«Сынып жетекшісі – тәрбие жүйесінің негізгі ұйытқысы» тақырыбындағы семинар-тренинг жоспары

Р/c Тақырыптың атауы «Сынып жетекшісі – тәрбие жүйесінің негізгі ұйытқысы» 1 Мақсаты Сынып жетекшілермен бірге тәрбие жұмысындағы кейбір проблемаларды шешу жолдарын қарастыру арқылы жас сынып жетекшілерге алдын алу бағытында бағыт-бағдар беру. 2 Күтілетін нәтижелер Семинарда өткізілген оқыту әдістерін, стратегияларды өз сабақтарында қолдануды үйренеді. 3 Сілтемелер МАН, апта ресурстары, 4 Көрнекіліктер флипчарттар, маркерлер, стикерлер (әр түсті), видеоролик.
Раздел Классному руководителю
Класс 11 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

"Бекітемін" мектеп директоры: Аккулиев.М.П.

Семиар- тренинг жүргізуші: Алибекова Тарбия Кантургановна

Оңтүстік Қазақстан облысы,Мақтарал ауданы

Т.Аубакиров атындағы орта мектебінің тарих пәні мұғалімі

«Сынып жетекшісі - тәрбие жүйесінің негізгі ұйытқысы»тақырыбындағы

семинар-тренинг жоспары.

Коучтың аты-жөні

Алибекова Тарбия Кантургановна (7 «А» сынып жетекшісі)

Р/c

Тақырыптың атауы

«Сынып жетекшісі - тәрбие жүйесінің негізгі ұйытқысы»

1

Мақсаты

Сынып жетекшілермен бірге тәрбие жұмысындағы кейбір проблемаларды шешу жолдарын қарастыру арқылы жас сынып жетекшілерге алдын алу бағытында бағыт-бағдар беру.

2

Күтілетін нәтижелер

Семинарда өткізілген оқыту әдістерін, стратегияларды өз сабақтарында қолдануды үйренеді.

3

Сілтемелер

МАН, апта ресурстары,

4

Көрнекіліктер

флипчарттар, маркерлер, стикерлер (әр түсті), видеоролик.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Коуч пен коучинг сессияға қатысушылардың іс әрекеттері


Ұйымдастыру.

Коуч коучинг сессияның тақырыбы мен мақсатын түсіндіру;

І.Топқа бөлу (1,2,3 деп санау арқылы топқа бөлу.).


Қызығушылықты ояту.

ІІ. Шаттық шеңбері. Ортада шеңбер жасап,бүгңнгң көңіл-күйіңізді бір-біріңізге қарап ыммен білдіріңіз.

ІІІ. Топта бірлесіп жұмыс жасау.Топтың "Алтын ережесін" құру.


Мағынаны тану

ІІІ. Топтық жұмыс. "Сіз қандай сынып жетекшісіз?" . Таныстырылымды интерактивті тақтадан көрсету. 1-9 дейінгі сандардың бірін таңдап жазу.Өзінің қандай екенін интерактивті тақтадан оқып біледі.

ІV. Постер қорғау. «Мен қиялдаған мектеп»Топтық тапсырма.Мына он затты пайдаланып,мектеп ғимаратын салыңыздар.(принтер,пима,алма,кітап,қалам,сызғыш,кеме,телефон). «2 жұлдық, 1 тілек» стратегиясы арқылы бағалау).

  • Ү.Жаттығу."Сіздің ойыңыз".

  • ҮІ.Интерактивті оқыту дегеніміз не?

  • Таныстырылым ұсыну.

  • «Сынып жетекшісі – тәрбие жүйесінің негізгі ұйытқысы»тақырыбындағы семинар-тренинг жоспары.«Сынып жетекшісі – тәрбие жүйесінің негізгі ұйытқысы»тақырыбындағы семинар-тренинг жоспары.«Сынып жетекшісі – тәрбие жүйесінің негізгі ұйытқысы»тақырыбындағы семинар-тренинг жоспары.

ҮІІ. Әр топқа тапсырма.

  • Алдарыңда тұрған плакатқа өздеріңізге ұнаған бір машинаны салып,оның әрбір бөлшегін мектеп қызметкерлеріне бөліп тастаңыздар.мыс: дөңгелегі- ? Рульі-? т.б

  • Салған суреттеріңіз бойынша төрт шумақтан тұратын өлең жолдарын арнаңыз.

  • Топтардың бірін-бірі бағалауы.

«Сынып жетекшісі – тәрбие жүйесінің негізгі ұйытқысы»тақырыбындағы семинар-тренинг жоспары.

ҮІІІ.Сергіту жаттығулары.

Шеңберге тұрып,бір-бірінің арқасына жаттығу жасау. 1.жер жырту 2.жерді тырмалаймыз

3.дәнді себеміз 4.бетін топырақпен көмеміз

(керісінше орын ауыстырамыз)

Көзге арналған:

1 Көзді қатты жұмамыз,екі алақанымызды қатты-қатты уқалап,ысыған соң көзімізге басамыз

2.Көзді жұмып,ойша көзбен төртбұрыш,сосын

үшбұрыш,сосын шексіздік белгісін сызамыз

ІХ. РЕФЛЕКСИЯ

«Рахмет» жаттығуы

Қатысушылар ортада шеңбер құрып тұрады. Жүргізуші ойша осы трененингке келгенге дейінгі көңіл-күйлерін, ойларын, жағдайларын, себептерін сол алақанға, ал бүгінгі сабақтан алған әсерлерін оң алақанға салуын сұрайды. Мұнан кейін барлығы бір уақытта алақандарын қатты соғып «Рахмет» деп айту керек.

Талқылау: Қандай сезімде болдыңыздар


Х.

  • «Ақылдың 6 қалпағы» бойынша кері байланыс ұйымдастыру.


Тексерілді ДТІЖО: Абдраимов.Б.

04.11.2014 жыл.

3


© 2010-2022