Жақсылықпен жаным дос. Тәрбие сағаты

Раздел Классному руководителю
Класс 2 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Жақсылықпен жаным дос.Тәрбие сағатыЖақсылықпен жаным дос.Тәрбие сағатыАшық тәрбие сағаты

Сыныбы: 2

Тақырыбы: «Жақсылықпен жаным дос».

САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ: Оқушылардың адамгершілік қасиеттері: әдептілік,қарапайымдылық пен кішіпейілділікті қалыптастыру;

Міндеттері:

1. Жеке, жұпта, топта жұмыс жасауға үйрете отырып, бір-бірімен пікірлесуіне, ойларын дұрыс жеткізе білулеріне мүмкіндік беру;

2.Мәтіннің мазмұнын талдау арқылы негізгі идеясын ашу, өздігінен ой қорыту дағдыларын дамыту;

3.Ақыл, өнеге, өсиеттерді тыңдауға, оны бағалауға тәрбиелеу.
Қолданылған модульдері: диалогтік оқыту, сын тұрғысынан ойлауға үйрету, ОүБ және ОБ, талантты және дарынды балаларды оқыту, жас ерекшелігіне сәйкес оқыту және оқу, оқытудағы басқару және көшбасшылық.

Стратегиялар: «Ыстық орындық»; «Миға шабуыл»; «Ойлан, жұптас, бірік»;

Сабақ жоспары


Сабақ кезеңдері

Уақыты


Жоспар мазмұны


Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс-әрекеті


Бағалау

Ресурстар: осы іс-әрекет үшін маған қандай құралдар қажет?

Кіріспе

Ұйымдастыру кезеңі.

5минут

Психологиялық ахуал тудыру

Шаттық шеңберіне тұрып бір-біріне жақсы тілек айту ұйымдастырылады.



Пазлдар арқылы сынып оқушылары екі топқа бөлемін.



Оқушыларды сандар жазылған стикерлер арқылы топқа бөлемін.

Топтық жұмыс барысындағы «Алтын ережені» еске түсіремін

«Айда біреу аспанда

Күнде біреу аспанда.

Тұратұғын елжіреп,

Бәрімізде бір жүрек»

«Жүректен-жүрекке»

Шеңбер болып тұрып, «жүрек» ұсына жақсы тілектер айтады.

Пазлдар арқылы сынып оқушылары екі топқа бөлінеді. Топ басшылары сайланып, топ мүшелері өз топтарына ат қояды.


Оқушылар шапалақтау арқылы көңіл-күйлерін білдіреді.

1 шапалақ-орташа,

2 шапалақ-жақсы,

3 шапалақ-өте жақсы.

Тақ сандар мен жұп сандар іріктеліп, оқушылар екі топқа бөлінеді.

Оқушылар дауыстап ережені оқып шығады.

Тамаша!


Стикер, топ аттары жазылған қағаздар, флипчарт, маркер, бағалау парақтары

Тұсауке

сер

Қызығушы

лықты ояту сатысы

8 минут

Бүгінгі сабақта біз тек адам бойындағы екі қасиет туралы сөйлесеміз. Қазір әр топ өздеріне берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салады. 1-топ жаман қасиеттерді,2-топ жақсы қасиеттерді жазуды тапсырамын.

1-топ «Адам бойындағы жаман қасиеттер»

2-топ «Қандай жақсы қасиеттерді білеміз?»

Әр топтың спикерлері өз топтары-ның жұмыстарын қорғайды

Топтар бір-бірін «Басбармақ» әдісімен бағалайды




Негізгі бөлім


Мағынаны ажырату сатысы

10 мин







































































Ой толғаныс сатысы

10 минут


Бейнежазбамен жұмыс.




Слайд арқылы «Не деу керек» өлеңі талданады.




«Сен бақытты ұлансың!

Бәрі саған қуансын.

Жалындаған кеудеңе

Тек жақсылық орнасын»- демекші әрқайсысың жақсы азамат болу үшін тек жақсы әдетке дағдылануларың керек.жақсылыққа ұмтылу,жақсылық жасау-адам бойындағы асыл қасиеттердің бірі. Жақсы адам қол ұшын беруге, жанашырлық танытуға, дос болуға дайын болу керек. Слайд:

Бақытты бала-келешектің кепілі, Тәрбие-бұл,жұмбақ шешімі Үйрету,үлгі ету, өнеге көрсету Әрқашанда үлкендердің міндеті

Топтық жұмыс: «Кешірім»

Ортаға қиылған бір жағы ақ,бір жағы қара шеңбер төселеді

Балалар мұндай келеңсіз кезеңдерді екінші мәрте болдырмау үшін тырысатындарыңа сенемін.

Үлкенге иман керек Кішіге иба керек. Адамдар бірін-бірі Құрметпен сыйлау керек.



Әр шумақ бойынша суретті слайдтар беріліп, талданады. Топ мүшелері сәлем беру,көмектесу,орын ұсыну, тіл алу,өзара сыйласуға байланысты өз ойларын ортаға салады.

Осыдан кейін флипчарттарға сиқырлы сөздер мен жылы сөздерді жазып,қорғады.

«Айналмалы бекет» әдісі арқылы топтар бір-бірін толықтырады

Оқушылар «Ізеттілік әліппесі» атты өлең шумақтарын оқыды.



«Ізеттілік әліппесі» атты өлең шумақтарын оқыды.



Шеңбердің қара жағына тұрған оқушы өзі ренжіткен адамын еске түсіре отырып,кешірім сұрайды.









Топ басшылары жақсы қатысқан мүшелерді

смайликтер арқылы бағалайды.






Тамаша!





«Өте жақсы»




















Қорытынды.





Рефлексия

.

Бүгін біз қандай тақырып төңірегінде көп әңгімелестік?

2 жұлдыз,1 тілек


Оқушылар сабақтан алған,түйгендерін саралайды.

Стикерге жазады

Смайликтер арқылы




© 2010-2022