- Преподавателю
- Классному руководителю
- Тема. Яке значення має для людини сімя
Тема. Яке значення має для людини сімя
Раздел | Классному руководителю |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Седлецкая И.А. |
Дата | 03.12.2014 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
Тема. Яке значення має для людини сім'я
Мета. Ознайомити дітей з поняттями "сім'я", "покоління", допомогти становленню моральних уявлень учнів про сімейні стосунки, з'ясувати важливість сімейних обов'язків, виховувати почуття гордості за свою сім'ю.
Очікувані результати
-
Характеризувати свою поведінку в колі сім΄ї;
-
Наводити приклади сімейних свят і традицій;
-
Розповідати про важливість виконання своїх обов'язків у сім΄ї»;
-
Пояснювати причини виникнення та варіанти розв'язання конфліктів.
План змісту урок
-
Ц чому цінність сім΄ї.
-
Чому ми виконуємо сімейні обов'язки.
-
Як уникати конфліктів у стосунках з рідними.
Тип уроку. Комбінований.
Обладнання. Засоби мультимедіа, презентація до уроку
Хід уроку.
1. Організаційна частина. Створення емоційно - позитивної атмосфери уроку.
Встаньте діти, всі скоріше,
Посміхніться всім миліше.
Привітайтесь: "Добрий день!"
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Діти коротка розповідають про героїв, які відчули муки совісті і змінили свою поведінку.
IIІ. Актуалізація опорних знань.
-
Вступне слово вчителя.
-
Розв'язання ребусу (слайд 1 ) 7Я.
-
Яке значення має слово « сім'я»? (слайд 2)
-
Як ви думаєте яка тема сьогоднішнього уроку? (відповідь дітей)
ІУ. Представлення теми урок його мети, постановка проблемних запитань. (слайд 3)
-
Що поєднує між собою людей, які входять до складу «сім'я»?
(відповідь дітей) (слайд 4)
-
Як ви думаєте, коли з'явилося слово «сім'я»?
(відповідь дітей)
А про це зараз розкаже вірш (прослухування вірша) (слайд 5)
Коли з'явилось слово «сім'я»?
Колись про нього не чула Земля -
Євє сказав на весілля Адам:
-
Зараз тобі сім питань я задам:
Хто діточок народить, богиня моя?
Єва покірно сказала: «Це я?»
-
Хто їсти зготує, радість моя?
Єва тихенько сказала: «Це я»
-
Хто одяг пошиє, щоб тепло було,
Мене приголубить, прикрасить житло?
"Я, я", - тихо мовила Єва: "я, я",
Сказала вона знаменитих сім "Я"
Ось так на Землі з'явилася сім'я.
У. Робота над темою уроку.
1. Гра "Мікрофон". (слайд 6)
- Хто ми для своїх батьків? (Діти).
- Хто ми для бабусь та дідусів? (Онуки).
-Кого в сім'ї називають берегинею? (Маму).
- Як можна одним словом назвати всіх близьких родичів? (Родина).
2. Робота в групі.
- Утворилася сім'я, в якій дві половинки стали одним цілим. Молода дружина увійшла до будинку чоловіка, але не лише у неї, але і у чоловіка з'явилися нові родичі. А чи знаєте ви, що в існує більше 200 понять для визначення родинних стосунків? У давні часи, не такі далекі від нас, цими поняттями користувалися постійно. Зараз вже мало хто їх пам'ятає, можна навіть сказати, що вони "успішно" забуті.
І щоб згадати їх, пропоную таку гру: перед вами фігурки людей різного віку, треба назвати: ким можуть приходитися один одному ці люди у родині. (слайд 7 )
-
Робота з підручником (Данилевська , Пометун) стор. 61. Робота з текстом. (слайд 8)
Спробуйте витлумачити символи родини, що їх придумали наші герої. Чи погоджуєтеся з думкою, що сім'я - це ніби маленьке королівство, у якому кожен має змогу відчути себе королем?
-
Творче завдання. Давайте розглянемо малюнки емблем сімей і спробуємо зробити емблему власної родини. (слайд 9)
(діти роблять презентацію своїм емблемам)
-
Хвилинка відпочинку.
-
Діагностична гра. Давайте трішки пограємо. Ви одержали чоловічі і жіночі фігурки. А зараз візьмемо кольорові олівці і розфарбуємо їх. На дошці ви бачите квартиру, в якій будуть жити наші паперові чоловічки. Помістіть їх туди, куди захочете. (якщо в кольорі чоловічків переважає блакитний або синій, - дитина відчуває радість у спілкуванні з близькими, якщо зелений - дитина спокійна, якщо жовтий, жовтогарячий - тривожно, якщо коричневий, чорний - дитині погано.
-
Робота в парах. Обговоріть, что таке «сімейні традиції» чи потрібні вони в сім΄ї. (слайд 10)
-
А чи є у вас обов'язки перед родиною?
(на цьому етапі уроку проводиться гра «М'яч». Той, у кого м'яч, називає свої обов'язки в сім΄ї й говорить ім'я того, кому він кидатиме м'яч для продовження гри ) (слайд 11)
-
Робота з уявним мікрофоном. За допомогою уявного мікрофону, оцініть себе: чи всі сімейні обов'язки ви виконуєте сумлінно? Які іце обов'язки ви б мог ли взяти на себе, щоб полегшити життя своїх близьких?
10. Робота над проблемним питанням.
Вибери, чому ти хотів навчитися
у кожній сім΄ї, а що б хотів змініти? (слайд 12)
(учні виказують свої думки)
-
Чи можуть у таких ситуаціях виникати конфлікти?
11. Робота з підручником. Завдання 6 сторінка 66.
Сформулювати 10 правил, що визначають, як уникнути конфлікту з рідними. 5 із них повинні мати характер ствердження, а 5 - заперечення. (слайд 13)
(учні зачитують записані правила, аналізують їх)
12. Робота в парі.
Розгляньте малюнок (слайд 14). Обговоріть, які помилки припускають члени сім΄ї.
У. Підсумок уроку. (слайд 15)
- Що з сьогоднішнього уроку ви візьмете з собою за правило життя, а що в своїй поведінці викинете у смітник. (на дошці прикріплені малюнки валізи та смітника)
У1. Домашнє завдання.
Обрати будь-яке із завдань на сторінці 67, поділитися з батьками виробленими правилами сімейного життя. (слайд 16)
-
А наш урок закінчується. Я бажаю щастя вашим родинам і цей «Гімн сім΄ї» , який зараз прозвучить буде девізом для вашого майбутнього.
(слайд 17)