Классному руководителю
- 5 сынып қазақ тілі. Сабақтың тақырыбы: Асық
5 сынып қазақ тілі. Сабақтың тақырыбы: Асық
Раздел | Классному руководителю |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Жантлесова М.У. |
Дата | 22.02.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
Пән | Қазақ тілі | Сынып: | 5 | Өтілетін мерзімі: | 2015ж. | ||||
Тақырыбы: | Асық, етістік келер шағы | ||||||||
Мақсаты: | Оқушыларға ұлыттық ойын түрлерімен әрі таныстыру, ойынды ойнау ережесін үйрету. | ||||||||
Күтілетін нәтиже: |
| ||||||||
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер: | Топтастыру, деңгей тапсырмасы, ой қозғау, 5 жолды өлең,
| ||||||||
Қолданылған модульдер: | АКТ; сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер | ||||||||
Сабақ кезеңдері | Тапсырмалар мен сұрақтар | Уақыт | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті
| Бағалау түрі | ||||
Кіріспе | Балалармен сәлемдесу, оқушылардың назарын сабаққа аударту | 30с | Оқушылармен амандасады, оқушылардың назарын сабаққа бағыттайды | Сабаққа дайындық, зейіндерін аударады |
| ||||
Тренинг Күн шуағы Мақсаты: Ынтымақтастыққа тәрбиелеу | Шеңбер бойына шақыру. | 1 мин | Оқушылармен қол ұстасып, бір-бірімен дауыстап амандасуды үйрету | Оқушылар белсенді қатысады |
| ||||
Үй тапсырмасы Етістік сөз табын пысықтау | Кубизм әдісі арқылы | 5 мин | Оқушыларға түрлі санды тандау бойынша сұраққа жауап беруді ұсыну | Оқушылар куб санына сай сұраққа жауап береді. | Бағалау белгі б/ша бағалау Өзара бағалау | ||||
Сергіту сәті. Моллекулар ойыны. | Атом мен моллекулар ойыны б/ша топқа жұпқа бөлу. | 1 мин | Ойын ережесін түсіндіріп, сабырлыққа бағыттайды. | Оқушылар тыңдауға, бір-бірін сыйлауға үйренеді | Мадақтау, қолдау | ||||
Жаңа сабақ.
Не білемін? Не білдім? -кесте | Ой қозғау Мынау не? Асық қандай ойын? Оның мәні қандай ойнауда?
КЕСТЕ толтыру | 7 мин | Мұғалім оқушыларға сабақтың мақсатын анықтауға жетелейді Асық ұлттық ойын жайында ой бөлісуді ұсынады Сабақ жайында айта отырып, не білетін және не білгенің дәптерге жаздырту. | Оқушылар өз ойларын еркін айта біледі, бір-бірін толықтықтырады. Оқушылар АСЫҚ ойынға қорытынды жасайды |
| ||||
Асық ойын ережесін түсіндіру. | Ойын ойнату. Грамматикалық тапсырмалар. | 10 мин | Ойын ережесін түсіндіріп, сабаққа қызығушылықтары ояту. | Асық ойын ережесін түсініп, грамматикалық тапсырмаларды орындайды. | Бірін-бірі бағалайды | ||||
Сергіьту сәті | Асық ойнау | 1 мин |
|
|
| ||||
Грамматикалық тапсырмалар. деңгей бойынга. | 3 деңгей. 1 топ қатарға 1 тапсырма. Асық. ойын - сөзін септеу. 2 тапсырма. Ойын, жина сөздерді келер шақта жіктеу, 2деңгей. 2 тапсырма. 1) Ұлттық ойын тақырыпта диалог құрастыру 2) Ұлттық ойын тақырыпта сұрақтар құрастыру | 10 мин | Мұғалім деңгейлік тапсырмаларды орындатады. | Оқушышлар өз деңгейіне сай деңгей орындауға тырысады. | Өзара бағалау шапалақ арқылы ең жақсы алгоритмді бағалау | ||||
Бірлескен жұмыс | Келер шақ - кластер жасау. | 5 мин | Грамматикалық тақырыпты мазмұн ашу. | Оқушылар бәрлесіп келер шақ қалай жасалатын танысады. | Өзара қолдау | ||||
Кері байланыс | Мен не білдім? Не түсіндім? Мен түсінбедім? | 2 мин | Оқушылрға ой бөлісуді ұсыну | Оқушылар өзара ой бөліседі. | Мадақтау | ||||
Үй тапсырмасы | Етістік келер шағы ереже жаттау, | 1 мин |
|
|
| ||||
Жиынтық бағалау |
| 2 мин |
|
|
|